Lov holubů

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
romann
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: sob 26.1.2008, 17:31

Re: lov holubu

Příspěvek od romann »

Tak pánové co hřivnáči.Já jsem byl dnes ráno ale sedí na posekaném hrachu u prostřed pole takže se k nim nedá dostat. Přiletají dost z vejšky takže se nedá střílet.Ale když jsem šel dom tak jich pár letělo na dostřel tak jsem po jednom vystřelil a holub letí dál ale po dvaceti metrech začal ztrácet vyšku a spadl ale jak naschvál do palachu kde je tak po kolena vody tak jsem to trošku prošlápl ale holuba jsem nenašel.
o.r.k.o.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 222
Registrován: ned 15.7.2007, 11:59

Re: lov holubu

Příspěvek od o.r.k.o. »

Já již slavím letošní první úspěch,Jednoho jsem ulovil za pomoci 8 balabánů na kraji stojící řepky u které je navežený hnůj.
Tikka T3x varmint 243win, GRS bifrost, Zeiss V6 2-12x50 BT
Blaser R93 profesional 8x57JS, Doscter 3-12x56
CZ452FS 22wmr sightron 4-9x40
Iž26 16/70-16/70
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: lov holubu

Příspěvek od Zdenek41 »

no tak už tu máme to téma asi po třetí,ale to nevadí
viewtopic.php?f=9&t=366
Dnes svátek a zahájení lovu tak jsem si šel připomenout s Aresem jestli to ještě umím a umím......
Obrázek
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: lov holubu

Příspěvek od mikis »

Zdravim, mam jeden dotaz, jak by se tvařil zakon, kdybych chtěl pro lov hřivnáče použít např. malorážku....popřípadě jinou malou kulovou raži? Myslim, že v zakoně není uvedeno, že je lov holuba hřivnáče možný pouze brokovou zbraní.. nebo?

dík Miki
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: lov holubu

Příspěvek od mikis »

aha tak jeden nazor už jsem našel v jiném tematu o holubech...... maloražka se dá použit.... pokud mate někdo jiný výklad zakona sem s tím.. díky
Žanek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: stř 03.3.2010, 10:28
Bydliště: u Brna

Re: lov holubu

Příspěvek od Žanek »

výklad je jen jeden ...... a malorážkou klidně můžeš, čímkoliv silnějším můžeš taky, ale to už je solidní nesmysl.........
ZKK 601 243 Winchester + Meopta ZD 3-12x56, ZKK 601 308 Winchester + Fomei Beater 1-4x24, dvojka ZP 16\70,16\70
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: lov holubu

Příspěvek od mikis »

Víte někdo jak rychle můžou hřivnáči létat? Hledal jsem to na netu, a nic...váhy,snůšky, rozměry všechno tam je, ale rychlost jsem nikde nenašel....a co praxe, kolik předsazujete řekněme při střelbě kolmo na dráhu letu třeba na 30 , 40m...

Dík.
psdk
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: úte 13.1.2009, 12:24
Bydliště: Opava

Re: lov holubu

Příspěvek od psdk »

Když se naučíš střílet na asfaltvé holuby tak ti bodou padat i ti opeření a dostaneš hlavně cit pro odhad.
Nikdo ti neřekne kolik předsazovat .. záleží ná vzdálenosti, úhlu, rychlosti, rychlosti střeliva, jestli těsně před stisknutím zastavíš nebo táhneš flintu plynule .... dala by se o tom napsat diplomka kdybys to chtěl teoreticky obsáhnout, půlka by byla o technice a půlka o individuálním stylu nahazování, míření, spouštění :-)
Zajdi si někam na LK nebo baterku a natrénuj si to ...
ZKK600, ZG47, Savage 99, Mannlicher6,5x55SE, Mannlicher308Win, MannlicherM95, troják Fuckert, KB Holek Brno, koza Holek, Stevens,KB Tikka, Petřík, Husqvarna, Marochi, Voere, CZ75PD, CZ 75RAMI, karabina TIRMAX, ...
dvě Borderteriérky
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: lov holubů

Příspěvek od cejlon »

Přesně jak píše psdk. Na loveckém kole se nejlépe naučíš přesně nahazovat. Taky zjistíš, zda-li ti zbraň skutečně sedí. Ale střelba v přírodě je úplně jiné kafé. To můžeš být mistr světa....... :shock:
Často je to velmi ošidné. Tam působí ještě řada jiných věcí......
Já mám letos uloveny 4ks a mám průměr tak 2-3 náboje na jednoho.
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: lov holubu

Příspěvek od mikis »

No na kole potažmo trapu jsem už párkrát byl a zase pujdu, protože je to skvělá zábava, to se neboj,a myslím, že i nepatřím k nejhorším :o) . Nicméně kolo natrénuješ, jak a kde a kolik přesadit..je to furt stejný,pravě mě zajímalo jak rychle lítaj živí holubi abych to mohl srovnat....myslim že na baterce lítaj okolo 120km/h na začátku letu...na kole o něco pomaleji 90?? cca, ale zase je tam velká změna směru střelby...
I tak díky za odpověď

I když ta rychlost běžně letícího holuba hřivnáče mě furt zajímá :o)
magoda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 183
Registrován: pát 08.1.2010, 9:14
Bydliště: pha-východ

Re: lov holubu

Příspěvek od magoda »

měřeno podle auta při letu kopírující terén ......lehce pod 80km/h......ne na hřivnáčích ale na krovákách,jsou menší takže možná malinko rychlejší,ale bude to srovnatelné :wink:
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: lov holubu

Příspěvek od tornádo »

třeba se to někomu bude hodit http://img413.imageshack.us/f/img046g.jpg/
je tam tabulka,rychlosti atd.
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: lov holubu

Příspěvek od mikis »

To si piš...
Velmi pekné, díky! :wink:
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: lov holubu

Příspěvek od mikis »

Jen pro zajímavost... co to je za knihu??
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: lov holubu

Příspěvek od figi »

Tohle je ve všech knihách o lovecké střelbě a v více či méně jednodušší formě ve všech učebnicích myslivosti.
Konkrétně právě tahle je velmi slabá, míří se v ní na nohy nebo uši :D :D :D

Doporučuji knihu Lovecká střelba od Bílého, asi to nejlepší, co u nás vůbec vyšlo.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Odpovědět