Lov holubů

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
roman200
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 19.11.2015, 12:49
Bydliště: Plzeňsko

Re: Lov holubů

Příspěvek od roman200 »

Já už je letos nechám, připravím se na příští sezonu. Je to opravdu zajímavý lov a z mého pohledu nově objevený 8) .
Mé původní uživatelské jméno je roman300...
CZ 550 9,3x62; ZG47 8x57JS; CZ550 300WM; BAR II 270W;;12/70;12/76;45ACP;.38Spl
Uživatelský avatar
Klein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 23.6.2014, 19:22

Re: Lov holubů

Příspěvek od Klein »

My je lovíme pouze v srpnu. :wink:
marnet
Častý návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: sob 08.5.2010, 22:16

Re: Lov holubů

Příspěvek od marnet »

V honitbě,kde působím(Vysočina-Jihlavsko) je lov hřivnáčů nejlepší v srpnu nebo začátkem září.Později už jich je pomálu a první říjnové dny odlétnou úplně.Zkusím příští rok nainstalovat balabány uprostřed většího pole a schovat se pod vojenskou maskovací síť.
ramo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: úte 14.1.2014, 11:26

Re: Lov holubů

Příspěvek od ramo »

Proč pouze v srpnu Kleine? To jich má ještě spousta mladé, teda aspoň u nás na jihovýchod. Moravě.
Já si to letos PARÁDNĚ užil, protože po x letech nasely slunečnici! Ale napřed jsem chodil na pole po hrachu, kde jsem také vyzkoušel letos koupené balabány. Mám jich 5ks - 2ks hlídající a 3ks krmící se. Celkem se mi letos podařilo ulovit 23ks a z toho docela dost po ráně a z těch jsem měl největší radost! :lol:
Jinak takové hejna jako letos začátkem října, jsem v životě nevyděl :shock: :roll: :shock: - byli to ne stovky, ale tisíce holubů (lužní lesy okolo řeky Moravy) okres UH.
Střílím Cheddite brok 2,9 mm, 34g a RC2 Caccia brok 3,3 mm 34g.
Lovu zdar
Uživatelský avatar
Klein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 23.6.2014, 19:22

Re: Lov holubů

Příspěvek od Klein »

Zaprvé jsme lokalita, kde se holubi pohybují nejvíce v srpnu a pak se pomalu ztrácejí. Zadruhé jsou mladí holubi daleko větší pochotkou než staří, což platí snad u veškeré zvěře a konečně zatřetí už nato není potom takový čas jako v létě... :wink:
ramo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: úte 14.1.2014, 11:26

Re: Lov holubů

Příspěvek od ramo »

Klein - "Zadruhé jsou mladí holubi daleko větší pochoutkou než staří, což platí snad u veškeré zvěře " tak toto jsem nějak nepochopil s tím, že jsem napsal, že holuby v srpnu ještě hnízdí?!!? :oops: a navíc právě proto, později bude těch mladých ještě víc!!!!!! :lol:
qwert
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: stř 17.10.2007, 11:38

Re: Lov holubů

Příspěvek od qwert »

lov holubů hřivnáčů je mým velmi oblíbeným , letos jsem ulovil 10 ks a víc už jich nelovím, stavy holubů kolísají u nás v polabí dle vysetých plodin ale po několik let mám dojem že populace si udržuje každoročně zhruba stejné stavy
K lovu používám 16 i 20 s min. brokem 3,5 , podle mých zkušeností je holub velmi tvrdý na ránu a není žádným požitkem sledovat holuba , který zřetelně značil , jak odlétá dál
ramo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: úte 14.1.2014, 11:26

Re: Lov holubů

Příspěvek od ramo »

qwert záleží jestli po nich střílíš na 40m a víc, pak ta 3,5 ano, ale když si je necháš naletět na 30m úplně ti stačí ta 2,9 - 3,3mm :wink: U nás mám zkušenosti se stavem hřivnáčů úplně opačné, ve městě hnízdí doslova všude, na pole létají za potravou a je jich rok od roku víc a víc :roll:
Lovu
qwert
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: stř 17.10.2007, 11:38

Re: Lov holubů

Příspěvek od qwert »

ramo
s tou vzdáleností máš samozřejmě recht :D , většinou střílím na delší vzdálenosti kde většinou používám 20 /76 3,5
pokud budu čekat pod stromy ( duby , olše ) tak tam si dokážu představit při střelbě na kratší vzdálenost menší broky , ale na druhou stranu pokud potřebuji dosáhnout dál dávám přednost brokům 3,5 a víc
Odpovědět