Štřední škola lesnická

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Štřední škola lesnická

Příspěvek od crif »

Máš Time o těch známých pravdu. A zase tak skeptický bych nebyl k tomu titulu. Je to určitě odpal.
Nicméně, bych shrnul moji zkušenost, jak šla životem a jistě ji známe.
Lesárnu jsem dokončil 1993 a to byly tuším jen dvě školy s maturitou. Písek a Hranice. Pak se to trošku uvolnilo a teď je tuším pět či sedm škol. Občas do toho světa jedu, tak koukám i do těch škol. Pokud vezmu ten rozmach v počtech, tak když každá škola dá do éteru cca 50 lidu, nějaký odečet na VŠ, tak jsem stejně na číslech, kdy toliko lesníků nejde určitě do penze. Navíc došlo k redukci lesníků a navýšení úseků. Takže bych viděl v tomto oboru daleko více, více poptávky po uplatnění, než je možno. A vidím to i u sebe dle počtu tel., které musím odmítnout.

Když to shrnu a zase narazím na počáteční slova, tak kontakty jsou v tomto případě těžká deviza.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Štřední škola lesnická

Příspěvek od Tim »

Tady u nás bych z fleku upíchnul tři lesníky ihned. Nejhorší je, že je prostě potřeba nějaká praxe.
Jinak Sladochu, pokud chceš na lesárnu jen kvůli myslivosti, tak Ti říkám rovnou, vyprdni se na to.
Jako lesník budeš fůru myslivců nenávidět :wink:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
sladoch
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: pon 08.2.2016, 6:03

Re: Štřední škola lesnická

Příspěvek od sladoch »

Tím: jenom kvůli myslivosti ne, ale protože mám rád přírodu a chtěl bych se jí zabývat, a taky mě nenapadlo, co jiného bych chtěl dělat.
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Štřední škola lesnická

Příspěvek od crif »

Teď mě napadá, že bych mohl zkusit něco státního. Tak mi tam Time drž flek :)
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Štřední škola lesnická

Příspěvek od fesoj »

Ohrazuji se zejména proti tomu, že v r.1993 byly jen 2 lesárny s maturitou - Písek a Hranice a nebyla připomenuta moje "alma mater viridis" Trutnov, která funguje nepřetržitě od r. 1945. Ale co se týče myslivosti, je bohužel fakt, že dnes již myslivost nepatří mezi maturitní předměty - neváte náhodou někdo, od kdy ? V r. 1970 jsem z ní maturoval.
Kritériem pravdy je praxe.
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Štřední škola lesnická

Příspěvek od crif »

Pravdu máš fesoji. Nicméně ani nevím, že to maturitní předmět byl. To by chtělo dát dotaz na konkrétní školu.

A co se týče samotné myslivosti, tak to spojení s lesnictvím je na místě. Člověk to musí brát komplexně.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Štřední škola lesnická

Příspěvek od Tim »

No Sladochu, lesařina je krásný povolání, ale dají se vydělat lepší peníze za méně stresu :wink:
Crife, zrovna Ty že by jsi šel do státního jo? :mrgreen:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Skalák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 361
Registrován: čtv 14.6.2007, 9:26
Bydliště: Horní Adršpach

Re: Štřední škola lesnická

Příspěvek od Skalák »

Můj kluk také vystudoval SLŠ (dnes ČLA) Trutnov, pak šel na vysokou do Brna. Vystudovat vysokou si jako cíl vytyčil při studiu na SLŠ. Během studia na vysoké a po ní pracoval s pilou v lese a získával praxi, Již během studia na vysoké se zmínil, že by klidně šel do Trutnova, na SLŠ, učit. Dnes opravdu v Trutnově učí a ještě se stará o naše obecní lesy. Co znám jeho spolužáky, tak ti kteří mají maturitu pracují v lese, většinou soukromě a ti co mají vysokou, tak jsou dnes u LČR jako revírníci, protože nedávno u LČR proběhla generační obměna a hodně revírníků šlo do důchodu, tak se kluci někteří chytli, někteří nezůstali v oboru a dělají úplně něco jiného. Je to stejné jako v každé lidské činnosti. LOVU ZDAR!!!
Sauer 202 Highland - 270W, Meostar R2 2-12x50 RD
ČZ 527 - 223 Rem, Artemis 2100 7x50 RD,
ZKK 600 - 30.06 Spr. Yukon Photon 4,5x42 RT
IŽ 27 E - 16/16
Drsnosrstý jezevčík Cit od Aglaii
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Štřední škola lesnická

