Cena za maso

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
copper
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 17.9.2015, 7:34

Cena za maso

Příspěvek od copper »

dobrý,ja rozmyslam nad lovom len kvoly tomu že chcem jest maso ktore je qualitne a neni plne antibiotik.Moja otazka je,kolko to stojí? Ja ako človek čo sa v tom nevyzná čo som pozeral na internete tak mám v tom totalny chaos,čo všetko musim platit aby som mohol zastrelit srnu? da sa ušetrit tym že budem lovit a porcovat sám alebo sa mám na to vy.rat a kupovat zverinu z obchodu?
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: cena z maso

Příspěvek od kojot »

Pokud nejsi jen provokatér, tak to si maso raději kup v Makru, protože tě vyjde zhruba 3 - 10x levněji, než kdyby jsi začal od nuly pořizovat veškeré potřebné vybavení a platit za povolenku. Lov o ceně masa prostě není, to by to nikdo z nás nedělal. Tenhle názor převládá jen u veganů, že si zdarma plníme mrazáky.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: cena z maso

Příspěvek od Onďa »

Nebo si někde na lesní správě kup celej kus. Pokud si to doma zvládneš stáhnout a rozbourat, vyjde tě to levněji než z obchodu.
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
ramo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: úte 14.1.2014, 11:26

Re: cena z maso

Příspěvek od ramo »

Co je to za jazyk?? Ani slovenština, ani maďarština a o nějaké gramatice... "maso ktore je qualitne " :shock: :roll: :shock:
Nechci nikoho soudit ale... :twisted:
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: cena z maso

Příspěvek od figi »

Také netuším, o čem je řeč, bourají řezníci, myslivci ulovené kusy ruší.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: cena z maso

Příspěvek od Zdenek41 »

Jako opravdu nevím proč se rozčilujete...Maso koupené v márketu je z 90% opravdu maso. Jde o zvířata z farmových chovů a to je maso ne zvěřina. :wink:
A tazatel bude laik nebo provokatér. I když jeho otázce taky nerozumím o antibiotikách v mase v dnešní době z našich chovů nemůže být ani řeč.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Cena za maso

Příspěvek od Petr1970 »

bych tomu hornouhrovi? udělal kalkulaci kde..

1) zbraně
2) hadry
3) provoz typu benzín, náboje
4) pes, jeho výcvik, žrádlo

no a když bude mít málo, tak si může počítat 60kč/hodina za všechno co stráví v lese, se psem, čekanou..

a bude tak za 2900,-/kg /co sem to počítal poslední 2 roky... a to sem nejvíc masa vyhrál v tombolách na bálech (sika, daněk)... takže chodit po plesech a odkupovat zvěřinu "po hospodách" to mám mnohem levnějš:-)
případně kupovat argentinskou svíčkovou:-)

dneska není problém na vysočině i jinde koupit hovězí který se paství, bez extra prášků, žádnej velkovýkrm..

a hovězí z přírodního odchovu mastných plemen, to pro mě bude celkem blízko "zvěřině"...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Jirka C.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: úte 25.11.2008, 14:00

Re: cena z maso

Příspěvek od Jirka C. »

figi píše:Také netuším, o čem je řeč, bourají řezníci, myslivci ulovené kusy ruší.
Správně, jen bohužel v poslední době registruju, že značná část myslivců zvěř "ruší" a myslej tím vyvrhování. :D
Bohužel jsem to zaregistroval i u lidí, co dělaj lektory...
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Cena za maso

Příspěvek od fesoj »

Já jsem na termín "rušit" ve smyslu "vyvrhovat" narazil i v literatuře, a to v knize Od jara do zimy od Fr. Krtila. A tak to se mnou zacloumalo, že jsem si to zapamatoval navždy. Na druhou stranu jsem v téže knize a dokonce ve stejné povídce nalezl dost zvláštní, ale pěknou pasovací formuli : "Za vlast, za čest a za myslivost, za vědomí, že na lovu jsme si všichni rovni, at pán či kmán či host." Vzhledem k tomu, že tato kniha byla napsána a vyšla za německé okupace, vidím v té formuli zřetelný politický podtext...
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět