Lovy při dosekávání obilí

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Lovy při dosekávání obilí

Příspěvek od Jirka83 »

Ahoj, včera, když jsem jel do Prahy, tak jsem viděl obestavený pole s řepku a kombajny čim dál víc a víc... Chtěl bych tu trochu rozpoutat diskuzi, zkdyž jsem tak nad tim přemýšlel, tak v podstatě neni žádný velký rozdíl mezi naháňkou a tímto, s jedním rozdílem, že tohle je zakázaný způsob lovu...
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Zakázaný způsob lovu

Příspěvek od Steyer »

Ano, ti feťáci, co stáli s flintama kolem toho pole si koledujou o pěknej mazec. Jestli je někdo vyblejskne a napráží, tak budou mít popotahovačky s referátem ?iv. prostředí.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Je pravdou, že si koledují o pěkný prů?vih-který za to podle mně vůbec nestojí. na druhou stranu to co jsi viděl, určitě není žádná vyjímka, spíše se to stává častěji a častěji. :?
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

...kolem pole

Příspěvek od Steyer »

No kdyby nebyli osli a rozmístili se alespoň na okolní posedy a neukazovali se tolik, tak by se to asi dalo ještě skousnout. Je jen otázkou času, než si to někdo uvědomí, vyfotí je nebo nahraje a ?up, zelenokabátníci budou zase na plazmě.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

Je to neduh z dob lidové myslivosti kdy se toto praktikovalo běžně a lov alá slavnosti sně?enek byl velmi oblíbenou "do?ínkovou" akcí.

Sousední myslivecké sdružení si uspořádalo takovýto lov před dvěma lety. Kombajny dosekávali řepku a feťáci různě rozestavení (i v zemědělsté technice (čekali co vyběhne...). Lov ukrutnej prasata lítaly rány padaly velmi tradiční a myslivecká akce......
Ty idioti si neuvědomily že pole je veldle silnice vedoucí na Prahu a tak se projí?dějícím naskytl nádherný obrázek krásné české myslivosti v praxi. Členové ms v tílkách a kraťasech ozbrojeni "moloty" ZH pálily jako u Verdunu. Jatka, jatka a zase jatka...nářek postřelených kusů, selata bez bachyně která neprorazila palebnou přehradu, lidé zalehlí v lese volající "máme tu děti nestřílejte"......drama až do konce. Kolegové to není myslivecká latina je to smutná ostudná skutečnost. ovšem ve svém zatmění si "kolegové" až pozdě v?imly že mezi diváky přihlížejícími u hlavní silnice stojí fořt ze sousedního revíru se kterým jejich honitba hraničí a který je nenávidí a vruce třímá kameru kterou podstatnou část "naháňky s kombajnem" natočil. Aby mu naznačily jak je jim to jedno vypravil se jeden z nich přímo před něj, kdy z trenýrek vylovil lofase a začal si ulovevovat...zkrátka chtěl naznačít jak na něj chči......ou.

A výsledek? Pan fořt si samozřejmě nenechal svou domácí videotéku jen pro sebe, také několik dopisů na ČMMJ od rozhočených houbařů kteří jen zázrakem nebyly na výřadu i se svými ratolestmi, způsobilo že tři z nich už si nikdy nevystřelí (alespoň legálně ne) a pro další tři tresty zákazu činnosti na několik let (bohužel nevím kolik a nerad bych spekuloval).

Tento pátek jsem byl pro hospodáře, uvařily jsem si kávu a od něj ze zahrady sledovali jak dosekávají řepku okolo jeho pozemku, z řepky vyšli asi tři rudly a několi samotných kusů dohromady asi třicet prasat - bachyně se selaty (markazíni - prou?katý 10kg max.) lončáci, několit tříležáků a dva silné kusy okolo metráku. když dosekali vypravily jsem se zkusit stěstí a posadily se na posedy oklo pole. Takhle jsem pokračovali v sobu i v neděly, ve 4ráno ven tak do 8, večer ve 20 ven a dokud bylo vidět jsme seděly. Za celý víkend jsem viděl asi 80prasat na řepkových strni?tích. K výstřelu na ně jsme se však nedostaly.
Na naší víkendovou aktivitu doplatily ale dvě lišky které jsem ulovily. fotky pošlu později.

