Ztracené a zapomněné věci

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
sulipupin
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: sob 25.12.2010, 11:54

Ztracené a zapomněné věci

Příspěvek od sulipupin »

Zdravím,stává se vám občas,že na posedu zapomenete nějakou svojí věc?Nebo už se vám taky stalo,že jste po někom nějakou našli?A s jakym vysledkem to dopadlo?Teda asi vetsinou to zustane tam,kde se to zapomnelo,ale to je asi o tom jak rychle to clovek zjistí.Já naposled našel kolegovo dalekohled a ten ríkal,že se to občas stává i jinym lidem a bud se s tím shledaj anebo mají smůlu.Tak jak to je? :)
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Ztracené a zapomněné věci

Příspěvek od dalas »

Někteří kolegové mají takový krasohledy, že se jim to nevyplatí ani tahat z posedu domů. Takže nebrat, kolega to tam má na příští čekanou. :D Jinak se mě stalo pouze to, že jsem po čekaný na lišku postrádal myškovačku. Optal jsem se kolegů a ejhle, sada od Mihálka byla opět kompletní.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Ztracené a zapomněné věci

Příspěvek od Toma »

Takových bylo.Po kolegovi sem sbíral brokové náboje které se mu sypaly z kabátu až sem přišel k němu a předal mu je.Sám sem ztratil z puškohledu stínidlo v obilí když sem se vracel v noci domů,a na druhý den se pustil do hledání v místech kde sem zhruba prošel,a našel sem ho.Jind y když sem lezl večer z posedu tak najednou vidím že z kulovnice visí řemen(naštěstí ji držím za předpažbí když lezu)byl jen na spodním poutku,z vrchního se povolil šroubek a řemen vypadl.Kdyby byla flinta na rameni asi by to dost odnesla.Šroubek se mě podařilo druhý den v trávě pod posedem najít s magnetem na takové jakoby anténce třeba to znáte.Jindy zas vypadl z flinty zásobník při položení na oporu na sedačce,a letěl do 30 cm vrstvy prašanu který se za ním krásně sesypal že nebylo vidět díru kde leží.Navíc večer ,samozřejmě že baterku sem měl ,ale jak zásobník padal brnkl o šprušli a odletěl jinam než byl předpoklad dopadu.Tak sem prohrabal respektive odházel rukama asi 2x2 metry,a našel.Zatím bylo vždycky štěstí že se vše našlo ,až jednou to stínidlo na puškohled zas spadlo a najít se ho nepodařilo.Ale nejhorší bylo když sem se toulal po revíru i se psem a nezbytnýma proprietama, tam sem se zastavil, tam to omrknul psa uvázal, dalekohled pověsil pak vše pobral a jdu dál,chci odložit flintu a ta nikde.Nechal sem ji u oplocenky asi 500 metrů odemně, krásně na ni bylo z mého místa vidět.Taky sem nechal doma psa a pak sem na něj v revíru pískl kde je.Našel sem třeba šipku z kuše ,dva kuchyňské nože,hliníkový žebřík, ten je parádní.Kanystry s ukradeným benzínem co si asi ulily nějací dělníci.
Lovec zabíjí jednou ranou.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Ztracené a zapomněné věci

Příspěvek od dalas »

Je to asi 14 dní, kdy jsem ztratil krytku z puškohledu. Vydal jsem se stejnou cestou zpět k posedu, cca 1,5 km vším možným. Už jsem ztrácel naději a přemýšlel, jestli ná cenu slídit ještě zpět, když tu asi 20m před posedem visela krytka na klásku obylí. Ale asi nejexotičtější zážitek mám zloňska, kdy jsem byl u sousedů na drobnou. Dohnala se leč a my se vraceli kolem krávaplotu do údolí, kde byl sraz. Tu koukáme a u plotu přivázaný NKO a páníček nikde. Ten v klidu na srazu, zapletený jazýčkem s kolegou a tvářil se zcela bezstarostně. Když jsme se ho zeptali, kde má psa, hrklo v něm jak v pendlovkách a že ho asi zapomněl na kopci uvázanýho. No nemusel si hodit pahorek, neb jsme mu jej zištně vzali dolů. Ale u soudu ho to stálo flašku. :P
Je to sice OT a nesouvisí to úplně se ztrátou, ale bacha na řemeny Dasta s umělohmotnou přezkou. Já, socka si jej koupil, a to hned na dvě flinty. Poprvé mi přezka praskla na kulobroku. Jeho pád do trávy jsem ale stačil ztlumit nohou. Podruhé jsem už takové štěstí neměl. Jda přes oranisko plné kamení mi najednou rupla přezka u Tikky. Zřejmě tam byla vyšší gravitace, protože jsem nestih udělat nic. Flinta se zapíchla laufem do oranice a ten zvuk byl děsivej. Šel jsem domů nasranej jak brigadýr v neblahé předtuše podrbanýho ústí. Naštěstí po očistění a vyhnání hlíny z laufu jsem zjistil jen poškození vnějšího povrchu hlavně. V Řempu jsem koupil za pár flinců kovový nerezový přezky a je po problémech. Jenže v Dastě chtějí být in. :evil:
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Ztracené a zapomněné věci

