Činění kožešin

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Uživatelský avatar
Jura
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: ned 26.8.2007, 21:42
Kontaktovat uživatele:

Činění kožešin

Příspěvek od Jura »

Zdravim lovce má někdo zkušenost se stahováním a poté činěním kožešin?pokud ano zašlete prosím foto nebo podrobný návod jak na to děkuji :wink:
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Činění kožešin

Příspěvek od gonias »

Zkušenosti nemám, ale na internetu je toho spousta.

Třeba t a d y.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Činění kožešin

Příspěvek od Mr. Fox »

je to příšerný to činění doma za prvý je to smrad jak z podebraný paty a za druhý je s tim děsně práce když člověk nemá zkušenosti a správný nástroje... je jednoduší někoho najít a za cca 200kč máte vyčiněnýho muflona liška je asi 90 korun tušim....
Pecan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 126
Registrován: čtv 07.2.2008, 10:28
Bydliště: Jeseníky

Re: Činění kožešin

Příspěvek od Pecan »

s vyčiněním je docela problém (okres Nový Jičín) Kdo to dělal, už to nedělá. Jak z nedostatku času, lenosti nebo neochoty. Já jsem si po úspěsném norování nechal vyčinit jezevce a stálo mě to 400Kč. Dělal to pro mě známý mého známého...jak už to tak bývá, protože nikde v okolí jsem nenašel nikoho, kdo by byl ochoten tu kůži vyčinit. A když už se někdo najde, tak toho jezevce za 800-1000Kč. To se mi zdá už docela hodně. Samozřejmě se bavím jen o vyčinění. Podšití filcem by stálo další 400Kč. Je to škoda, sám bych jsi kožešiny nechával vyčinit, ale za takových podmínek bohužel končí...však víte jak :( jestli někdo víte ochotného člověka z okresu Nový Jičín, byl bych rád za kontakt :wink:
Sauer 404 Synchro XT .308w
CZ 550 lux .308w + Zeiss V6 2,5-15x56 ASV
CZ 557 lux .308w + Swarovski 2,5-10x56
ZKM model 2 .22LR
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Činění kožešin

Příspěvek od Zdenek41 »

Sami píšete co to dá práce.Za práci se musí zaplatit.Neni to zas tak hrozná práce,ale dřina.A v dnešní době ani ta chemie neni zadarmo.A chtěl bych někoho vidět kdo ti dělá za 200 muflona.
Michal P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: pon 02.7.2007, 10:17
Bydliště: Morava

Re: Činění kožešin

Příspěvek od Michal P »

Materiál, práce a že by to bylo něco extra zdravého čichat ty prostředky na činění to taky ne. Vůbec se nedivím, že se do toho nikomu nechce. Akdyž už se někdo najde, tak si to nechá zaplatit tak, aby něco vydělal. Řekl bych úplně normální jev. Zkus pana Tomka z Křižanova. Pošleš tam vysušené kožky a za tři měsíce je máš nazpět. Práce pěkná a cena, řekl bych úměrná. Já jsem spokojenej.
Pecan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 126
Registrován: čtv 07.2.2008, 10:28
Bydliště: Jeseníky

Re: Činění kožešin

Příspěvek od Pecan »

hledal jsem na netu kontakty na pana Tomka z Křižanova a tady máte odkaz na jeho www stránky http://www.cinenikuzi.cz/?class=0 třeba to někomu pomůže. Ceny má dobré, práce je vynikající :)
Sauer 404 Synchro XT .308w
CZ 550 lux .308w + Zeiss V6 2,5-15x56 ASV
CZ 557 lux .308w + Swarovski 2,5-10x56
ZKM model 2 .22LR
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Činění kožešin

Příspěvek od Mr. Fox »

jej koukam že sem se tam překlep má tám bejt 500 kč a 190 liška
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Činění kožešin

Příspěvek od Mr. Fox »

A pro ty co by to chtěly vyzkoušet sami doma tady najdete pár rad http://www.kozeluzstvi.cz/
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Činění kožešin

Příspěvek od fesoj »

U nás v současné době vyčinění lišky 250,- Kč, jezevec a psík 350,- Kč.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: Činění kožešin

Příspěvek od tornádo »

fesoj: a celý kus příjde na kolik? -liška a jezevec
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Činění kožešin

Příspěvek od fesoj »

Otázku jsem nepochopil. Střelím lišku či jezevce /nebo kunu , psíka apod./, stáhnu a ještě začerstva odvezu. Spolu s kůží předám i tlf. číslo a pak jen čekám, až mi ta paní /která kožky i vykupuje, bohužel dnes za směšně nízké ceny/ zavolá, že je zakázka hotová. Příležitostně se pro ni stavím, zaplatím a vyzvednu. Samozřejmě je možno předat k vyčinění i vysušené kožky, ale mně i té paní líp vyhovuje shora popsaný systém, kdy ještě mokrou kožku naloží do nějakého roztoku - té jirchářské alchymii nerozumím. Nemohu-li kožku předat hned následující den po stažení, je nutno ji řádně nasolit obyčejnou kuchyňskou solí, tuto vetřít do všech záhybů a rozhodně jí nešetřit.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: Činění kožešin

Příspěvek od tornádo »

myslel sem na kolik příjde preparace celého zvířete,ne jen samotné deky.Budu mět třeba střeleného jezevce,tak jej odvezu na preparaci,jakou čátku mám zhruba čekat? nikdy sem nic podobného neřešil,deky/škáry dělá kolega z našeho MS ale celý kus na podložce je už jiné kafe :)
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Činění kožešin

Příspěvek od fesoj »

Tak to opravdu nevím. Ale v každé Myslivosti najdeš spoustu inzerátů od preparátorů i s kontakty - není problém zavolat a zeptat se. Ovšem ne každý dělá stejně kvalitně. Možná, že někdo z návštěvníků fóra bude nějaké zkušenosti - ať pozitivní či negativní - mít a mohl by je zde uvést.
Kritériem pravdy je praxe.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Činění kožešin

Příspěvek od michalos »

Zdravím,
hledám kontakty na lidi, kteří stahují a činí kožichy z lišek, jihomoravský kraj, nejlépe však Blanensko, Boskovicko prostě blízko těchto měst. Díky za jakoukoliv informaci. Lovu Michal
Odpovědět