Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
vhool

Příspěvek od vhool »

mi povidej,jeste ze ta moje kedlubna v tom vyrusta tak to vidi v praxi a nenecha se zmagorit.obcas opravdu zasnu co jim cpou do hlavy ale to je asi dobou :evil:
vhool

Příspěvek od vhool »

Brutalne receno ale pravdive....neni co dodat
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Příspěvek od Pepa »

Ano máte pravdu ,kočky,straky,vrány,sojky sou největší predátoři drobné zvěře,každoročně jejich odlov aspon u nás stoupá ,obzvlá?tě krkavcovité ptáky není vubec lehké přelstít a nebo se knim dostat na dostřel.Sami víme jak rychle se mno?í všude,a i jinde kde nebyly moc vidět se začaly objevovat v hojném počtu,ted jich bez problému napočítám cca20kusu strak na jednom stromě.každej si pak jednodu?e spočítá co padne na jaře drobné zvěře .A každej rok se jejich počty zvět?ují,za chvilku se budou naše děti chodit dívat do zoo na bažanty a zajíce nebo pouze v knížkách je uvidí.Je to podle mě dost velkel problém s těmito druhy (škodné),a o kočkách jak tu bylo řečeno stím taky souhlasím,kolem vesnic se jich potuluje a loví čím dál víc.Povolil bych to jako dřív kočka,vrána ,straka doba lovu po celej rok,vím asi by to moc nepomohlo ale lepší než nic nedělat .
Troj
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: úte 17.10.2006, 6:38
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Troj »

na druhou stranu kocky tady byly vzdycky a nikdy nebyl stav drobne takhle na povazenou :idea:
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Příspěvek od Pepa »

Ano kočky tu byly ,jsou a budou.Nevím jak je to ted u vás se stavem koček ale tady odlovy myslivecká stráž každoročně navy?uje .Ted je článek v nové Myslivosti o ubytku drobné zvěře a je tam i napsaný že kočky mají vliv na početní stav drobné zvěře ,vím loví my?i ale jelikož loví v noci většinou tak drobná nemá šanci.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak já těch kočiček mám letos vlastně loni 8.Určitě je nešetřím a šetřit nebudu.Jen ko?kař za ně málo platí.Za mlada jsem měl dvě krabky do16.Dnes ani třetinu za Tigu. :wink: :shock: :o
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Příspěvek od Pepa »

Ano máš pravdu,jako vždycky :wink: ,mlíko je drahý a lidi se o ně nestarají.Co pak má ta kočka dělat jinýho než si hledat potravu jinde.
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Příspěvek od Pepa »

Já jich taky mohl mít pár ale nejsem myslivecká stráž.Muj názor je to povolit jako dřív pro všechny členy.
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Jsem stejného názoru...

Příspěvek od nimrod nimrod »

Pepa píše:Já jich taky mohl mít pár ale nejsem myslivecká stráž.Muj názor je to povolit jako dřív pro všechny členy.

Zdravím pánové.
Myslím že úbytek drobné je sice rozsáhlejší problém, který nemůzeme přisuzovat jen škodné, až už srstnaté či pernaté. Faktem ale je, že nadměrný predační tlak ji rozhodně v tomto stavu neprospívá.
Osobně lovím (tlumím) lišky a toulavé kočky celoročně, jak se říká na potkání (ne ovšem bezhlavě). Důvod? Úkolem myslivců je suplovat již vymizelé velké ?elmy, tedy krom jiného regulovat přemnoženou zvěř na ni??ím stupni potravního řetězce - nyní je to, beze sporu - škodná, na úkor mizející zvěře drobné.
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Problém z kočkama?

Příspěvek od ČENDA »

Kočka je predátor který loví i pro zábavu a když nemá vůbec hlad.Sám jsem byl svědkem jak kocour ulovil malého zajíčka a nechal ho le?et jen protože se už nehýbal a tudí? bylo po zábavě. (No... popravdě neodešel ale daleko) Jediná možnost je tlumit a tlumit. bohužel to zákon povoluje jen myslivecké stráži
a hospodáři,tak se to musí obcházet tím že se tvrdí střelil jsem lišku....
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Chtel si rici "myslivecka straz". 8)
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

pro realistu

Příspěvek od Leon »

to že jste byl myslivecká stráž nic neznamená a určitě víte proč
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Příspěvek od Pepa »

Stráž by to nestíhala ,tak většina razí heslo co oko nevidí srdce nebolí,jinak bysme místo honu na bažanty pořádaly hony na kočky.. :)
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

Pes nebo kočka přicházejí do revíru skoro vždycky ve velmi dobrá kondici a loví většinou jen "ze sportu" nebo pro zábavu. V některých případech se stává, že toulavý pes nebo psi se takto ?iví. To je asi nejhorší případ. vždycky je to těžký se rozhodnout jestli střelit, nebo nechat, to se musí jedině vychodit a vysedět, nic kloudnějšího mě nenapadá. každý případ je unikátní.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Zdenek
Nový návštěvník
Příspěvky: 45
Registrován: pát 12.1.2007, 16:53
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Zdenek »

Já jsem členem myslivecké stráže a kočky lovím vcelku běžně u psů je to něco jiného. když ?ijete na malé vesnici a střelíte někomu psa tak to není nic přijemného. I kdybyste to chtěli ututlat, tak to většinou někde prosákne. U nás asi před 10 lety střelil hospodář psa a večer ho přijela filmovat NOVA.
V minulých příspěvcích někdo zmínil, že zavolal policii. Mám jeden příklad. Před 4 roky nám psi zadávali u krmelce několik kusů srnčí zvěře. Podle stop bylo jasné od koho to byli psi. Majitel to však nechtěl vůbec připustit a policie? Ta to vůbec nechtěla ře?it.
Nyní děláme informační kampaň. Na všechny přístupové cesty do honitby a úřední vývěsky ve vesnicích jsme vylepili informace pro majitele psů, s tím, že pokud nebude pes uvázaný a bude pronásledovat zvěř tak může být zastřelený. Citovali jsem tam přesně zákon. Vcelku to funguje, teď se to chystám jestě doplnit fotkami zadávené zvěře.
Odpovědět