Posedové vaky

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Odpovědět
mikycz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 21.7.2011, 9:35
Bydliště: Brno

Re: Posedové vaky

Příspěvek od mikycz »

Návleky a gumový vnitřek si myslím, že když je sníh tak ok, ale s botama od bláta si tak nebo tak ten vak zašpiním, já bych do vaku vlezl bez bot a tu gumu bych měl radši na spodu z venku ať se v tom dá postavit, neprošoupu si to a lehce to otřu když si to ušmudlám o podlahu. Ještě by mohl mohl jít ten zip rozepnout kapku níž, se mě do toho na posedu hůř leze :-)
Naposledy upravil(a) mikycz dne pon 20.10.2014, 10:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Posedové vaky

Příspěvek od gonias »

Já jsem pro zpevnění spodní části pytle z vnější strany nějakou silnější tkaninou (něco jako kevlar) a to z důvodů ať už stoupání na kazatelně či opření nohou na žebříku.
Za prodloužení zipu zvedám ruku jednoznačně také, jelikož vak navlékám vždy až nahoře a krkolomné je to teda vždy. Mít o 15 let víc, tak si budu brát snad i jistící lano. :lol:
A ideální by bylo nepromokavý pytlík (hlavně nešustivý), který půjde využít buď na navléknutí na obuv a potom i s obuví a pytlíkem šup do vaku (tak to dělám já) nebo na odložení obuvi a pověšení na žebřík. Šířka tohoto pytlíku by měla být vnitřní rozměr vaku, ať se v tom dají pohodlně roztáhnout nohy nebo to řešit pytlíky dvěma.

Jinak musím vak pochválit. Mít tyto maličkosti, tak je 100%.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Posedové vaky

Příspěvek od Posmiros »

Vates> Já se přikláním hlavně k zmiňovanému prodloužení zipu :) Blbě se do toho leze, ale jinak velká spokojenost :)
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
hartge30
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: úte 15.5.2012, 16:42

Re: Posedové vaky

Příspěvek od hartge30 »

Prečítal som celé vlákno, ale mal niekto možnosť porovnať vaky od zahori rudel s vakom od vatesu. Je tam cenový rozdiel cca 3000kc, oplatí sa priplatiť? Po včerajšku, ked som skoro padol z rebrika po troch hodinách v mraze -9, silno rozmýšľam nad posedovým vakom.
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Posedové vaky

Příspěvek od kabát »

Po včerejšku, když jsem seděl v -9°C od 17,30 do 0,30 na otevřené kazatelně, docela vanul větřík, v posedovém vaku od Rudela, plněným dutým vláknem a ještě tam mám nějaké THINSULATE - ani nevím co to je, myslím že nějaký neprofuk,
jednou jsem si udělal pár dřepů abych se trochu protáhl, teplou deku co jsem myslel, že bych si ještě přehodil přes kolena až mi bude zima jsem ani nepoužil a domu jsem šel abych ne proto že mi byla zima, bych o levnější variantě ani neuvažoval.
A to ho mám už nějakých 7 let.
Prostě bych si koupil nejlepší co existuje a užíval si tu krásu, mrazík, snížek, měsíček a noční život lesa.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Posedové vaky

Příspěvek od michalos »

Souhlas s Kabátem...mám taky od rudela 4 nebo 5 rok a úplná spokojenost...včera jsem seděl od půl šesté do 1 a paráda.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Posedové vaky

Příspěvek od Petr1970 »

já mám tedy vates (tzn. levnou variantu) a seděl jsem jen párkrát.. ale spokojenost..

dřív umřu na boty-nohy.. dneska 5 hodin v -6, na tělo-ruce úplně v pohodě, první hodinu shozený hořejšek, pak rozeplý, kapuci sem nedal vůbec (jen šála na krk a čepice na hlavě)....

musím pořešit nohy-boty, bud elektrikou nebo nějak zvládnout na žebříku se zout abych měl nohy u sebe

stejně dřív umřu na záchod, těch 5 hodin vidím jak maximum.... a když už se rozepnu-slezu-vymočím, tak si řeknu že to obejdu a jdu domů...

