Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

Taky jsem jako mladý myslivec ještě za komančů zametl dvě kočičky od náčelnika Bohumínských kasáren asi padesát metrů od plotu kdyžse praly o uloveného bažanta.V ojáčci si zapsali číslo mého auta a už sem byl u disciplinárky a stálo mně to 1000ještě československých.To byl můj jediný odhalený hřích.Pokud nemusím tak psy ,kočky nestřílím ale víte sami že někteří lidě jsou nepoučitelní a použtějí zvířata do revíru naschvál a na to platí malorážka někde z křoví a tichý ůstup.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

No ja nevim Stando. Lepsi je si to radne rozmyslet. Nez pak litovat. Osobne jsem se s kazdym majitelem psa v honitbe vzdy domluvil. Slusne. Ovsem to co plati pro psy... neplati uz pro kocky :twisted:

Jelikoz tam majitel tak nejak chybi... kocky se jak znamo toulaji samotne.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

asi mám taky štěstí na lidi ještě jsem se s nikým nehádal ale jestli to není tím že chodím s čubama a pomalu každý když vidí Kely fenu americkýho buldoga tak si bere sa na vodítko nebo na ruku :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

Andy když jeden den najde? potrhanou plnou srnu (u? v polovině dubna )a na druhý den tam vidí? honit opět rotvailera jde rozum stranou a musíš něco udělat. Majitel byl již dříve na to upozorněn a tvrdil že to jeho pes není.Pak už Záleží na dobrém střelivu akrátké vzdálenosti ,jedna mezi světla a pár dnů nejistoty.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

:lol: uz mlcim...
Troj
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: úte 17.10.2006, 6:38
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Troj »

muzu mit jako neznalec dva dotazy?
-ja myslel ze kdyz je pes v reviru sam a jeste k tomu honi zver tak radovy myslivec nema pravo ho strelit??
-psik myvalovity-neco takoveho se u nas vyskytuje? ja myslel ze vyhynul uz driv nez pred 50 lety a...vlastne ani poradne nevim jak vypada... :?
tombr.a
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: pon 25.9.2006, 20:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tombr.a »

Troj píše: -ja myslel ze kdyz je pes v reviru sam a jeste k tomu honi zver tak radovy myslivec nema pravo ho strelit??


To mu?e jen člen myslivecke stra?e nebo hospodař
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

Stando stím rotvajlerem jsi to přehnal ne ??
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

Je to smutné ale pravdivé.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

Nejhorší je mít mylnou představu, že s majiteli psů se dá domluvit. Určitě jsou světlé vyjímky, ale to nebude víc, jak 1%.
V naší příměstské honitbě jsou pokusy o dohody s majiteli psů na denním pořádku, a k dohodě snad nikdy nedošlo. Je pravda, že někteří si psa uvá?ou, ale jakmile zmizím z dohledu, okamžitě je psík zase na volno.
Vysvětlování, poučení o zákonu, o tom, jaký je to stres pro zvěř, nic nepomáhá. Psa si uvá?ou, za hodinu je potkám a pes je opět na volno.
Nejhorší jsou ti, kteří zákon alespoň troch znají, ihned jdou do konfliktu a řeknou mi, že ho stejně nesmím zastřelit.No a sprostých slov na adresu myslivců už jsem slyšel taky mnoho, kupodivu víc od ?en, které se svými miláčky denně brázdí les.
Honitba je denně prohnaná desítkou psů, všude je jejich pach, a zvěř se prakticky nedá potkat ( ta co vydržela, a neode?la natrvalo). Přesto nájem platit musíme.
Jestli se po tomhle všem řadový člen neudrží a psa střelí, když před ním honí srnčí - divíte se tomu někdo ?
Ti psi za to nemohou, jejich majitelé ano.
Myslím, že podle znění zákona je naprostý nesmysl, aby psy střílela pouze myslivecká stráž. Opravdu pytlačícího psa není jednoduché dostat.
Navíc si jako řadový člen nutně musím připadat jako naprosto nedůvěryhodný debil, který kouká na to, jak vlčák 50m od něj honí a dožene srnče, a neudělá nic, protože nemůže. To je proti myslivosti, mysliveckým tradicím, i proti etice.
A psi běhají po revíru vesele dál...
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

