TIKKA T3

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
sako85
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 05.12.2013, 13:16

Re: TIKKA T3

Příspěvek od sako85 »

A dalším plusom pri modeli TIKKA T3 Varmint je výborná vyváženost zbrane napriek tažkej hlavni,takže sa s tým velmi pohodlne striela aj pri polohách bez opory.
Mirob
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 25.1.2007, 0:08

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Mirob »

...varmint bol na strelnici(meopta ZD 3-12x50 ,lišta weaver Warne,krúžky Warne QD, strelivo Hornady A-Max)...nuž čo vám poviem...žiadna sláva..3 rany na 100 v stojane....tak kruh 3cm...tvrdia mi že varmint hlaveň sa musí zabehnúť..neviem.. :(
StarostaCZ
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pát 15.3.2013, 17:07

Re: TIKKA T3

Příspěvek od StarostaCZ »

Nějaké zašpinění by opravdu mohlo mít pozitivní vliv. Nevím, nakolik to u Tikky může hrát roli.

Ale taky to může být střelcem, nebo střelivem (příliš malý vzorek)...
Zkus nastřílet víc a pokud jsi si jist svojí střelbou a optikou vč. montáže, zkus příp. jinou munici.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: TIKKA T3

Příspěvek od dalas »

Ten záběh je mírně poznat, ale to je asi u každé flinty. Jinak studená z vyčištěné hlavně se odchýlí tak do 1cm/100m.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
včelák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 180
Registrován: úte 22.12.2009, 5:06

Re: TIKKA T3

Příspěvek od včelák »

Také ve mě uzrálo rozhodnutí že si pro radost pořídím tikku varmint 6.5x55. Budu to muset rychle uskutečnit neboť kvůli slabé koruně se bude určitě zdražovat. Zatím platí ceny 2014
Sam60
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 128
Registrován: stř 12.6.2013, 6:35

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Sam60 »

Mirob píše:...varmint bol na strelnici(meopta ZD 3-12x50 ,lišta weaver Warne,krúžky Warne QD, strelivo Hornady A-Max)...nuž čo vám poviem...žiadna sláva..3 rany na 100 v stojane....tak kruh 3cm...tvrdia mi že varmint hlaveň sa musí zabehnúť..neviem.. :(
Varminta mám taky, bylo mi řečeno to samé. Lapoval jsem hlaveň. Ale na 100 metrů chodil jednou dírou od začátku. Na druhou stranu musím říct , že Hornady mu nechutnají. Jak bylo už napsáno výše- jak těžkou střelu si použil? A co sestava lišta , kroužky a puškohled; je dobře dotažená? Těch faktorů je více.
Mirob
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 25.1.2007, 0:08

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Mirob »

montáž a puškohlad by mali byť ok...skúsim uplne iné strelivo,,,strielal som Hornady A-Max 168gr..
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: TIKKA T3

Příspěvek od xHonza »

Ahoj Mirob, můžeš mít samozřejmě páteční kus, ale než začneš laborovat s jinym střelivem, udělaj dvě věci. Zkus jestli máš cely systém pořádně utaženy na spravny moment v pažbě a pak obětuj krabičku a udělej klasickej záběh laufu. Prvních pět ran vždy jedna rána a vyčistit (kombinuj nějakej solidní vytěrák jako devey, boreguide, patche + balistol a robla solo mil dokud nebude opravdu kompetně čistej lauf), pak 5x2 to samý a pak si zkus snova soustřel pěti ran. Třeba budeš překvapenej.

P.S. Jo a varminta mam taky (i kdzž jinou ráži) a prvni soustřel vypadal podobně, dneska mi to tak střílí na 300m.
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Mirob
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 25.1.2007, 0:08

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Mirob »

Ahoj,dík pekne za radu...už som si kúpil rabla solo...čistil som zatial len raz...pojdem strielat až cez týždeň..celú montáž som doťahoval na presný momet (kúpil som si kvôli tomu komplet sadu Wheeler a doťahoval som lištu aj krúžky na 25 lbs/in podla do doporučenie výrobcu Warne)...pažbu som nekontroloval..akým momentom by som mal pažbu dotiahnúť?...
možno ma to sklamalo len pre to lebo predchádzajúca zbraň Remingtom 700 LTR police z krátkou hlavňou a strelivom SB nosler partition(v podstate klasické lovecké) na 100m strielala naozaj dieru do diery hned ako nová ...(menil som na Tikku kvôli tomu že REM bol pravoruký)..
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: TIKKA T3

Příspěvek od xHonza »

Ahoj, moment na pažbě mám 7,3 Nm , resp. 65 IBS.
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Mirob
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 25.1.2007, 0:08

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Mirob »

Dík..skúsim
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Choochoo007 »

Narazil jsem nahodou na zajimave obrazky Tikky, opravy, upravy.

prasknuti zaveru u kliky
http://thefiringline.com/forums/showthread.php?t=498856
dalsi
http://www.shootforum.com/forum/viewtop ... 20&t=20816

doplneni recoil lugu ala Remington
http://www.tikkashooters.com/wp-content ... 080009.jpg
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: TIKKA T3

Příspěvek od lanus »

Malá pikoška : Z tohtoročného katalógu Tikky aj Saka úplne vypadol .338 Federál , ( flinty aj náboje sú úplne " fuč") !!! :(
Naposledy upravil(a) lanus dne čtv 05.2.2015, 9:22, celkem upraveno 1 x.
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
včelák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 180
Registrován: úte 22.12.2009, 5:06

Re: TIKKA T3

Příspěvek od včelák »

Tak TIKKA T3 Varmint 6,5x55 je doma.Moc se mi líbí a sedí ta pažba. Nyní mi ale poraďte čím povolujete šrouby pažby. Mám sadu a vní několik těch vykrojených imbusámů a na tikku nic nepasuje. V krabici žádný klíč nebyl.Chci kouknout jak funguje a ladí se spoušť a napínáček.
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: TIKKA T3

Příspěvek od lanus »

včelák - Na povolenie pažbových skrutiek treba torx kľúč resp. bit.: " T 20 " . :wink:
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
Odpovědět