Ale abych vyjádřil svůj názor, lov v průběhu ?ně je dobytčárna nejvy??iho kalibru a rozhodně s ním nesouhlasím.
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Výřad, nebo dosečná!?! Toď otázka pro znalce mysliveckých tradic. Ptám se proto, že před pár lety byl po takové akci v jednom (od nás nepříliš vzdáleném MS) proveden výřad, a to včetně honce " kombajnu New Holland". Údajně proběhl v hospodě i myslivecký soud. To mám z doslechu, ale ze seriozního pramene. Jinak je běžný postup, že takoví "regulátoři stavu spárkaté" jsou přes mobily ve spojení s obsluhou kombajnů a na akci (lov to není) se vyjí?dí až po zavolání, když je zvěř "obeznaná".
bohužel je v myslivosti hodně povolaných a málo vyvolených. Hlad po ráně, "masu", vlastní pohodlnost (přece nebudu celý týden vstávat na čekanou) , neúcta ke zveři a přírodě a mnohdy bigotní odvolávky na postupy "starých myslivců", to je taky vizitka naší myslivosti. bohužel jsou současné nároky na myslivce ( získání lov. lístku) nesmíně nízké, a to jak v oblasti odborné, tak i z hlediska morálního a etického.
řešení: nestrkat hlavu do písku, autoselekce - vyřazovat takové jedince z vlastních řad, připustit nějakou formu tvrdého přezku?ování (cyklus tak 5 let).
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Tak vidim, že máme na věc podobný názor, zrovna jsem se dozvěděl, že naši sousedi střelili pří dosekávání asi 26 prasat na jednom poli... To jsou opravdu spíš jatka... U nás se toho vždycky účastní pár členů, ale žádná organizace, já mezi ně nepatřím a jediný co můžu dělat je to ignorovat... Te?ka jsem alespoň rád, že je posekáno a konečně uvidim nějakou zvěř...
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Neříkám, že jsem se toho nikdy nezúčastnil :wink: , ale nikdy to nebylo na zemědělském stroji a jsem střílel jen na prase. ( jednou a netrefil jsem se :lol: :lol: :lol: ) . V poslední době si chodím sednout až večer k rozdělanému poli. (to už jsem sele střelil :wink: ) Určitě bych nestřílel jako jsem to viděl asi před týdnem. V jednom zem.podniku, který má i honitbu, při dosekávání řepky střelili 2 srnce a 4 prasata. vše kňouři a ne zrovna nejmenší. :roll: Selata cca 20 nechali utéct. :?: :twisted:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomáš Karel »

Za ty srnce by potřebovali par přez záda. Taky je u nás par umělců kteří toto praktikují. Jednou sem je pozoroval a náramě sem se u to ho bavil chvílema sem se teda kryl, ale z 20 ran tam ubyli jedno tak 4kg li?če :lol: a o čtrnáct dní sem střelil sele s prostřeleným během jesli to bylo zrovna z téhle akce nevím, ale v tu dobu se sekalo všude tak mi to bylo náramě podezřelí. :lol: :wink:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

To Fery těch kňourů se lepší trefuje.No a ty selata si dokrměj do zimy.bohužel tohle je dne?ní obrázek to co se v našich řadách děje.Jsen k těmto akcím chladnej.bohužel,ale jako MH z řad některých členů kritizován.Nikdo nemu?e pochopit proč to neorganizuji.Dnes jsem si vyslech proslov od jednoho mladšího člena,ty se za nima honí? celej rok a já už jich mám 5střelenejch.Podotýkám,že je to člen jiného MS.Ale od mladého zapáleného myslivce bych to nečekal ,jo doba je doba.
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

cau, tak vcera jsem venoval cely den chalupe a myslivosti, vstal jsem rano ve 3:15 jel do lesa ke kukurici, viděl jsem jen 2ks srnčího, tak jsem to jeste opred vychodem zabalil a sel soulacku, vyplasil jsem asi 10ks danciho, sama hola, tak od 7 do 16 jsme delali podlahu na chalupe, a palili stary drevo, odpoledne zacli pres vesnici vozit repku, tak jsem si rekl, ze kdyz uz jsem tamn, ze se pujdu podivat zda nezacali sect ty 4lany co jsou u sebe. tak jsem vzal autom, prevlikl do zelenyho a flintu a hura k poli., sklizeli jeden lan, zrovna ten nebliz vesnici. tak jsem rikal, ze pockam jestli neco nevybehne, byly teprve na zacatku, ale se 3kombajny to sfoukly do sedmi, ale to uz jsem sel domu, ale jak to sekali tak z ty repky furt vychazelo jedno prase :-), tak jsem si sedl na cestu a cekal, zda treba nepujdou kolem me, a vysledek byl takovy, kdyz uz se repka zmenosovala tak vylezli 2bachyne a 7selat na chvili na strnisko, bachyne nasavala vitr a zajela zpatky, nedalo se strilet s ohledem na kombajny a ty lidi, no pak nekam utekli, protoze ten pasek uplůne dosekli, ale prasata v tom uz nebyly
Naposledy upravil(a) Tomfi dne pát 27.7.2007, 8:51, celkem upraveno 1 x.
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Příspěvek od w.e.n.aaa »

Tomfi píše:...., no pak nekam utekli, protoze ten pasek uplůne dosekli, ale prasata v tom uz nebyly
A nechytla se kombajnů a neprojeli kolem tebe? :twisted: :lol: :lol: :lol:
( jen taköva myšlenka) :twisted:
Takdle utikali vojaci v televizi,pod tankem :lol: :lol:
Odpovědět