Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od kojot »

Choochoo007 píše: Jinak ty startovni a max navazky mas z QL pro Tubal 5000?
Ne, odpíchl jsem se od jejich dosti chabých laboračních tabulek, šel jsem ještě o 2 gr. pod start a posléze jsem po grainu šplhal nahoru. Tak jsem si vytvořil svůj vlastní rozsah. Evidentně ale platil jen pro jeden lot. Pokud do něj chceš jít (zas tak extra čistě nehoří), vezmi minimálně kilo! Jinak osobně bych Tubal 5000 přirovnal k Lovexu S062. Navážky přibližně stejné za stejných rychlostí(+-grain). Na to ale nespoléhej, protože co šarže, to originál. Beztak na ty pixle lepí frantíkům označení prachu nějakej vyhulenec z Maroka a pak to tak vypadá.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Choochoo007 »

1Kg jsem vzal Tu5000 a S065, vyberu to lepsi do 243 a druhej zbyde na 7x64 :wink:
Ty tabulky jsou chabi to mas pravdu. Snad uz bude v QL a nekdo se podeli o info az bude potreba :wink:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od johnyc77 »

Před 14 dny jsem byl na střelnici vyzkoušet HDY GMX 120gr v 6,5x55SE. Na 50m jsem se s nimi dostal do 20kč. Nejlíp navážka 50,8gr S070. Tak jsem je dnes vyzkoušel na 100m. A ejhle, soustřel strašný. Honil jsem to po terči sem a tam. Nakonec poslední dva výstřely byly u sebe 1,5cm. Ale to spíše byla jenom náhoda. Trošku se mi zdá, že po stopě úderníku začíná být "rantlík", tudíž nevím, jestli jít ještě nahoru.
Prosím Vás tedy o radu, mám to zkusit ještě výš, nebo zkusíte mi to vložit do QL?

Díky Honza
Marcus.das
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: pon 28.1.2013, 9:15
Bydliště: Okres Nový Jičín

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Marcus.das »

Bohužel střely gmx v QL nemám, ale zkoušel jsme místo nich dát Barnes TSX 120gr-odhaduji, že by se v hlavni mohly chovat podobně. Pro tvoji navážku 50,8gr S070 při délce náboje 80mm mi vychází tlak 5139bar a rychlost v0=973m/s,přičemž norma pro tuto ráži uvádí Pmax=3800bar, tzn. že už teď jsi cca. 30% za hranicí a střílíš vlastně tormentační náboje :roll: Snad jsem při zadávání do QL neudělal chybu, kdyžtak to někdo překontrolujte:)
Jinak jako nejvyšší navážka pro kombinaci Barnes TSX cal .264 120 gr + 6,5x55SE + prach S 070 je asi 46gr při délce náboje 80mm a v0=909m/s. Myslím, že pro střelu Hornady gmx by to mohlo být dost podobné...
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Durell »

dal som to do QL pre OAL 79,7 s HGMX 120gr a tá tormentácia sa potvrdila pre S070 max cca 43,3 gr . Rozdiel medzi strelami je v záreznom odpore cca 420 bar čo by nebola až taká tragédia , ale tebou použitá navážka je fakt hone za P max.

Tak veľa šťastia, lebo pri takých ranách ho asi budeš potrebovať. :D

Inak max rýchlosť dosiahneš s touto strelou cca 900 m/s ( AR 25 , norma MRP .....)

Zdroj - QL
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od johnyc77 »

Omlouvám se, mělo tam být 42,2gr. Tu navážku 50,8 jsem včera použil v 30-06 se střelou Lapua Mega 200gr s prachem S062. Mimochodem soustřel taky špatný. Vyzkouším tedy do té 6,5ky ještě přisypat a když pánbůh dá, konečně to alespoň bude trefovat.
Ještě jednou díky za poskytnutí pro mě cenných informací
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od pufr »

