Odchytové zařízení na černou zvěř

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
milanhb
Častý návštěvník
Příspěvky: 91
Registrován: pon 25.6.2007, 8:49
Bydliště: Vysočina

Odchytové zařízení na černou zvěř

Příspěvek od milanhb »

Máte někdo praktické zkušenosti s provozováním těchto zařízeních v honitbách .
Máme u nás větší počet vodících bachyní,dělají škody a nené možné se do nich dostat.
Klidně jen na SZ.
Milan
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: odchytové zařízení na černou zvěř

Příspěvek od figi »

Asi mám úplně špatné názory nebo pohled na věc.



Milane, nic ve zlém, ale to opravdu neumíte lovit ???
Aha, ono to z kazatelny s nočním viděním nejde ...
Šoulačka, čekaná na ochozech, to zkuste.
¨
Lapáky fungují, ale pokud bych musel sáhnout po tomto prostředku ( je to asi tak na úrovni jedu ), tak raději skončím ...
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
milanhb
Častý návštěvník
Příspěvky: 91
Registrován: pon 25.6.2007, 8:49
Bydliště: Vysočina

Re: odchytové zařízení na černou zvěř

Příspěvek od milanhb »

figi píše:Asi mám úplně špatné názory nebo pohled na věc.
Milane, nic ve zlém, ale to opravdu neumíte lovit ???
Aha, ono to z kazatelny s nočním viděním nejde ...
Šoulačka, čekaná na ochozech, to zkuste.
Lapáky fungují, ale pokud bych musel sáhnout po tomto prostředku ( je to asi tak na úrovni jedu ), tak raději skončím ...
Cožpak o to,názor máš dobrý,
ono to z kazatenny i bez nočního vidění jde,
ale když Ti přijdou tři bachyně najednou s cca10 až 20 selatama tak střelíš jedno když trefíš,tak se budeš bát slézt dolů z kazatelny aby Ti bachyně nenatrhla triko (to v lepším případě),útok jsi taky asi nezažil. Až Ti bude přes padesát tak nebudeš mít zájem hrát s černou na honěnou.
Šoulačkou se nebojím chodit od září do konce ledna.
Na ochozech střelit tak lončáka jinak viz výše.
Těch bachyní je tam okolo vsi tak osm kusů se selaty v řepkách na cca ha350 a jak lehne řepk tak přeběhnou do kukuřice.
O maso nejde,zase jde jen o škody a o peníze.
Skončit můžeš leda Ty,ale já mám nájemní smlouvu ještě na tři roky a potřebuju tuto dobu přežít.
Kdo nezažil nepochopí.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: odchytové zařízení na černou zvěř

Příspěvek od figi »

Padesátku mám až za dva roky, ale z bachyní obavy nemám, zkušenosti mám takové, že pokud člověk strachy neblbne a zachová rozvahu, tak to jde :D
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: odchytové zařízení na černou zvěř

Příspěvek od kojot »

Milane, zkus se nakontaktovat na Školní lesní podnik Mendelovky, ti to zkoušeli a zřejmě s úspěchem. Již dávno mě napadla v tomto smyslu myšlenka jiná. Nachytali bychom si tímto způsobem někde (třeba u vás) prasata a o naháňkách si je vypouštěli pěkně po kusu, jako bažanty :lol: :lol:
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Nivna
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: pát 29.2.2008, 19:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: odchytové zařízení na černou zvěř

Příspěvek od Nivna »

no, dobu, gdy se to zkoušelo sem nezažil, kolegové ale tvrdí že to fungovalo. teď sme ho dovezli z naší bývalé honitby v Lednici a budeme ho instalovat, tak až budou zkušenosti, dám vědět.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: odchytové zařízení na černou zvěř

Příspěvek od figi »

Vím, že to pro nikoho asi není vrchol lovecké vášně - zavřená černá vystresovaná v malé ohradě a "šikovně" postřílená udatným lovcem.
Jen mi furt nedochází proč ...
Kterou zvěř ještě budeme takhle lovit ? Nakonec možná vše.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Nivna
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: pát 29.2.2008, 19:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: odchytové zařízení na černou zvěř

Příspěvek od Nivna »

Jako já neříkám tak ani tak, problém se škodami sice máme, ale zároveň se i velice úspésně, řekl bych, daří lov. Chyták se přivezl protože byly dvě varianty - buď v bývalé honitbě zustane a přijde na zmar, nebo si ho odvezeme. Tak sme ho odvezli. Není ani smontován, ani sem ho neviděl. Nebude ani u mne na úseku, ale u kolegy. Beru to jako alternativu lovu, která si myslim nenajde velkého využití, ale za nějakých specifických okolností muže mít smysl. Dál moje polemiky nesahají. Celá akce s chytákem byla nařízena z vyšších míst takže ani dál sahat nemohou. Jen až nějaká praktická zkušenost bude tak napíšu jak to probíhalo dopadlo a vypadalo.
milanhb
Častý návštěvník
Příspěvky: 91
Registrován: pon 25.6.2007, 8:49
Bydliště: Vysočina

Re: odchytové zařízení na černou zvěř

Příspěvek od milanhb »

Již dávno mě napadla v tomto smyslu myšlenka jiná. Nachytali bychom si tímto způsobem někde (třeba u vás) prasata a o naháňkách si je vypouštěli pěkně po kusu, jako bažanty .