je zajímavý jak máte špatný zkušenosti s majiteli psů nebude to náhodou i va?ím jednáni bez urážky nedávno jsem byl na návštěvě u Sobotky šel jsem provětrat fenu poitra a potkal jsem vola který na mě začal hned řvát až si tu mrchu uvá?u nebo mi jí zastřelí a to jsem šel podél zahrady pak se nedivím že na nás lidi raději hned ůtočí než by nás vyslechli a v příměstský honidbě jsem každý den tak vím jak zvěř reaguje na desítky psu kteří se tam na volno venčí je značně ostrašitá tak je problém se k ní dostat ale že by se odstěhovala to nepozoruji už se od jara snažím vytlačit srnčí z části honidby kde se začalo stavět a srnčí se tam pořád vrací a to tam se psi procházím pomalu každý den a nijak jím to nevadí už mě maj na háku :lol:
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

Určitě jednám s každým velmi slušně - jestli to není ten problém. Ty chodí? denně se psy na volno po své honitbě ?
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

ano chodím američanku zajímá akorád černá a hlavně kočičky a pointřice vystavuje a srnčí ji nezajímá a nezajímal ji ani zajíc to jsem odstranil po delší době :lol: tak se nemusím bát že mi psi zdrhnou jako někomu když jsou psi naučený na zvěř tak to je pohoda horší je když to někdo jednou za čas vytáhne z kotce tak to je progblém na spadnutí znám to moc dobře
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Příspěvek od tibi1 »

Co som pisal na zaciatku tejto temy za tym si stale stojim....moj nazor je ze problem je v mentalite naroda....kazdy za kazdu cenu cita zakon "medzi riadkami" a vyhra?a sa z principu miesto toho čo sa mohol davno vyhnut konfliktom aby boli obes trany spokojne......preto si myslim ze klin sa klinom vybija v tom zmysle že nauči? sa psičkarov poslušnosti sa da len a len odstrelom a to aj za tu cenu ze na to doplatia aj tí slušní psičkari ale to sa moze podakovat za taku odozvu svojim kolegom. Ver tomu Leon ze u nas sa striela kazdy jeden pes co vystrci u?i a nejake 3x a dos? sa neoplati pestova? je to viac škody ako u?itku s dohovaranim zvla?? tak ako pisal Figi že rozozna? tulaveho u?mudlaneho psa hoc aj s obojkom od "slušneho" čo si len dnes povyrazil hlavne v tomto sychravom počasi dos? ?a?ke zvla?? aj preto že týto pytliaci su obozrtnejsi ako lí?ka a vyhabaju sa každemu človeku. často a nahodne ich zbada? napr. len vdaka bielej srsti alebo neobvyklej velkosti. Preto ma mozte ukamenovat ale opakujem a za tym i stojim ze je to len a len v ludoch psy za to nemozu...pokial sa bude strielat kazdy pes nastane časom pokoj aspon v danej lokalite. Prečo ako požovnici mame byt vzdy nejaka hrstka sračov do ktorej si každy zbohatlik obtrie pysk a nadava do vrahov pričom my platime za najom...ved tu sa chrani zver ktora to sama nedokaze narozdiel od rozmaznaneho čokla. Leon..psov mas urcite vychovanych super nebudem o tom pochybovat ani polemizovat...ale nikdy nehovor nikdy tak ako kolegovi sa stratil daxelkopov - super?ampion...každe 2-3 roky pridu do nasho čisto polneho reviru 1-2 jelenice čo tu kladu mlade a potom putuju cez cely region. Je to ako atrakcia. Daxel trafil na ich stopu - pretoze sa s takym pachom nikdy nestretol a majitel ho do dnesneho dna nevidel...asi dostal gulu medzi oči....Inak nepoznam psa ktory si vybera medzi zajacom a srnčou, je to stale len in?tinkt a pojde za hocktorou zverou.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

V jednom bode s tebou tibi suhlasim. Muzou za to zejmena lidi. Nikoliv psy. Cili co se psu tyce.... uprednostnuji sugestivni domluvu s majitelem... pokud je pritomen.
Odpovědět