Krmení/vnadění černé zvěře

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmení/vnadění černé zvěře

Příspěvek od Zdenek41 »

Nevím jak u vás v honitbě či kraji tady sice teploty okolo 34 byly asi 4 dny a ouvary v polích nevyschly. Prameniště se bud stáhnou hlouběji a nebo právě vedrem na povrch....
Jinak popojdi někdy tak 20m do řepky a lehni si pod ní , lepší klimatizaci jsi neměl ani v autě. Prasata se selaty utíká z řepky jen před přívalovým deštěm. To, že couraj za žírem každý den je normální a střídají řepky třeba i po 14 dnech. Dnes už určitě pokukují po kukuřici u nás je asi přes metr.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Krmení/vnadění černé zvěře

Příspěvek od Petr1970 »

ramo: ne, vubec, píšu o vysočině a polích..
x-hektarů řepky všude..
pak kkukuřice, brambory.. neposekaný louky a meze..

prasata jsou nalezlý v řepkách... jak byly ty 40 tak jsem měl prasta na fotopasti v 10, v 10 večer.. říkal jsem si "nepůjdu sedět", takhle za takovýhdleho vedra vylezou až ve 2 ráno..
houby..:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
ramo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: úte 14.1.2014, 11:26

Re: Krmení/vnadění černé zvěře

Příspěvek od ramo »

od Zdenek41 » pon 13.7.2015, 8:35
Zase ti musím oponovat protože do řepky chodím možná víc než ty, bó tam mám průsek! A s klimatizací o které ty píšeš no nevím nevím jestli by jsi tam vydržel 24 hodin :cry: :cry: U mě v autě jo! :lol:
A nějak jsi opomenul, že jsem nemluvil jen o horku, ALE HLAVNĚ o tom, že u nás pořádně nepršelo x desítek dní, možná 2 měsíce!!! Takže prameny jsou totálně v prd.li.
I mi totiž víme, KDE v těch polích ty mokřiny máme, teda spíš míváme... :roll:
od Petr1970 » pon 13.7.2015, 9:24
No fotopast mám i já neboj, ale pochopte, že ty prasata u nás prostě teď nejsou a řepka se už seče!! a obilí taky a je tam kulové ale prase ani náhodou!!!!! :evil: :evil:
od gazaa » pát 10.7.2015, 11:01 - Tady máte jasné potvrzení situace...
Jo a já netvrdím, že je to tak všude, za kopcem může být situace úplně jiná!!!
Snad se vrátí do kukuřice, i když tam už není ten lov tak snadný jak v řepce - mají spoustu žíru... :? :?
Lovu zdar
ramo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: úte 14.1.2014, 11:26

Re: Krmení/vnadění černé zvěře

Příspěvek od ramo »

Jen pro ty co nevěří... :roll: :roll:

Na Hodonínsku je situace co se týče sucha snad ještě vážnější. Počínaje měsícem dubnem se srážkový deficit neustále prohlubuje - v Kyjově činí defit 100 mm srážek, což znamená, že na metru čtverečním chybí jeden hektolitr (!!!) vody. Kukuřice, která již má mít skoro dva metry výšky, má půl metru či necelý metr, na písčitích půdách dokonce usychá, o klasech nemůže být řeč. Za těchto okolností se černá zvěř v polích neyskytuje, najdeme ji spíše v okolí vodotečí...

Olomoucko totéž. Sucho a černá nikde. Teď za 2 dny srážek spadlo cca 10mm, sotva to svlažilo zem a na víkend zase hlásí tropy:-( Letos mám za sebou více než 50 čekaných a černou jsem ani nezahlédnul...

Ještě chce někdo psát o řepce jako o klimatizaci?? :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmení/vnadění černé zvěře

Příspěvek od Zdenek41 »

Jo to by někdo musel vědět ,že jsi z Hodonína....Protože to tam znám a to dost dobře z dob..... mládí třeba Kostelec u Kyjova mám zmapovaný a to dost dobře. Tak je pravdou , že je tam takové teplo že jsem v té době říkal ani pochovaný bych tu nechtěl být...
Dnes je vidět proč měla jít Vysočina do trávy.....Byl by to dobrý tah od E..
A viděl jsi někdy řepku tady u nás, že píšeš to co nevíš ? Tak si představ 50 po ha a i výš..... Ty v ní neuděláš dva kroky, výška i 1,8 .
ramo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: úte 14.1.2014, 11:26