Jestli chceš můžeš si u nás nachytat kolik budeš chtít (spíš co se Ti povede) a jsou Tvoje a máš to zadarmo!!!!
To vypouštění si u Vás můžeš zkusit u nás bych Ti to ale nedovolil ani ty bažanty.
Tyhle praktiky neuznávám a v naší honitbě netrpím.
Počítal jsem s tím,že chycené prodám nebo rozdám.
Milan
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: odchytové zařízení na černou zvěř

Příspěvek od kojot »

Milane, to byla samozřejmě legrace. Vypouštěné bažanty z "krabic" neuznávám. Nevidím totiž smysl v tom, abych se o něco půl roku staral jen proto, abych to bez užitku pro zábavu pobil. S těma prasatama díky za nabídku, nicméně jich máme poměrně dost, ale byly doby, kdy jich bylo výrazně méně a tak jsme se u piva předháněli s nápady, jak dosáhnout lepšího výřadu. Mimo jiné jsem vymyslel i jiný plán - uspat vodící bachyni narkotizační střelou a přidělat na ni GPS vysílač, pak budu přesně vědět kde se rudl nachází :lol:
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: odchytové zařízení na černou zvěř

Příspěvek od MiraDuchek »

.
Naposledy upravil(a) MiraDuchek dne ned 24.3.2013, 20:33, celkem upraveno 1 x.
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: odchytové zařízení na černou zvěř

Příspěvek od Zdenek41 »

Má zkušenost kvičet, může jak chce...pokud je lán 300ha,bachyně pouze popojde.Neni to spojeno žír-vnadiště.Jsou tu v tom nejlepším bezpečí.A že letos řepka je jak les.Na druhou stranu odchyt černé je taky problém a pro mě jaksi nepřijatelný.Drobot většinou do lapáku vleze..Já bych si osobně pro ní do řepky nešel.Ne,že je to neetické,ale obrovsky stresující.Neumím si ani představit chycené 80kg kusy společně s 8kg selaty.No je to na každém a jeho svědomí.U nás byli s černou obrovské problémy dnes jsme rádi,že ji občas někdo zahlédne.Opravdu hojnost této zvěře je jen na způsobu zemědělského hospodaření a souvisejícími plodinami.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: odchytové zařízení na černou zvěř

Příspěvek od Zdenek41 »

To Kojot máš podobné nápady GPS to by byla věc.Jen by si o čip někdo brzo polámal zuby.Jeden čas se vyrábělo uspávací krmivo,nebo prubnout slivku :wink:
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: odchytové zařízení na černou zvěř

Příspěvek od Steyer »

v červnové myslivosti jsou mapky hustoty lovu spárkaté zvěře v ČR - vysoká, černá a sika. Překvapilo mě, jak propastné jsou rozdíly v hustotě lovu černé zvěře mezi některými okresy. Jsou to čísla v řádu stovek procent. tím chci říci, že asi chápu některé kolegy zde, kteří přemýšlejí o jiných způsobech lovu černé zvěře, protože klasicky se už asi dostali na limit. My lov do odchytových zařízení nepraktikujeme, prase potkám tak 10x do roka - když se daří. O odchytu jsem slyšel odjinud (nechci říkat odkud, protože se tím opravdu nikdo nechce chlubit) a funguje to. jestli se tím dají černé "vštípit" jiné mravy, to opravdu netuším, ale na snižování stavů by to působit mělo. Jenom bych je asi nemohl v chytáku střílet .22 LR "za ouško".
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
milanhb
Častý návštěvník
Příspěvky: 91
Registrován: pon 25.6.2007, 8:49
Bydliště: Vysočina

Re: odchytové zařízení na černou zvěř

Příspěvek od milanhb »

MiraDuchek píše:Milane střel jedno sele aby po ráně zakvičelo a máš od bachny na dva týdny pokoj.
Jedno jsem střelil,ale zapomněl jsem mu říct,aby zakvičelo (nebo to nestihlo?)
Efekt jenom ten,že začaly vycházet přes silnici kam se nedá (hranice).
Na netu bylo foto lapací ohrady se šprušlema,aby tam mohla vlézt jenom selata a slabší lončáci cca do 25-30kg.
To nad čím jsme uvažovali u nás je něco jako obůrka a ne klasická lapací bedna.Možná 50x20metrů,ale se zakulacenými rohy uvnitř,aby se zvěř nezraňovala.
Je to všechno jenom ve stádiu úvah,proto se ptám na zkušenosti.
Milan
Odpovědět