Příspěvek od fesoj »

Skaláku, prozraď mi příjmení - asi budu Tvého syna znát. Jinak teď probíhá na ČLA Trutnov generační obměna, moji bývalí spolužáci +- pár let odcházejí do důchodu, jen ředitel a zástupce, shodou okolností oba z mé bývalé třídy, zatím stále fungují- Co se mi líbí je to, že tam kdysi /za mých mladých let/, učil profesor Matějka, po něm nastoupil jeho syn, ten už je taky v důchodu a teď tam učí jeho dcera, tedy již III. generace. Já osobně jsem po maturitě nedělal lesařinu, ale výhradně myslivost ve vyhrazené honitbě - bažantnici v Kladrubech nad Labem, ale po změně vedení jsem se spasil útěkem... Ovšem dobu trutnovského studia budu až do smrti považovat za nejlepší léta mého života.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Štřední škola lesnická

Příspěvek od fesoj »

No a syn dalšího mého spolužáka rovněž vystudoval Trutnov, nějaký čas byl i v našem MS, ovšem musel to z časových důvodů vzdát - vystudoval vysokou v Brně a zůstal tam jako asistent nebožtíka prof. Hromase, dnes je doktorem přírodních věd a jeho doménou je genetika.Jediné, co mne na něm upřímně štve, je jeho nedostatek času, už je to strašně moc dlouho, co jsme se sešli na poslední leči a zazpívali si - má nádherný baryton. Jde o Martina Ernsta.
Kritériem pravdy je praxe.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Štřední škola lesnická

Příspěvek od Tim »

Skalák - no, u revírníků se nejedná tolik o generační obměnu jako o spousty výpovědí, jak ze strany LČR tak nás samotných.
Já se ale zatím nevzdávám :mrgreen:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Štřední škola lesnická

Příspěvek od fesoj »

V zásadě lesařina /včeně režijní myslivosti/ byla, je a bude jen lesklá bída a nebýt obrovské lásky k přírodě, tak by to nikdo nedělal - při těch platech se to jen pro peníze dělat nedá !
Kritériem pravdy je praxe.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Štřední škola lesnická

Příspěvek od Tim »

To je fakt. Měl jsem se hůře učit a mohl jsem za ty samé peníze v klidu jezdit s hovnocucem...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Štřední škola lesnická

Příspěvek od motolada »

fesoj píše:No a syn dalšího mého spolužáka rovněž vystudoval Trutnov, nějaký čas byl i v našem MS, ovšem musel to z časových důvodů vzdát - vystudoval vysokou v Brně a zůstal tam jako asistent nebožtíka prof. Hromase, dnes je doktorem přírodních věd a jeho doménou je genetika.Jediné, co mne na něm upřímně štve, je jeho nedostatek času, už je to strašně moc dlouho, co jsme se sešli na poslední leči a zazpívali si - má nádherný baryton. Jde o Martina Ernsta.
To je ten co psal i tady na fóru?
Myslím že vabil, nebo fotil tetrevy? Pokud ano tak jsme byli v kontaktu.
Ten čas letí....
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Štřední škola lesnická

Příspěvek od fesoj »

Motolado, že by Martin Ernst psal o focení či vábení tetřevů, o tom nic nevím. Nejedná se spíš o výborného vábiče /rovněž od nás/ Martina Ertnera ? O něm vím, že často v době toku jezdí pozorovat a vábit ne tetřevy, ale tetřívky. Možná, že znáš z televize jeho otce - Udo Ertner je tiskový mluvčí PČR Trutnov.
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět