Problém s přírodní norou

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Problém s přírodní norou

Příspěvek od BwanaHunter »

Leon> no ty vole, to nastesti fakt neznam.... :shock:

Zdenek> jak rikas...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Problém s přírodní norou

Příspěvek od rimar77 »

Leone, Zdeněk - No tak asi jsem z jiného světa já si právě zimní lov lišek užívám a bylo to to první čím jsem začínal černá tehdy nebyla ale zase byl v zimě sníh což je v posledních letech docela vzácnost, jen to vábení to mi nejde :?
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Problém s přírodní norou

Příspěvek od BwanaHunter »

Zdenek> PS jen nechapu, proc by mel byt problem, ze malokdo lisky zere...???

Rimar> no jejda. Lov lisek vabenim a v kankovani je super lov. A mnohem vetsi vyzva, nez zabit prase na hromade, a treba jeste k tomu s nocakem... Nerikam, ze jsem nejaky mistr vabic, ale vabeni zvere je moje velke hobby, porad mam po kapsach nejake pistaly a trumpety, a nosim i vabnicky na zver, kterou nemuzu lovit, (dravci, sluky...) protoze me bavi, kdyz ji privabim a muzu pozorovat, a ta radost, ze to funguje a jde, je parada.
Jinak jak presne napsal Leon, tlumeni liscat resim taky tak, ze ted na jare, kdyz jsou vybehana, si sednu nekde pobliz s vabnickou. Bezva funguje raneny ptak, streli jich clovek i vicero za vecer.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s přírodní norou

Příspěvek od Zdenek41 »

Zimní lov lišek na čerstvém prašanu je ten nejlepší lov co znám....Jen jsem vysvětloval jak jsou i po 30 letech tyto vyplavované nory na norování pro norníka nebezpečné.
Bwana je spousta lovců a to i tady u nás co lišku nechají odejít protože čekají na divočáky. Lišku prostě nežerou. :wink:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Problém s přírodní norou

Příspěvek od Leon »

Ale to Zdeňku ten co sedí jenom v bedně u hromady nepochopí :wink: Lov s vábničkou nebo na zasněžené louce to je pro mě větší zážitek
CZ 550 american 308win.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Problém s přírodní norou

Příspěvek od Tim »

Souhlas. Lov lišek vábením je úžasný. Krásné je na tom to, že to využiji i k mému dalšímu koníčku - fotografování. Díky zmíněnému ptačímu nářku není problém k sobě dostat liščata i za plného světla :wink: A jeden solidní lovec s vábničkou dokáže během zimy zredukovat lišky efektivněji a humánněji než parta při norování.
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Jirka C.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: úte 25.11.2008, 14:00

Re: Problém s přírodní norou

Příspěvek od Jirka C. »

Leon: Souhlas! Jsem pro okolí za magora, protože nesedim celou noc v boudě u hromady anebo se nehonim se za kusem kosti na zdi, ale když použiju nemysliveckou sportovní hatmatilku, tak liška je pro mě ten pravej soupeř....

I když se nežere, jak trefně vystihl Zdeněk.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Problém s přírodní norou

Příspěvek od BwanaHunter »

Jirka> ona taková lebka z pořádného lišáka je taky - krom parádní vzpomínky - hezký kus kosti na zeď. Já na to jsem, na ty kosti, se přiznávám....
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Klein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 23.6.2014, 19:22

Re: Problém s přírodní norou

Příspěvek od Klein »

Jenomže je pořád rozdil mezi lovem škodné pro zábavu a lovem z jakési povinnosti. Pokud mám v honitbě drobnou, o kterou se starám a chci ji tam mít, tak ten odlov škodné je potřeba brát trošku radikálněji. Tady se nabízí norování jako jeden z velmi učinných způsobů lovu, jak škodnou úspěšně regulovat. Pokud v honitbě o drobnou zavadím jen sporadicky a škodnou lovím víceméně pro zábavu, tak pak jsou takové ty romantické pokusy spojené s vábením již dospělých lišek v zimě na místě. :wink:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Problém s přírodní norou

Příspěvek od Leon »

A je to tady :lol: Už jsem si říkal co se děje že tady ještě není pohádka o ochraně drobné :lol: :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Problém s přírodní norou

Příspěvek od Tim »

JoJo, a ještě chybí zmínka o tom, kolik taková liška vezme srnčat, co teprve jezevec :lol:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Problém s přírodní norou

Příspěvek od petjan »

Pánové nač ten sarkazmus, stále se jedná o povolený způsob lovu. Nic nezákonného. Jen bohužel se najdou jedinci, kteří mají neodolatelné nutkání, se presentovat s vynorovanými liščaty na webu. Interupce je také legální, jen se s těmy "výsledky" nikdo nikde nefotí, poněvadž je zveřejňování tohoto tabu. Což ještě nepochopili ti co norují. Je to čistě na každém, jak se rozhodne lišku lovit. Jen by to mělo být tak, že vynoruji v tichosti bez zbytečného rozruchu, uklidím to po sobě a je klid.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Uživatelský avatar
Klein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 23.6.2014, 19:22

Re: Problém s přírodní norou

Příspěvek od Klein »

No nato jak jsou přemnožené lišky není divu a i kdyby si jedna kmotra vzala pouhého jednoho zajíce :lol: :lol: :lol: tak to pořád bohatě stačí na naše poměry ...A to jsme terpv u lišek pánové :lol: :lol: :lol: Jinak je fakt vidět, že tomu rozumíte :lol: :roll: :lol:

Ps: O žádném norování liščat tu jinak nebyla vůbec řeč, pouze o norování škodné obecně vzato. :wink:
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Problém s přírodní norou

Příspěvek od BwanaHunter »

Kein> prosim te, kolik lovite u vas lisek? Celkem? A kolik drobne?
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Problém s přírodní norou

Příspěvek od Tim »

Petjan - pardon, ale přirovnávat interupci k norování je hloupost...
Klein - tak nám to prosím vysvětli, když tomu nerozumíme... To by totiž muselo být u vás v revíru dvě stě lišek a nebo není co zachraňovat... Stačí vzít v úvahu natalitu u zajíce...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Odpovědět