Jezevec lesní

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

viděl jsi film "Lovecká sezóna"? Tak tam je odpověď.... :lol:
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

ja ho viděl. :lol: :lol: :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

sharki:
Jeste existuji noktovizory. S tema toho jezevce vidis pohodlne i o pulnoci.
sharki
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: stř 24.1.2007, 8:50

jezevec

Příspěvek od sharki »

nevíte někdo , kde se dá sehnat kniha Jezevec lesní , já ji sháním asi už půl roku , ale bez úspěchu , děkuju za radu , sharki
Michal Ficek
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 04.4.2007, 5:32
Bydliště: Kousek od Třeboně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Ficek »

Zdravím, měl jsem problémy s ukládáním fotek, proto sem raději dám jen odkaz http://ficekmichal.webovastranka.cz/image
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Příspěvek od duch Pampuch »

Mohl by mi nekdo poradit, jak je to vlastne s lovem jezevce v mistech, kde neni chov koroptve ci tetrivka? Lovi se stejne treba jako kuna tj. v dobe povolene zakonem, nebo je treba zadat o povoleni a mit kmenove stavy? U na se jich zacina v posledni dobe nejak moc..
J.Laser
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 30.8.2007, 11:11
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser »

Mě se jednou podařilo na severu ulovit jezevce jako superagent sluchem... No to trošku kecám... Ale jezevec večer vylézá z nory otřepe se a vyrazí na lov a to otřepání je docela hezky sly?et. jenže ta nora byla pod bezákem a když kmotr vylézal tak už tam bylo vidět úplný prd. Tak jsem přivázal brokovnici ke dvěma stromům namířenou na světlinku před norou. Na spouš» uvázal provázek a čekal. Nabito jsem měl postama.
No a když jsem uslyšel jak se jezevec otřepává od prachu tak jsem zatáhl za provázek a bylo to. ještě byla klika,že ta nora byla v dost příkré stráni tak se kmotr skulil místo do nory po stráni dolů.
Nežli pošleš střelu v dál,napřed mysli potom pal.
J.Laser
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 30.8.2007, 11:11
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser »

:wink:
Nežli pošleš střelu v dál,napřed mysli potom pal.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Jezevec lesní

Příspěvek od Leon »

mám dotaz myslíte že si jezevec odtáhne střelená liščata v úterý jsem ulovil tři dvě na cestě a jedno v trávě a když jsem v noci slezl z posedu tak bylo to v trávě pryč a ráno když jsem tam přijel to okouknout tak to jedno co se nehodilo na tréning a které jsem na poli zakopal bylo odhrabaný a byly tam stopy jezevce a dnes to samý dvě na cestě do tmy jsem je tam vyděl ležet a když jsem pak už potmě slezl dolů tak tam nebylo ani jedno a pokaždé se mi tam producírovaly dva jezevci
CZ 550 american 308win.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Jezevec lesní

Příspěvek od Toma »

Možná i liška.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: Jezevec lesní

Příspěvek od Climber »

Jezevce mám střeleného pouze jednoho, bylo to přes den, když se vyhříval na šutráku před norou. Jenomže jak jsem po něm střelil, tak se skulil do nory a byl pryč. Ráno jsem šel na čekání na kazatelnu co máme přímo nad touhle dírou a když se rozednilo, tak jsem ho viděl zhaslého asi 2 m od nory. Zřejmě v noci vylezl a po dvou metrech zhasnul.
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
Uživatelský avatar
Daniel Vyoral
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 154
Registrován: čtv 29.12.2011, 17:59
Bydliště: Zlín

Re: Jezevec lesní

Příspěvek od Daniel Vyoral »

Chtěl jsem se zeptat, jestli náhodou nemá někdo zkušenosti s tím, když je v noře více jezevců a jeden z nich se střelí přímo u nory. Otázka zní jestli noru budou stále obývat nebo přetáhnou někam jinam?
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Jezevec lesní

Příspěvek od Lesomil »

Podle mne odstřel jezevce u jeho nory nic nemění... Obvykle to bývá tzv. "hrad", s labyrintem chodeb a více vsuky. Zřídka bude jezevec v jednoducé noře. Často ten hrad obývá spolu s jezevci i liška... Z dobré nory se jezevci nehnou dokud je nevypudí něco podstatnějšího než občasný odstřel (nevystřílet celou rodinu, pokud neškodí :oops: :oops: ) Jak už se zde tuším psalo, tak do skalních "hradů" raději psa nepouštět.... dost blbě by se vykopával... :) Ten odstřel je i snadnější. Podle jezevce si (přehnaně) můžeš seřizovat hodinky...
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Jezevec lesní

Příspěvek od fesoj »

To Lesomil - naprostý souhlas. Ovšem v tuto roční dobu je líp se k norám vypravit bez psa a bez flinty, zato s dobrým foťákem. Ti prckové už občas vylezou na sluníčko, i když méně často, než liščata. Je na ně krásný pohled. Jen ať si do října vesele žijí, rostou a tuční...
Kritériem pravdy je praxe.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Jezevec lesní

Příspěvek od motolada »

Tak se me taky dnes předvedl,přišel až pod větev na které jsem ho pozoroval,po zimně slabý ve zvěřině :wink:
Už po několikáté se mě potvrdilo,že si z lidské přítomnosti moc nedělá a dá se dobře pozorovat,je to takový pomalý důvěřivý profesor,liška je proti němu povahově blesk.
Odpovědět