Prach Lovex S070 prošel cca v roce 2009 výraznou úpravou - hoří nyní o poznání pomaleji (stal se z něj "progresivní pracant pro magnumky" - 6,5x55 a 270W nevyjímaje)
Osobně mám v loňské aktualizaci QL u tohoto prachu stále ještě datum pořízení dat 2004. (uvidíte při otevření souboru s daty střelivin ve vhodném editoru). Výpočet proto nebude odpovídat.
Je nutné vzít nejprve manuál Explosia - z firemních stránek - opsat do QL náboj z manuálu - podívat se na tlak z tlakoměru v manuálu - porovnat s výpočtem STEJNÉHO náboje v prostředí QL. Není to ale absolutní rada - protože i v letošním firemním manuálu jsou u některých ráží data "nastřílená" ještě se "starou" verzí S070 (co se pamatuji, jsou "nová" data určitě u 300Win.Mag.). A teprve pak - když vše sedí - mohu rozdávat moudra :) a pokud nesedí, pokusit se o nějakou aproximaci, která ale rozhodně neukáže přesná čísla :?
Pufr
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od tonny »

johny77, prožeň to přes hradla a porovnej rychlosti s QL, co tu zazněly. Obtékání zápalky kolem úderníku nemusí nutně znamenat zvýšený tlak. Mě to dělá u Remington XCR u všech navážek, protože mám větší mezeru kolem úderníku.
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od johnyc77 »

Já si hradla ještě nestačil pořídit, myslel jsem, že je ani potřebovat hned nebudu. Asi to byla chyba
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od tonny »

Hradla si lze půjčit, s někým se domluvit kdo je má, pokud je na střelnici nemají, vědí kdo tam s nimi chodí. Je to základní údaj, se kterým se dál pracuje i v balistice.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od pufr »

Tak je to u Explosie ještě větší detektivka. V manuálu:
http://www.explosia.cz/streliviny/downl ... ing_CZ.pdf
jsou u 6,5x55 první čtyři náboje odstříleny se starou, rychlejší verzí Lovex S070 a jen poslední náboj s Hornady 160gr RN je už udělaný s novou - pomalejší S070. No trochu to tluče do očí, že nejtěžší střela má nejvyšší navážku prachu :D :D

Takže i s QL prosím opatrně (třeba S060 je toiž v současné době naopak trošku "ostřejší" :)
Pufr
Uživatelský avatar
Jan Franěk
Častý návštěvník
Příspěvky: 69
Registrován: stř 30.11.2011, 17:18

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Jan Franěk »

OT (omlouvám se adminům, ale nechci zakládat nové téma), chlapi, kdo přebíjíte sedmičku (jedno jakou a čím víc druhů střel, tím lépe) napište mi prosím SZ. Něco bych potřeboval. Díky
"7mm stačí, když 64 tlačí!"
Lankasterka Gustav Tichý - Moravská Ostrava 1919, 20/65
Mauser 98 double square, 9,3x62
Veselý Pavel
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pon 24.9.2007, 7:12
Bydliště: Bělice
Kontaktovat uživatele:

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Veselý Pavel »

Zdravím všechny přebíječe:-) Prosím o radu z přebíjením 300WSM Jakou střelu použít když interbond 180gr nejde momentálně sehnat. Myslím že Acubond by mohl vyhovovat také,možná že bude lepší použít těžký 200gr. Lovit se bude dančí vysoká a prasata. Přebíjíte tohoto "exota" vubec někdo:-))) Prach jsem nakoupil Vectan SP7 a SP11 Při nejhorším mám doma S-070.
Kalach
Častý návštěvník
Příspěvky: 86
Registrován: ned 25.5.2008, 16:02

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Kalach »

Vážení,neviem či môj dotaz je v správnom vlákne. Totiž mám dotaz na prebíjačov ráže 7x64. V tomto kalibri firma Lee nevyrába matrice Collet (aspoň nie bez zvláštnej drahej objednávky).Tak ma napadlo,nedala by sa použiť matrica Lee Collet pre 280 rem.? Neskúšal to niekto? Matrice Collet mám v ráži 7,62x39 a zatiaľ sa mi práca s nimi zdá potešiteľná. Díky za rady.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od kojot »

Mám matrice LEE 7x64 a je na nich napsáno 7x64/280 Rem. takže by to asi šlo. Mrkni na rozměry dle CIP.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Odpovědět