Příspěvek od Leon »

tak to buď rád mě díky pojebanejm přezkám ze slitiny šla flinta s asi 7 metrů naštěstí jí větve zbrzdily ale na střelnici jsem jel se staženou prdelí.Jinak zatím všechno co jsem zapomněl jsem našel dalekohled klobouk a kamarád mi našel krytky na puškohled
CZ 550 american 308win.
sulipupin
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: sob 25.12.2010, 11:54

Re: Ztracené a zapomněné věci

Příspěvek od sulipupin »

Ještě by me zajímalo jestli flintu nabijite a vybijite na posedu nebo sedačce anebo už lezete a slezate s nabitou?Dost lidi to při slezani vybíjí.Tady totiž koluje taková pověst ze na cekany přišel hostovi jelen ten vystrčil flintu z okynka,odjistil s napinackem.Jelena zradil,flintu strčil zpět,nezajistil a v nastvanosti bouchnul pažbou o podlahu a flinta spustila.To je teda o ničem jiným ale myslíte ze je to možný?
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Ztracené a zapomněné věci

Příspěvek od fesoj »

Možné to samozřejmě je a kdo leze na posed nebo z něj slézá s nabitou zbraní, je potenciální sebevrah. Může se stát všelicos, třeba i to, že zrovna při slézání z posedu praskne poutko, flinta letí k zami , dopadne na pažbu, pojistka ten náraz z větší výšky neudrží a neštěstí je na světě. Před slézáním z posedu vždy otevřu závěr a náboj z komory dám pod něj. Těch pár vteřin mne nevytrhne.
Ale k tématu. Jednou jsem cestou k posedu našel velice pěknou a lehkou loveckou hůl zakončenou parůžkem, kterou jsem u žádného z našich členů nikdy neviděl. Moc se mi líbila. Ale když jsem zjistil, že ji tam ztratill kamarád, který ji zdědil po svém nedávno zesnulém otci, ani by mne nenapadlo mu ji nevrátit.
Já sám, když jsem ulovil svého zatím nejlepšího srnce, jsem z něj měl takovou radost, že jsem ze samého nadšení zapomněl na místě dalekohled a přišel jsem na to až za dva dny. Když jsem ho šel hledat, ležel asi o dva metry dál, celý od bláta a bylo vidět, že si s ním pohrávala prasátka, která tam přišla zkonzumovat výhoz - ale nic se mu nestalo.
Ale vrchol zapomětlivosti prokázal můj nebožtík pantáta. Po neúspěšné ranní čekané na srnce se vracel autem domů po velice frekventované silnici I. třídy mezi Holicemi a Hradcem Králové. Blikala naň snad všechna projíždějící auta a zastavil teprve tehdy, když si všiml, že protijedoucí autobusák zuřivě gestikuluje a ukazuje nahoru. Na střeše škodovky totiž vezl dalekohled a kulovnici a jen zázrakem nic z toho ani po ujetí několika km nespadlo.
Kritériem pravdy je praxe.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Ztracené a zapomněné věci

Příspěvek od Tim »

Tak já věčně hledám mobil, klíče a peněženku. Na posedu si to odložím na poličku a přijdu na to až ve chvíli, kdy se nemůžu dostat do auta :-) A nejkurióznější nálezy v lese? Rozkradené auto, oběšenec, vojenská uniforma a podprsenka na podlaze posedu...
Jinak se přiznávám, že na posed lezu často s nabitou zbraní. Polepším se :cry:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
sulipupin
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: sob 25.12.2010, 11:54

Re: Ztracené a zapomněné věci

Příspěvek od sulipupin »

Tfuj,tak už mám pomalu radost,já myslel,že s tím zapomínáním jsem vyjímka!!! :D
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Ztracené a zapomněné věci

Příspěvek od fesoj »

Time, k těm kuríózním nálezům : Rozkradené auto ? Taky mám tu zkušenost, bohužel bylo mé vlastní. Oběšenec ? Znám pár myslivců, kteří tento nechutný zážitek měli, mně se to zatím ještě vyhnulo. A podprsenka ? Ta se mi na posedu ještě nevyskytla, ale kolikrát jsem tam našel kalhotky či použitý kondom, to bych možná ani nespočítal ! To se koneckonců dá pochopit. Ale když vám někdo v kazatelně nechá na sedačce hovno jak bandalír, tak byste mu v tom nejraději obtiskli ksicht. A rozhodně nepovažuji za běžnou věc, když sedím na kazatelně zateplené kobercem, najednou to za ním začne šustit, čekáte myšici nebo plcha a místo toho na vás vykoukne kotě, jehož zdivočelá máma si paradoxně vybrala právě kazatelnu daleko od vesnice jako ideální místo pro založení rodiny.
Kritériem pravdy je praxe.
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Ztracené a zapomněné věci

