Myslivecké zážitky

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od motolada »

Bohužel spadla klec.Kus se nedohledal,barvu zapadal sních,který sypal celou noc až do teď a padá.Takže vyhořel ČF mladice s PZ a NKO 4roky,se všemi zkouškami(navíc se zaběhl za rudlem prasat a nemají ho).
S..e mě to nehorázně,celou noc jsem se převaloval jak palačinka,jako bych ho pokryplil sám....
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Zdenek41 »

Pokud prase pokleslo,nevím jestli bylo hlasité a kapalo v kapkách tmavou barvu.Můj názor krkovice a zřejmě dost vysokoko.Mícha celá.Nenašli by jste ho.Pokud ano tak v potoce.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od motolada »

Možné je všechno,nevydalo hlásku.Barva jako z postřikovače,velice drobná a vždy tak po 70m klikatá nepřerušená čára,dost tmavá...
Uživatelský avatar
radekbartik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pát 14.9.2007, 6:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od radekbartik »

Tak uz jsem si pripadal jak blazen kdyz jsem vcera vecer vyrazel k posedu ve 21hodin,den predtim bylo sezrano a v nedeli jsem tam odvezli karu kukuricny silaze, sel jsem pomalu k posedu na hromade pod posedem byla srnka, tak jsem si rikal, ze je asi klid. Mam jeste jednu malou kopicku slamy z kukuricnym zrnem na kterou je videt az kdyz prijdu k posedu. Kdyz uz stojim u zebriku kouknu tam a vidim tam cernou kouli, lončák cca 65kg, který chodí tak jednou týdně, tak jsem zakleknul, rozsvitil bod a zkousim mirit viditelnost nic moc a navic melo uz kolem sebe rozrytou slamu takze jedna velka cerna koule, jak jsem napnul napinacek nebo mozna vitr, tak se otocilo a ze pujde pryc na posledni chvili jsem zmacknul spoust, skocilo do trni a nic. Mezitim zacala prava snehova boure…
Na nastrelu tri stetiny a takova slaba cara od kule kus odsud, zdalo se mi ze jsem slysel jak ta kule pleskla. Strilel jsem takna 50 metru. Ale ani kapicka barvy, tak jsem rychle udelal okruh cca 200 metru jestli mi nekde pujde ven z kruhu a nic, snih padal jak blazen. Tata mezitim nakladal jagose a Garmina a jel za mnou. Na nastrelu pes uz jevil blazen i kdyz uz to bylo vsechno zapadany, zamotaval se na remenu do bordelu tak jsem ho pustil, jen sem ho videl jak mizi ve tmě, uz se to videl černě jak budu psa někde v noci hledat, navigace najednou ukazovala, že je pes na jednom mistě asi 86 metru jdu tam a uz tam poškubával zhaslého kňourka lončáka vstrel i vystrel na konci zeber, absolutne bez barvení, nikdy bychtomu neveřil...
ráže 7x65R, střelivo RWS ID 10,5g
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Zdenek41 »

Mě se to v poslední době stává u indetického náboje dosti často,ale 7/64,neni to co býval.
BecherTomas
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: pát 11.2.2011, 18:37

Příspěvek od BecherTomas »

Taky přidám jeden v sobotu po krmení jsme s kamarádem obeznali divočáky v jednom remízku v poli(spočítali jsme stopy dovnitř a ven s výsledkem že nějaké zůstalo uvnitř)Před 17 hodinou jsem tam zasedl na posed s vnadištěm vzdáleným kolem 50 metrů.
V půl 6 jsem zaslechl praskot větví za okamžik vysli 2 kusy na vnadiště poté se ukázal třetí kus pod vnadíštěm.Všechny 3kusy začali buchtovat.Vzbírám to nejmenší mířím a čekám až se natočí.vtom se ozvou selata koukám všude jak blázen a nikde je nevidím.při odchodu prasat za nimi z pod smrku u vnadiště vyběhlo 8 selat kolem 5 kilo(Ve 20 cm sněhu byla vidět z nich sotva polovina těla) Spokojeně bez rány zatáhli do krytu.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od fesoj »

Myslím, že kdyby se podařilo tu černou obeznat a všechny ty "přerostlé hraboše" ulovit, pokud možno včetně maminky, bylo by to z chovatelského hlediska jen správné - ale už slyším ty hlasy : "Vždyť je to škoda, počkáme, až dorostou."
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Tommy »

Přesně tak, baška,která mete v tomhle období,tak jinak už metat nebude. Proto odlovit.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Zdenek41 »

