Preparace zbraní divočáka

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
ludaZ1000
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 28.11.2011, 23:43

Preparace zbraní divočáka

Příspěvek od ludaZ1000 »

Zdravím! Prosím o radu. Strelil jsem divočáka a zbraně jsem nechal nějaký čas ponořené ve vodě. Teď je chci naplnit Dentakrylem a dát na prkýnko ale zbraně zatmavli. Jak je prosím vyčistit? Díky za rady.
Toman
Častý návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: pon 07.4.2014, 16:10

Re: Preparace zbraní divočáka

Příspěvek od Toman »

Peroxidem vodíku-kysličníkem. Stejně jako se bělí lebky.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Preparace zbraní divočáka

Příspěvek od BwanaHunter »

No jde o to, co to je "nějaký čas" a "zatmavly", ale pokud je to standard, tak zbraně vždycky trochu zhnědnou. Tím peroxidem opatrně, ať si nezrušíš pálení, důkladně bych je vypláchnul zevnitř, zvenku natřel klůckem namočeným v peroxidu tak, aby se peroxid nedostal na pálení.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
ludaZ1000
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 28.11.2011, 23:43

Re: Preparace zbraní divočáka

Příspěvek od ludaZ1000 »

je to od léta, stavba mě zbavila volného času... :( mám právě obavu, abych tím peroxidem z toho neudělal "sádrový odlitek" (celý 100% bílý...)
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Preparace zbraní divočáka

Příspěvek od BwanaHunter »

Jako ze od leta to bylo namoceny i s celistmi a mekkymi tkanemi...? No kdyz to cele zvenku natres peroxidem, tak to taky cele vybelis. Zevnitr se bat nemusis. Osobne bych to udelal tak, ze bych tu cast zbrane, co nechci vybelit, obalil modelinou nebo natrel vazelinou (ne smirem, prosim, bilou vazelinou :-). A kdyz bys chcet byt jo opatrny, tak tu cast, co chces belit bych obalil vatou a tu pak opatrne napustil peroxidem, treba strikackou. Otazka je, jestli po te dobe peroxid bude stacit, ale na zubovinu by mohl, to neni porezni jako kost...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
ludaZ1000
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 28.11.2011, 23:43

Re: Preparace zbraní divočáka

Příspěvek od ludaZ1000 »

nee, od leta jsem měl ve vodě jen zbraně, bez měkkých částí. vodu jsem pravidelně měnil. přesto to ale zatmavlo. nonzkusím to, jak říkáš. dík za radu.
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Preparace zbraní divočáka

Příspěvek od Jiří K. »

Prosím Tě, nemůžeš to nafotit a dát sem fotku. Dost dobře si to neumím představit. Ony zbraně ve vodě vždy zmatní, když vyschnou tak se jim vrátí původní barva.
ludaZ1000
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 28.11.2011, 23:43

Re: Preparace zbraní divočáka

Příspěvek od ludaZ1000 »

jj, nafotím, v týdnu to sem dám...
Odpovědět