Nová kulovnice ČZ 557 - rok 2012

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od dalas »

No když se podíváte, jak to ten démon drží a opírá, mění náboje, tak je ten soustřel super.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Leon »

No to je démon s každou flintou,nechápu jak někdo takový může dělat testy zbraní :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
jarda65
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 109
Registrován: pon 07.4.2008, 11:59
Bydliště: Jizerky

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od jarda65 »

No, nejsem trénovanej střelec, ale troufl bych si tak na poloviční rozptyl. A to nabíjení jsem šel hned vyzkoušet. 5 pokusů bez problému. Jen na první se musí stylem "Mauser" - prostě rázně, jinak se sekne. Ale já taky nabíjím do schránky jen 3. A když je třeba tak čtvrtou přímo do komory. Mám ji v r. 6,5x55.
CZ 557 Lux 6,5x55SE + LEUPOLD VX-III 3,5-10x50 Ill, IŽ 27EM-1C 12/76, IŽ 27E 16/70, ZKM 451 + LEUPOLD MARK 4 3,5-10x40 CHINA :(
wildbunch
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: pát 07.2.2014, 19:47

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od wildbunch »

Do mé CZ 557 Sporter v .308 Win. nabíjím 5 nábojů, chodí jako hodinky první až poslední náboj, nikdy se nic neseklo. Na 100 m rozptyl do 3 cm (Geco Plus), tichá pojistka, špičková bodová spoušť, perfektní a hladký chod závěru. Jak jsem byl skeptický tak té flintě není co vytknout. Ale kdo chce psa bíti...
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od dalas »

Je docela možné, že to ta schránka nezvládá díky OAL. Nějak se mu ty náboje ve schránce gaglou a dle mne by měly mít tělo vodorovně, což se mě na videu nezdá. Jeví se to, jako by byly náboje trochu šikmo, střelou nahoru. Teď budu trochu filozofovat, neb jsem 557 neměl v ruce. Nemá náhodou upravenou schránku pro větší OAL, čímž je dno náboje více vzadu a nedostane se před čelo závěru? Vede mne k domu analogie s Tikkou. Zásobník pro .308W je typu M a má zesílení podél zadního čela. Tím je dno více vpředu a závěr náboj vezme. Koupil jsem zásobník L, abych mohl použít větší OAL. Zadní stěna zásobníku je ale 2mm za zadní úvratí čela závěru. :( a závěr náboj nevezme. Pokud jej postrčím trochu dopředu, už to funguje. Řešením je např zkrátit ozub na záchytu závěru, čímž by šel závěr o ty 2mm více dozadu. K této myšlence mne vede i vzpříčení posledního náboje. Zdá se, že ty náboje jsou zkrátka hodně vzadu a vyjedou z podavače dříve, než se střela dostane na kraj komory. Co na to majitelé?
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od BwanaHunter »

dalas> je pravda, že na mé 375HH schránka taky trochu zlobila. Na magnumech je tak dlouhá, aby pojala i nejdelší náboj, na který se dělá. Takže u 375 byla nějaká vůle, při mém způsobu nabíjení před střelou, a byl tam prostor aby se náboje ve schránce posouvaly, např. díky zpětnému rázu... a prostě nebylo to ono. Nechal jsem u puškaře vyrobit vložku do schránky, a od té doby bez problémů. Obvykle se CZ zastávám, jakože poměr cena/výkon/kvalita...., ale že je to do-do, to je prostě fakt.

Jinak po shlédnutí toho démona mám pocit, že začnu dělat kariéru jako hvězda youtube :D , když může on.... :lol: S přesností bych si na základě tohohle hlavu nedělal, snad všechny zbrojovky, co mi prošly rukama, střílely líp než na tom videu.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Jiří K. »

Mně na démonovi zaráží, že takhle střílí i ostatní zbraně. Třeba Tikka mu jde jednou dírou.

Mám předělanou Z na .308 a ty problémy nemám. Ta vložka do schránky, ale může být řešení.
jaroslavn
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 15.5.2014, 14:14
Bydliště: jižní Čechy

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od jaroslavn »

Co si myslíte o tomto? Napsali mi to z CZUB :

Vážený zákazníku,

problém s nábojem 9,3 je ten že má úplně jinou nábojnici a jeho zavedení vyžaduje novou konstrukci podávacího, vytahovacího a vyhazovacího ústrojí. Zatím probíhá vývoj ráží které mají podobné tvary nábojnic a je u nich předpoklad že budou dříve.
Nejjednodušší je tedy změna u amerických nábojů které většinou vycházejí z jedné nábojnice a mění se pouze průměr střely. V této chvíli vám nejsme schopni zaručit kdy bude k dostání ráže 9,3 v tomto roce to ale bohužel nebude.

