Myslivecké tradice (především mluva) a jejich dodržování

a vse kolem nich
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 24.11.2011, 12:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké tradice (především mluva) a jejich dodržování

Příspěvek od Rudolf Steiner »

Dovolím si trochu odbočit, onemocněl jsem Bellovou obrnou, která vyžaduje teplo. Chtěl bych se zeptat, nakolik by byl neslučitelný s mysl. tradicí tento šátek : https://www.frogman.cz/Bryle-a-ochrana- ... tAod7jYAWQ. Mám na mysli používat jej jako šál, především když fouká.
WEIDMANNS HEIL !
fordik
Častý návštěvník
Příspěvky: 75
Registrován: pon 06.2.2012, 20:03
Bydliště: okr. Blansko

Re: Myslivecké tradice (především mluva) a jejich dodržování

Příspěvek od fordik »

aby si tě nespletli s islámským teroristou :D
já používám toto: www.armypoint.cz/kukla-kombinovana/d-89055/. Dovezl jsem si ji z vojny a pořád dobře slouží. Můžeš to používat jako šálu i jako čepici. U nás se nosí poměrně dost.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Myslivecké tradice (především mluva) a jejich dodržování

Příspěvek od dalas »

Ta vojenská šála je docela dobrá praví má zkušenost z "války". Na druhé straně, pokud islámskou kuklu budeš používat jako šál a ve vyobrazené barvě, nikdo si toho ani nevšimne.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Myslivecké tradice (především mluva) a jejich dodržování

Příspěvek od fesoj »

Mně kdysi koupila žena pletenou kuklu v černé barvě s otvory pro oči a ústa. A přiznám se, že jsem to na sebe v životě nevzal. Člověk aby se při pohledu do zrcadla lekl sám sebe. Vypadám dost blbě i za normálních okolností, tak proč ze sebe ještě dělat strašidlo. Naproti tomu ta vojenská kuklošála je dobrá věc.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 24.11.2011, 12:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké tradice (především mluva) a jejich dodržování

Příspěvek od Rudolf Steiner »

V zimě nosím čepici podobnou této, ale budu ji muset teď nosit i na jaře, jen má kožený štítek: http://www.knappworst.com/forstmuetze-oliv-5255, ale když jsem na kazatelně, nebo i delší dobu na štontu a pofukuje, tak by mohl být problém. Tak právě jsem si říkal, že toto použití na zesílení ochrany tváří by nemuselo být špatné, jen právě nevím, zda je to přípustné. Je to přeci jen cizorodý prvek.

Jinak moc díky všem za odpovědi.
WEIDMANNS HEIL !
pultik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 150
Registrován: ned 11.10.2009, 19:42
Bydliště: Královehradecko

Re: Myslivecké tradice (především mluva) a jejich dodržování

Příspěvek od pultik »

Nosím klasickou zimní mysl. čepici co jde ohrnou kožešina přes uši.
Pokud mi je na štontu zima na obličej tak si uvážu palestinu jako šátek přes obličej a ohrnu čepici.
No a pokud to nestačí tak ještě kapuce. Cestou nazpět stačí jen stáhnout na krk a čepici nahoru. Nikdo to zatím nekomentoval
a nevidím důvod proč by měl.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Myslivecké tradice (především mluva) a jejich dodržování

Příspěvek od Leon »

http://www.tchibo.cz/mikrofleecova-kukl ... 37104.html
mám přesně tohle jako kukla nebo jako šála a že má někdo keci na to kašlu na společných mám k tomu reflexního kulicha :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké tradice (především mluva) a jejich dodržování

Příspěvek od Zdenek41 »

Já používám léta tuhle
http://smrtihlav.cz/kukla-jednootvorova-army-cerna
Jde z toho udělat kulich. A co si myslí ostatní...mi můžou políbit p.......Hlavně, že mě je teplo. :wink:
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Myslivecké tradice (především mluva) a jejich dodržování

Příspěvek od kounek »

Toto je něco na styl té z Tchiba, ale je opravdu dobře zateplená a perfektně se mi nosí...

http://www.banner-lov.cz/cz/index.php?p ... uct_id=537
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Myslivecké tradice (především mluva) a jejich dodržování

Příspěvek od BwanaHunter »

