Lov holubů

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Filda
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 08.10.2012, 12:16
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Lov holubů

Příspěvek od Filda »

kromax možná myslí městské hřivnáče, kteří jsou teď už celkem běžní..
Howa Hogue 1500, 30-06 Springfield, Docter Unipoint 3-12*56
kromax
Častý návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: úte 27.5.2008, 10:59
Bydliště: Brno - venkov

Re: Lov holubů

Příspěvek od kromax »

fesoj: jak rika Filda, myslim hrivnace, kteri k nam priletaji v obrovskych hejnech z Brna. Jinak je jasne, ze na ocividne chovane holuby nestrilim (napr. jinak zbarveni nez hrivnaci atd.). Jeste se mi nestalo, ze bych strelil holuba s krouzkem, a to je lovim uz nekolik let pravidelne. Akorat holt letos nejak nepadaji :/
Novacek
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: sob 21.9.2013, 8:57

Re:

Příspěvek od Novacek »

Breba01
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pon 12.11.2012, 18:42

Lov hřivnáčů s balabány

Příspěvek od Breba01 »

Dobrý den, jaké máte zkušenosti s tímto druhem lovu a jaké výsledky? děkuji
mikycz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 21.7.2011, 9:35
Bydliště: Brno

Re: Lov holubů

Příspěvek od mikycz »

Mam starou IZku a strilel jsem 3,5 prvni rana druha 4 mm, buhuzel jsem ze zvyku zatuploval, ale bylo to asi zbytecne je fakt ze to bylo asi dal nez na 30 m :-)
Přílohy
Mujprvnihrivnac040914B.JPG
Mujprvnihrivnac040914B.JPG (128.43 KiB) Zobrazeno 10782 x
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Lov holubů

Příspěvek od kojot »

Tady fakt už není potřeba rozstřelovat zbytky rozbitého holuba :lol: . Na příště zkus menší brok. Já střílím SB trap super 28 g a plně dostačující. Pokud jsem někde, kde létají na blízko, dávám na první ránu i SB skeet. Nejvíce se mi osvědčily Rottweil Jagd 2,7 mm, akorát jsem je už nikde pak nesehnal. 3,5 mm dávám na kachny, bažanty a 4 mm liška, zajíc. Na hřivnáče podle mě už zbytečně brutální brok.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
ramo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: úte 14.1.2014, 11:26

Re: Lov holubů

Příspěvek od ramo »

No asi většina z nás nemá moc dobro zkušenost s drobnějším brokem než 2,75mm. Já dávám na první 3 a druhou 3,5mm a padají, teda když se trefím! :lol:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov holubů

Příspěvek od Zdenek41 »

To Kojot něco jak Peta....To bude tím,že máte stejnou školu.Ano on půjde k zemi i po 2mm,ale co jich odletí a do Francie už nedorazí něbot stačí jeden v plicích.No,ale tam je stejnak sežerou.Holub je tvrdej tvor,i po malorážce létá ještě daleko oproti domácím.
mikycz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 21.7.2011, 9:35
Bydliště: Brno

Re: Lov holubů

Příspěvek od mikycz »

On po tom prvnim zasahu zaznacil, ale bohuzel jeste kousicek letel furt po draze :-) Zas tak rozbity to nebylo, na prscickach jsem si pochutnal...a jedle vnitronsti jsem povaril psovi z rejzi panecku jak mu chutnala :-)
fordik
Častý návštěvník
Příspěvky: 75
Registrován: pon 06.2.2012, 20:03
Bydliště: okr. Blansko

Re: Lov holubů

Příspěvek od fordik »

Mě se osvědčily BP F2 klasik 34g 3,1mm. Po loňském utrpení, kdy jsem se s čoky 1/2 a 3/4 za boha nemohl trefit, jsem dal letos 1/4 a 1/2 a je to mnohem lepší. Na druhou stranu lovím šoulačkou okolo hitlerovy dálnice nebo kolem potoka a zarostlých cest a střílím většinou na +/- 20m, vyjímečně max 30, ale to je opravdu strop. Pokud mám holuby jen proti obloze a nemám podle čeho odhadnout vzdálenost (a tím pádem velikost předsazení, a že to v tom fofru docela mate), raději si jen potáhnu a nestřílím. Holub je poměrně malý cíl a na tyto vzdálenosti se mi ještě nestalo, že by měl v sobě víc než 4 vstřely, i přesto, že to občas vypadá, jako bych se trefil do polštáře. Při těchto vzdálenostech a velikosti broku to jde všechno durch i přes kosti.
Co se týče kulinářských úprav, naposledy jsem pekl troje prsa s kouskem plecka z lončáka a nemělo to chybu :mrgreen: . Ze zbytku byla výborná polívka.
cr001
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: úte 17.5.2011, 15:55