Mě to přijde spíš jako výmluva.
Mannlicher Luxus 9,3x62, ZKK 600 30-06
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Zbrojovák »

Jaroslavn: zákazníka to jistě nezajímá, ale 308W zlobili od té doby co přestala používat CZUB krátký systém ZKK601, pokud nešlo o zásobníkové verze.
Jiří K: já bych neřekl že podavač - to první nepodání z plné schránky (kapacita 5+1) je problém vyústění šachty v nábojišti. A ten skřípák, zase výjezd a nájezd vs. délka náboje - už jsem takhle pár CZ550 uschopňoval.
Doslova peklo bylo z tohoto pohledu uschopnění ZG na 458Win. mag. - dost výrazný úběr materiálu v některých místech i co do spolehlivého vyhazování.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Zbrojovák »

jaroslavn píše:Co si myslíte o tomto? Napsali mi to z CZUB :

Vážený zákazníku,

problém s nábojem 9,3 je ten že má úplně jinou nábojnici a jeho zavedení vyžaduje novou konstrukci podávacího, vytahovacího a vyhazovacího ústrojí. Zatím probíhá vývoj ráží které mají podobné tvary nábojnic a je u nich předpoklad že budou dříve.
Nejjednodušší je tedy změna u amerických nábojů které většinou vycházejí z jedné nábojnice a mění se pouze průměr střely. V této chvíli vám nejsme schopni zaručit kdy bude k dostání ráže 9,3 v tomto roce to ale bohužel nebude.

Mě to přijde spíš jako výmluva.
:lol: vše je s 30-06 a 8x57S naprosto totéž alespoň u ZG to tak bylo, u CZ550 taky- z 30-06 na 9,3x62 přechod jen výměnou hlavně. Pravda u zetka kdysi jsem musel do stran povolit skluzavku a trochu náběhy - ale to úplně jiné pouzdro
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Zbrojovák »

Jiří K. píše:Mně na démonovi zaráží, že takhle střílí i ostatní zbraně. Třeba Tikka mu jde jednou dírou.

Mám předělanou Z na .308 a ty problémy nemám. Ta vložka do schránky, ale může být řešení.
je to tak, má více videí a dělá to déle - některé renomované značky ale někdy i úplně obyč levnější řady, mu chodí nadprůměrně dobře co do rozptylu
Já považuju náboje Hornady za etalon konfekce (malý rozptyl většiny kulovnic), když je dobrá hlaveň střílí po MOA. Je ale fakt že každá nová hlaveň se musí zajet. tzn. nová flinta bude vždycky v testu znevýhodněna, soupeříli s nějakou jinou zajetou (ale ne shitovou)
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Jiří K. »

Jaroslavn: To jsou, ale pěkné kecy. No když se nechce, tak je to horší než když se nemůže. No třeba to začnou dělat v té výběhové .35 Whelen. :lol:

Zbrojovák: Ono to nepodání asi bude kombinace více faktorů. Mně třeba přijde u toho posledního, že to dno náboje jde až moc nahoru. Jako by se ten podavač vykývl nahoru.
Co se týče toho krátkého systému, tak ten už by měl být v nabídce. Tedy jestli jsem to ve SR dobře pochopil.
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od lanus »

Na veľkosť rozptylu má vplyv veľa faktorov preto nebude od veci si všimnúť s čoho sa to vlastne strieľalo ;viď príloha . :wink:
Přílohy
Test CZ 557.png
Test CZ 557.png (229.69 KiB) Zobrazeno 7733 x
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od dalas »

Démon tam zbytečně zanáší tolik prvků, které ovlivní chování zbraně při výstřelu, že výsledek nemohu považovat za směrodatný. To, že někde mu vyjde grupa je i dílem náhody. No a při výstřelu zavírá oči. :lol:
Co se týká podávání nábojů, je neštěstí dělat univerzální schránku která by měla zvládat např. .308W a 30-06 Sprg. Je to pak kmpromis a v extrémech to pak dělá problémy. Na mě to dělá dojem, že síla pružiny podavače působí daleko více v jeho přední části což pak vede k tomu, že nedotlačí dno před čelo závěru a naopak když dno opouští schránku a síla není tlumena dalšími náboji, je to dno vyhozeno nahoru příliš prudce. Kristova noho, přece není až takový problém a cenový rozdíl, když při 3 délkách závěrů budou montovat schránky pro náboje v tolerancích třeba +- 5mm. Právě ty detaily rozhodují.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od kojot »

Viděl jsem všechny jeho videa a je to zábava. Francouzsky neumím, ale ten člověk mě baví. Co jsem koukal, nenastřílel skoro s ničím. Tudíž bych si tím nelámal hlavu na základě věcí, co popsal DALAS. Navíc si lze všimnout, že tu čízu nemá nijka zvlášť podloženou pod prvním šroubem pouzdra. Jiný zbraně má vypolstrovaná až až.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Odpovědět