vloni sem seděl 3 hodiny v -15 a stejný problém - prsty u nohou .. a pak prsty na rukou když sem ve slabých rukavících lezl dolů a pak řešil flintu-auto atd...

takže za mě vates "v pohodě", ale srovnání s dražším nemám, ale zatím mi stačí..
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Posedové vaky

Příspěvek od kabát »

to je právě ono, já neměl VATES, tak nevím, jestli bych to dal stejně dlouho, včera jsem si dal zase šichtu, od 18 do 1 v - 10 a bezvětří. Nohy jsou samozřejmě základ.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Posedové vaky

Příspěvek od michalos »

Já mám obyčejný Labradory tu vyšší verzi a na nohy mě rozhodně i po těch 5-6 hodinách v posedovým vaku zima není...
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Posedové vaky

Příspěvek od Petr1970 »

já taky, ale mě je zima na nohy furt..
kdž sem vyndal večer co sem došel "filc", byl zeshora namrzlý-ledík.. tzn mezi gumovou botou a filcovou byl led.

asi z "pocení":-) propotí se to ven a mrzne to, pak to chladí..

ale já na nohy trpím i u televize na gauči..

dneska teda bude málo, ale zkusím je zapnout do vaku, jen samotné boty venku - to prostě nedám..., ale to není problém vaku:-)

abych to ujasnil - doted sem to zkoušel s vakem dole otevřeným a jen "botama" - to prostě nedám. ono na žebříku se dost blbě laboruje a zapínaj boty, zouvá atd.. dneska se zkusím nějak zkroutit, doufám že nespadnu:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Posedové vaky

Příspěvek od michalos »

Dneska se budou všude práskat petardy...má to cenu...??
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Posedové vaky

Příspěvek od Ondra »

Mám stejný problém jako Petr. Ze zimní čekaný mě dostanou téměř výhradně nohy. Taky to budu muset nějak řešit, protože když se mi dá zima do nohou, je vymalováno a já vím, že mi zbývá tak max. hodina :roll: . Vy se chlapi do těch poseďáků zouváte?
Vyzkoušel jsem už lecos, ale zatím se mi nejvíc osvědčilo horký kakao do termosky, který mi žena do lesa v zimě připravuje :lol:
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
hartge30
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: úte 15.5.2012, 16:42

Re: Posedové vaky

Příspěvek od hartge30 »

Sediet s otvorenym spodkom len v topankach je nezmysel, absolutne nevyuzijem to co mi ten vak ponuka. Je mi jasne ze na rebriku je to vselijake. S tymi nohami to mam rovnako. Kvalitna ponozka, slusne boty- soldeny a prsty aj tak vzdy zmrznute. Je tiez pravdou ze sa mi poslednou dobou viac potia. Riesenie by mohlo byt zhodit gumovu papucu a v tych vlozkach sup do vaku. Pri extremoch tam este hodit termofor alebo toho jazvecika;-). Aka je vonkajsia latka u vatesu, da sa to porovnat s lodenom, z obrazkov mam pocit ze je to jemnejsie - nachylnejsie na potrhanie.
Naposledy upravil(a) hartge30 dne stř 31.12.2014, 15:54, celkem upraveno 1 x.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Posedové vaky

Příspěvek od michalos »

Vy se chlapi do těch poseďáků zouváte?

To ondra
když je sníh a zem zmrzlá tak se nezouvám...a když je měkko, že by se poseďák víc zašpinil tak buď beru na nohy gumáky, který pak sundám a nazuju Labradory nebo což je lehčí varianta beru dva sáčky či jednu větší igelitku do které dám nohy než vlezu do poseďáku.
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Posedové vaky

Příspěvek od Ondra »

michalos: Díky za odpověď. Poseďák nemám, takže proto se ptám. To s tou igelitkou mi přijde jako dobrej nápad. Možná by se dal ještě dál trošku vylepšit a použít ty odpadkový pytle se zadrhávadlem. No, asi ten vak zkusím, protože ty účty za vodu, když se pak doma hodinu ve sprše rozmražuju :roll: ... To mám peníze na koupi vynaložené za sezónu zpátky.
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Odpovědět