Příspěvek od petjan »

No já se přiznám jednou jsem přijel ze střelnice v 11 hod abych udělal své polovičce radost a uvařil oběd. Oběd se vydařil a ona mi ještě sdělila, že aby to bylo echt perfektní, tak abych skočil pro nějaký dortíky. To bylo ve cca 13 hod. Když jsem otevřel dveře od bytu čekala tam na mě u výtahu brokovnice v pouzdru a v kapse pouzdra pistole. V tu chvíli by se ve mě krve nedořezal a opravdu mi bylo mdlo. Nejhorší na tom bylo, že mladej šel kolem toho, když přitáhl na oběd a na můj dotaz, proč mi to neřekl mi odpověděl, že si myslel, že to tak mám schválně. :roll: :oops: Od tý doby lezu do bytu obutej a vyzuju se až když je flinta v trezoru.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Uživatelský avatar
Daniel Vyoral
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 154
Registrován: čtv 29.12.2011, 17:59
Bydliště: Zlín

Re: Ztracené a zapomněné věci

Příspěvek od Daniel Vyoral »

Ono má asi každý něco s čím by se zde mohl pochlubit. Nedávno jsem se vydal asi po měsíci a půl do lesa (nejdříve moc práce, potom výron v kotníku a berle a nakonec operace očí), natěšený jsem vstal sám od sebe místo ve tři, už o půl a vyrazil do revíru vzdáleného cca 18 km. Přijedu na místo vybalím flintu, začnu hledat patrony a ony doma v jiném pouzdru. Tak jsem si po té době sedl na sedačku a pozoroval rudlík prasat buchtující téměř pod posedem. Už se mi stalo, že jsem si zapomněl i oblečení. Bylo to v září, přijel jsem do revíru v kraťasích a v tričku, chci se obléct a není do čeho. Bylo mi líto jet domů. Chladnější podzimní večer jsem nakonec vyřešil tím, že jsem si dal návleky po kolena, které byly v kufru společně ještě s nějakou těžce módní mikynou a vyrazil na posed, samozřejmě bez klobouku. V tom rozpoložení jsem samozřejmě zapomněl opět náboje a musel se už jenom naštěstí vracet od posedu cca kilometr k autu. Jinak pravidelně vytrácím Nordica, na zimu si budu kupovat už čtvrtého. Dále milerád zapomínám zbraň u vývrhu zasažen loveckou euforií. No a taky se mi stalo, že jsem se chystal do revíru a nemohl jsem najít svůj lovecký batoh. Nakonec jsem ho našel na kazatelně, kde jsem byl před čtrnácti dny zpátky. Nebudu počítat nože, krytky a šály. Většinou se mně takové smolné období zhostí po dobu čtrnácti dní, jedenkrát za rok. Letos mne to ještě čeká 8)
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Ztracené a zapomněné věci

Příspěvek od dalas »

Připomněli jste mě příběh kolegy, který naštěstí dopadl dobře, ale když si představím co se mohlo stát, tak je to na mrtvici. V pátek kolega vyrážel na víkend na chalupu, kde měl v programu i střelnici. Vše pečlivě nabalil, Ruger .357 Mag. s náboji se střelou Black Mamba, dalších 100 nábojů v krabici, kameru a to vše do krásné zelené kabele. Manželka ho ověnčila dalšími zavazadly, do ruky vodítko od gaučáka a tak vyrazil k autu, taktéž zelené barvy. K tomu ještě babička. Prostě veškeré předpoklady pro průser. Vše odložil u auta a jal se do něj ukládat bagáž zvířectvo i osoby. Pak se zběžně rozhlédl jestli má vše a vyrazil. Po 60 km dorazil na chaloupku a začal vše vykládat. Jenže kabelka s mazlíčkem jaksi nebyla. Skočil do káry a mazal zpět. Na místě odjezdu ale nic nenašel. V ten moment se o něj pokoušel infarkt. V ten moment se mu na mobil ozvala PČR, jestli něco nepostrádá. V ten moment na něj padly smíšené pocity. Po 14 dnech mu kvér vrátili, ale flastr tuším 3000,- jej neminul. Při představě, že to našli nějací výrostci a ne důchodkyně sousedka, to ale bylo zadarmo. Jak říká klasik, je lepší s Parkinsonem trochu vylít, jak s Alzheimrem zapomenout vypít.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Ztracené a zapomněné věci