Re: Krmení/vnadění černé zvěře

Příspěvek od ramo »

Zdeňku přesně o takové řepce (cca 150-180 cm) já celou dobu píšu!!!! Né o nějakém chudáčkovi po kolena! V sobotu u nás sekali poslední pole a chtěl jsem to i vyfotit, ale nechtěl jsem provokovat :cry:
Já nejsem z Hodonína, ale cca 40 km na severovýchod z krásného historického města, kde se pořádá LFŠ :idea:
Tady v okolí, co se týká obilovin a řepky si myslím, že byli kolchozníci ještě spokojeni. Na jih od nás jak píšou citovaní kolegové je ta situace ještě o dost tragičtější... :cry: :cry:
Tož tak...
Ty co je tam máte lovte - LOVU ZDAR !
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Krmení/vnadění černé zvěře

Příspěvek od crif »

Za posledních pár dnů mám střelenom pár prasat. Ani na jednom známky po kalištění. Vysoká chodí čistá jak slovo Boží. Dokonce i nízko položená kaliště jsou téměř rozpraskaná. Snad jen v nižších smrkových mlazinách bylo trochu toho bahýnka. Teď již také nic.
Katastrofa....
ramo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: úte 14.1.2014, 11:26

Re: Krmení/vnadění černé zvěře

Příspěvek od ramo »

U nás včera 39°C a déšť nikde :cry: :cry: Už su z toho zalévání na prášky... :oops:
V sobotu při sečení řepky (již vše i obilí o víkendu sklizeno) 3 lišky - 1 neodešla. Černá ani chlup a ani se nedivím - ani vzdáleně to v 1,5m vysoké řepce nepřipomínalo dříve zmíněnou klimatizaci... :roll:
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Krmení/vnadění černé zvěře

Příspěvek od Petr1970 »

dal jsem to do zoologie, mám tam fotku stejného rudlu z 1.6 na stejném místě:-))
ve středu ve 3 ráno - v nějvětších tropech.. vlevo 2 metry řepka, vpravo 2 metry kukuřice, mez 3 metry.. takže není kde, jen fotit:-)

vysočina, vyprahlo.. ale choděj a jsou:-)
http://www.imagebam.com/image/8c0934423953005
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
ramo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: úte 14.1.2014, 11:26

Re: Krmení/vnadění černé zvěře

Příspěvek od ramo »

Tak to buďte rádi Petře,že vám černá chodí! :wink:
Ale u vás přece jen pršelo, troufnu si říct daleko víc, než tady a proto asi chodí. Loni jsem taky v takových hicech (ale nebyly 1,5 měsíce skoro v kuse) lovil v hořčici, ale nebyla až taková hrozná sahara... :roll: :roll:
Na druhou stranu aspoň černá neposbírala a neposbírá naši hojnou drobnou zvěř, kterou máme! Zajíce je vidět na každém kroku a kuřata docela taky, ale ty jsou stažena víc k vodě.
Lovu
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Krmení/vnadění černé zvěře

Příspěvek od crif »

I takto to může mnohde vypadat:
http://crif.rajce.idnes.cz/Zajimavosti/
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Krmení/vnadění černé zvěře

Příspěvek od Tim »

Klidně se Crife vsadím, že je to foto odněkud z Vysočiny :mrgreen:
V mým státě by za tohle byly dva roky natvrdo, chudák srnčí...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Krmení/vnadění černé zvěře

Příspěvek od crif »

Tohle je Time z mých "oblíbených" Brdů. Nicméně těch míst s takovým materiálem se tam najde dost.
Jestli je v sázce Jameson, tak neberu, moje partie je slivovice :D
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Krmení/vnadění černé zvěře

Příspěvek od Tim »

Tak až se zase uvidíme, tak si ji spolu dáme :wink:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Krmení/vnadění černé zvěře

Příspěvek od crif »

Kdyby se to dělo kdekoli jinde, tak neřeknu, neb toho srnčího je v Brdech pět a půl kusu a dle toho nelze potvrdit, se má maso skutečně v chuti trochu nasládlé :lol: :lol: :lol:
Jinak si dáme :D
Odpovědět