Re: Lov holubů

Příspěvek od cr001 »

Tak co letošní sezona? Už jste byli provětrat brokovnice? Dneska jsem prošel potoky s výsledkem 5:2. Z těch 5 střelených jsem ale bohužel našel jen 4, ten pátý mi zapadl za stromy do takového buřání, že jsem ho prostě nenašel. Střelivo SaB trap 28g, čoky 1/2+3/4 - tohle na dálku do 30m funguje spolehlivě :D
Uživatelský avatar
roman200
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 19.11.2015, 12:49
Bydliště: Plzeňsko

Re: Lov holubů

Příspěvek od roman200 »

Byl jsem včera vyzkoušet nově zakoupené balabány (7ks) a můžu říct, že dobrý. Přišel jsem dost pozdě, ve vzdálenosti cca 35m od dobrého krytu jsem rozmístil balabány a čekal. První kdo se nechal ošálit byl moták pochop :?: , prudce zaútočil, dosedl přímo mezi balabány a asi se hrozně divil, že na něj nijak nereagují. Po chvilce odlétl a já už mohl v klidu čekat na hřivnáče.
Několik holubů jsem nechal prolétnout a sledoval jak reagují. Nestalo se mi, aby holub sedl mezi balabány..., asi to na poslední chvilku prohlédnou. Vždy nadlétnou, chystají se přistát, ale odlétají - musím ještě poladit instalování balabánů (nebyl čas).
Ale i tak jsem za další cca půl hodinu, ulovil dva kusy po ráně (náhoda 8) ), z třetího holuba jen vylétlo několik delších per a bez dalšího pokračoval v letu. Použil jsem střelivo BP F2 Classic - brok 2,9mm a 3/4 choke v "automatu". Připravuji pohon pro dva "poletující" balabány - pro zvýšení viditelnosti. Je to opravdu krásný lov...
Mé původní uživatelské jméno je roman300...
CZ 550 9,3x62; ZG47 8x57JS; CZ550 300WM; BAR II 270W;;12/70;12/76;45ACP;.38Spl
Uživatelský avatar
Klein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 23.6.2014, 19:22

Re: Lov holubů

Příspěvek od Klein »

Nám holubi mezi balabány celkem sedají. Kryt máme ale nejlíp uprostřed pole, nikoliv někde u lesa nebo lesíku, tomu ptačci nedůvěřujou. :wink: :lol:
Uživatelský avatar
roman200
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 19.11.2015, 12:49
Bydliště: Plzeňsko

Re: Lov holubů

Příspěvek od roman200 »

Hmm, já seděl za trnkou ve stěně lesa. Ten úkryt uprostřed pole musím vyzkoušet. Přiznám se, že po dlouhých letech ignorace lovu drobné brokovnicí mi to loni i letos dost zachutnalo. Fakt je, že drtivou většinu času stále trávím se svými kamarádkami v sympatické 300WM. Ale už se těším na lov strak, kterých máme kolem rybníků dost a dost. V dobách kdy jsem začínal s myslivostí (22let na zpět) jsem jich ulovil za rok i 23ks. Teď už jen čekám až sportovním rybářům namrznou řitě a od rybníků vypadnou. Na holuby se řádně připravím na další sezonu, teď už jen pozoruji hejna o 50-100 kusech jak hodují na žaludech, jsou jako špačkové :wink: .
Mé původní uživatelské jméno je roman300...
CZ 550 9,3x62; ZG47 8x57JS; CZ550 300WM; BAR II 270W;;12/70;12/76;45ACP;.38Spl
Uživatelský avatar
Klein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 23.6.2014, 19:22

Re: Lov holubů

Příspěvek od Klein »

Tak pokud lítaj na duby, tak je jednoduché je ulovit. :) Jinak ten kryt přímo v poli je lepší i z pohledu, že víc nalétavají, jelikož tam opravdu nevidí žádnou zradu. Ovšem každé stanoviště se za čas prohlédne a tak je lepší sem tam změnit místo. :wink:
Odpovědět