R.S.> jednak zdraví máme jenom jedno, a hlavně zejména na posedu, kde jsi sám, bych si nedělal velké vrásky tím, co by na to řekli druzí a koukal bych hlavně na svoje zdraví a pohodu. Já tedy od dětství přímo nesnáším cokoliv úpletového nebo pleteného na hlavě a obličeji, takže sveřepě nosím hlavně klobouky, ani ne tak z tradice, jako že jsem si je fakt oblíbil - stíní, krempa ochrání proti dešti, neprší a nepadá sníh za límec atd. nejoblíbenější (pro evropské klima) mám ty ze zaječího filce, nepromoknou, a izolují tak, že v létě chladí, v zimě hřejou. A když je fakt kosa, zabalím si spodek obličeje po nos do fleecové šály. Kdybych měl ale zdravotní problém něco jako ty, můj favorit by byla asi ta kukla, co dával kounek, z pletený bych se zcvoknul :D
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 24.11.2011, 12:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké tradice (především mluva) a jejich dodržování

Příspěvek od Rudolf Steiner »

Moc díky všem za rady, určitě si nějakou tu kuklu pořídím, vypadá opravdu dobře.
Myslivosti zdar!
WEIDMANNS HEIL !
tondaa
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: ned 24.2.2013, 15:31
Bydliště: olomoucko

Re: Myslivecké tradice (především mluva) a jejich dodržování

Příspěvek od tondaa »

BwanaHunter píše:R.S.> jednak zdraví máme jenom jedno, a hlavně zejména na posedu, kde jsi sám, bych si nedělal velké vrásky tím, co by na to řekli druzí a koukal bych hlavně na svoje zdraví a pohodu. Já tedy od dětství přímo nesnáším cokoliv úpletového nebo pleteného na hlavě a obličeji, takže sveřepě nosím hlavně klobouky, ani ne tak z tradice, jako že jsem si je fakt oblíbil - stíní, krempa ochrání proti dešti, neprší a nepadá sníh za límec atd. nejoblíbenější (pro evropské klima) mám ty ze zaječího filce, nepromoknou, a izolují tak, že v létě chladí, v zimě hřejou. A když je fakt kosa, zabalím si spodek obličeje po nos do fleecové šály. Kdybych měl ale zdravotní problém něco jako ty, můj favorit by byla asi ta kukla, co dával kounek, z pletený bych se zcvoknul :D
pro mě byl dlouho problém ne tolik s oteplením hlavy / tváře ...ale - co pod zadek, protože chladno na žebři odtud je opravdu mrzuté. Spravil to igelit (proti vlhkosti ) a na něj kousky koberce který hřeje (ve slušivé mošně,aby bylo vše rychlé )
vesrad
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 14.1.2010, 19:25
Bydliště: Olomoucko

Re: Myslivecké tradice (především mluva) a jejich dodržování

Příspěvek od vesrad »

lepší varianta je samonafukovací podložka. Dostal jsem jako dárek tu, co inzerují v myslivosti a pohodička.
Určitě nepromokne, nafouknutá má tak dva a půl cm, takže izoluje asi dost líp než koberec a taky je to pohodlné sezení. Vyhladí to kdejakou nerovnost na sedátku. Pokud z žebříku netrčí hřebíky nebo něco o co bys to propíchl, není čeho se bát.
Vyfouknutá a sbalená se mi vejde do boční kapsy kalhot, u žebře třikrát fouknu a sedím jak na peří.
ZKM 452 Varmint .22LR
IŽ 58 16/70,16/70; Brno 801 12/70,12/70
ZG 47 "Kuna" .35 Whelen, CZ 557 .308 win

(Kdysi Německý křepelák, Bordík, Blaser ES67 7x65R,12/70; CZ 550 Varmint .308 win,ZK 99 "Hanák Brno" 6,5x55SE)
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Černá zvěř II.

Příspěvek od palkopal »

(přesunuto z vlákna o černé zvěři)
Slovit a slovitelnost (např. vypouštěných bažantů) byly termíny, běžně používané prof. myslivosti na LTŠ - dodnes si pamatuju (40 let).
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Černá zvěř II.

Příspěvek od dalas »

Doufám, že jsi nebyl pilným žákem. Panu profesorovi bych popřál dobrý slovek. :lol: To už musí trhat uši i Maďarům.
Je to asi silně nakažlivé, neb to je použito i v brožuře s hodnocením přehlídky. To ale nemění nic na tom, že z hlediska češtiny je to paskvil.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Odpovědět