Příspěvek od fesoj »

V r.1973 jsem se zúčastnil velkolepého zaječího honu v Křečhoři u Kolína s výřadem více než 700 kusů, po němž následovala neméně velkolepá taneční zábava s tombolou. V té mi přálo štěstí a když mne ráno odvezli na vlak do Kolína, byl jsem ověšený jak vánoční stromeček - flinta, ruksak, taška s holínkami, dva zajíci, kohout, koroptev /ta se zabila o dráty a vyhrál jsem ji v tombole/ a za krkem samozřejmě též opice přiměřené velikosti. Usadil jsem se na lavici v čekárně a když mne nějaký nádražák probudil, stál můj vlak už na nástupišti. Měl jsem nejvyšší čas vše posbírat a nastoupit, ale v kupé se mi zdálo, že mi něco chybí. Rychle kontroluji zavazadla. Ruksak, taška s botami, 4 kusy zvěře, klobouk mám na hlavě - ale kde je flinta ? Chudák ruský automat zůstal stát jako č..ák opřený v čekárně ! Tryskem proň, výpravčí už chtěl dát odjezd a sotva jsem naskočil, dal se pantograf do pohybu. Že jsem si to nelichotivé přirovnání zasloužil já a ne flinta, to je naprosto jasné.
Byl to nejlepší zaječí hon v mém životě. Ale jak to bývá, do poháru radosti ukápla pořádná dávka blínu. Na ten hon jsme jeli ve třech a slavnostně jsme si slíbili, že se tam napřesrok sejdeme znovu. Bohužel jeden z nás o půl roku později - přesně na MDŽ 1974 - při zákroku proti pachateli loupeže na poště Praha - Těšnov chytil kulku z revolveru do jater. Jeho vrah nebyl nikdy vypátrán.
Kritériem pravdy je praxe.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: Ztracené a zapomněné věci

Příspěvek od Marpie »

Já přišel o dva dalekohledy, jeden němec Vistamar 10x50 byl asi zaorán - vyvrhoval jsem na strništi srnce, dalekohled asi položil na zem. Zjistil jsem druhý den že mi chybí tak jsem vyrazil na místo vývrhu a ejhle - pole bylo zoráno hlubokou orbou. Druhý rusák Sotem 10x50 jsem nechal asi na posedu - bylo to někdy kolem roku 1994 pak jsem se ptal na schůzi, ale nikdo nic a řekl bych, že jsem ho loni na povinných střelbách v květnu u jednoho člena viděl. Možná to nebyl on ale klidně možná i ano. Do ruky se mi dostal, poprosil jsem ho jestli se můžu přes něj kouknout na terč, stejná značka i zvětšení, značně opotřebený ale ani jsem se neptal odkud ho má. Jednou jsem při doplňování sena do krmelce ztratil snubní prstýnek. Bylo nasněženo já jsem uvažoval jestli mi spadl na zem nebo zůstal v seně. Zkoušel jsem sahat do sena, hledat a prohrabávat na sněhu ale možná hodinu marně. Pak jsem si vzpomněl, že jsem si rukavice stahoval už kousek před krmelcem tak jsem šel po stopě a najednou spatřil ve sněhu droboulinké porušení celistvosti. Tak jsem hrábnul zmáčkl pěst vytáhl zmáčknutý sníh. Ten jsem rozdrobil a ejhle prstýnek byl na světě. Já totiž oproti svatbě na rozdíl od většiny zhubnul a dodnes mám prstýnek celkem volně. Při stahování rukavic si už ale dávám pozor. Do sněhu mi jednou vypadla z kapsy i baterka - tu jsem podobně jako ten prstýnek druhý den našel tím že ve sněhu bylo vidět kde spadla. Byl to prašan a byla celkem hluboko v závěji. No a jednu šálu jsem během vánice ztratil - neměl jsem ji na krku ale v kapse a při oblevě znovu našel. No a aby toho nebylo málo tak u vyvrhování jsem jednou nechal loveckou hůl zjistli to až druhý den ale protože jsem musel pryč tak jsem mamce popsal kde to je, zajela tam a našla ji i když v těch místech nikdy nebyla. Jo a jednou mi z posedu spadl obal na mobil a ten jsem nenašel i když jsem to tam celé prolezl po čtyřech a z toho samého posedu o rok později ten mobil ze kterého byl ten obal a cca o měsíc později i digitální foťák, ale mobilu ani foťáku se nic po pádu z cca 4 metrů do celkem měkkého podloží vegetace na hrabance nestalo.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 4 22LR+Nikon Monarch 3 5-20x44SF; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+ Pard 008Lrf, CZ550 Prestige 270W + Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24
Odpovědět