Je to právě o té vitalitě.Pokud metá selata v prosinci a selata jsou v kondici i bachna jsou to potom ty nejlepší selata,která se v květnu v řepkách nejlépe loví a ani tolik škody nenadělají.Lednové metání ke konci je vůbec to nejlepší.Máme tu pár metrákových bachen u,kterých jeto normální.Horší bude až příjdou o tu bašku.Jak je vidět vyhrál v té určité honitbě rozum.Pak už by si to příroda vyřešila sama.
Spíš by jsme se měli zamyslet proč tomu tak je.A ne se pořád vymlouvat na přírodu a měsíční cyklus.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od kopov.c »

Včera mi na procházce čuba zdrhla. Ještě že měla na sobě GPS- viděl jse,že je asi 1,5 km ode mě,tak jsem jí šel podle ní naproti,pak slyšel z dálky přibližující se hlášení.Tak jsem se schoval za strom a takhle to dopadlo :P http://img9.rajce.idnes.cz/d0903/4/4540 ... .jpg?ver=1 Rohatá muflonka a zároven můj první kus ufloní zvěře :)
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od motolada »

Lovu,zajímavé.Ještě že tu GPS máš,nebýt jí tak ....

Že bych si zajel dát kurs češtiny do zahraničí?
Naposledy upravil(a) motolada dne úte 18.12.2012, 15:18, celkem upraveno 1 x.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od kopov.c »

Nebýt jí,tak jsem nic nestřelil a čuba by se vrátila sama o chvíli později. :)
Naposledy upravil(a) kopov.c dne úte 18.12.2012, 15:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od fesoj »

Zas ten češtin... nebít není nebýt !
Kritériem pravdy je praxe.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od kopov.c »

Včera večer u nás dotával poslední sníh,mlha se rozplynula viditelnost relativně dobrá,tak jsem vyrazil na šoulačku po silnici :) která kopíruje louku na níž prasátka posledních pár nocí vegetí.Opatrně se sunu po silnici a v dáli vidím dva tmavší fleky,snažím se dostat blíž ale kamínek v podrážce boty po asfaltu nepříjemně škrká.Stojím na jedné noze a snažím se kamínek vydrápnout a mezi tím se tmavý flek přibližuje.Byla to liška která mezi tím došla na 5m odemne .Dochází na vítr ,zaráží se a prchá.Druhý flek došel taky tak,taky liška a prchá za tou první. Jdu dál a slyším pokvikávat selata. Už je vidím je jich tam asi 20,ale sou dost daleko odemě. Slezl jsem pod silnic na louku a snažím se dostat blíž,ale nejde to-sníh nepříjemně křupe.Tak jsem zaklekl dalekohled střídá puškohled a snažím se zamířit. Vidím zřetelně dvě větší prasata,ale selata jsou na tu dálku moc malej cíl. Po půl hodině mířeni se mi konečně staví pěkně jedno sele,padá rána a sele zůstává v ohni.Rachot zbytku prchajících prasat utichá ve stěně lesa.Jdu k seleti,vyvrhnu ho a táhnu k lesu kam se dá dojet autem. Jenže po cestě nacházám pobarvenou stopu.Tak nechávám sele ležet a jdu po barvě a v lese nacházím další sele.Jenže pobarvená stopa pokračuje pořád dál :? Vyvrhnu druhý sele,stáhnu ho k prvnímu a jdu pro auto kde mám čubinu. Nasadím ji na řemeni na stopu třetího barvícího selete a ta mě s jistoto táhne půl km.Tam se zaráží zvedne hlavu,chytá něco vysokým nosem,naježí se blafne. Znám ji,tak vím o co jde :) tak ji vypouštím a po 40 m už ho hlásí a staví. Sele postřelené na měko se mi po chvíli daří dostřelit.
http://img9.rajce.idnes.cz/d0903/4/4540 ... .jpg?ver=0
http://img9.rajce.idnes.cz/d0903/4/4540 ... .jpg?ver=0
http://img9.rajce.idnes.cz/d0903/4/4540 ... .jpg?ver=0
Když se nad tím ted zamyslím,tak jsem při střelbě neodhadl vzdálenost-myslel jsem,že střílím tak na 80m a ono to bylo tak 120m-proto jsem se se letem tak dlouho srovnával a zdálo se mi tak malí.
Další věc je,že nebít sněhu,tak mě vůbec nenapadlo,že jsem střelil víc než jen to jedno prase a další barvu bych ani nehledal a tím pádem nenašel.
Kolik takových prasat zůstane za rok hnít v lese :?: :idea:
Naposledy upravil(a) kopov.c dne stř 19.12.2012, 22:08, celkem upraveno 1 x.
milanhb
Častý návštěvník
Příspěvky: 91
Registrován: pon 25.6.2007, 8:49
Bydliště: Vysočina

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od milanhb »

Hele češtinové - nás v minulém století učili,
že pokud chci někoho přímo ubít nebo bít tak jedině s měkkým,
jinak s bylo s tvrdým.
Milan
Odpovědět