Yukon Photon

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Yukon Photon

Příspěvek od fplisek »

Já ho mám prozatím na rychloupínací od Kozapu, nevím teď z hlavy jak vysoké kroužky, ale myslím, že ty základní. Mezi lištou a tělem přístroje mám tak 1,5mm
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Yukon Photon

Příspěvek od zispo »

Tak Photona jsem taky pořídil. Mám L , ale přikoupil jsem 940. Je pravda, že přísvit na zařízeni je strašnej, nevím jak je to na S. Montáž mám originál Yukon, na můj vkus je dost vysoko. Nastřeleno jak na 50 tak 100M. Kdy na 100 M se dá trefit kruh 5cm. Nastřel drží, jen trochu klikání mě zarazilo. Klik dělá 3 cm na 100M. Jinak to dívá velice dobře za ty peníze to stojí.
ToM
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: ned 24.9.2006, 11:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Yukon Photon

Příspěvek od ToM »

Omluvám se možná je to trošku OT. Nemohl by mi někdo u photona 6,5x50 změřit vzdálenost od spodku tubusu ke spodku té kostky před objetivem, abych věděl přesně jaké kroužky si mohu dovolit. Díky moc!!!!
Vaschek
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: sob 13.11.2010, 22:14

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Vaschek »

"strcis" jestli je jeste k mani ten prisvit 915 mel bych zajem.Kdyz tak SZ .Diky
Klinger
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: úte 14.7.2015, 8:13

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Klinger »

Ahoj. Chystam se kupovat photona verzi 6,5. Budu pouzivat prisvit 940 nm. ALE. Bez ohledu na dodatecny prisvit resim, zda ma smysl priplacet za verzi L. Je s verzi S alespon trochu videt? Ktery z prisvitu, ktere jsou v zakladu poslouzi lepe jako nouzový? Diky Petr
Klinger
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: úte 14.7.2015, 8:13

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Klinger »

Tak jsem koupil yukona photona 6,5. Použil jsem rychloupínací montáž od Kozapu a bohuzel nemuzu nastrelit. Na ose Y jsem prilis nizko a 30 jednotek mi nestaci... Jak byste to resili? Tubus u jednoho oka necim podlozit? Nebo koupit jedno oko nizssi? Svisla osa je v pohode. Diky za radu. Jo a mam to na kulobroku Kettner/Bettinsoli
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Yukon Photon

Příspěvek od petjan »

Určitě jedno oko nižší, ale nezapomeň to nechat zafrézovat, nebo přebrousit.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
pultik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 150
Registrován: ned 11.10.2009, 19:42
Bydliště: Královehradecko

Re: Yukon Photon

Příspěvek od pultik »

Spiš změřit tu montáž a pak ji jim hodit na hlavu!
Klinger
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: úte 14.7.2015, 8:13

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Klinger »

Montaz jsem uz premeril a vse je ok. Vypodlozeni mezi tubusem a spodni casti oka je tedy prasecinka?
pultik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 150
Registrován: ned 11.10.2009, 19:42
Bydliště: Královehradecko

Re: Yukon Photon

Příspěvek od pultik »

Ano je to prasečina. Vezmi si dvě ruličky od hajzlpapíru, dej je za sebe a dívej se skrz ně. Potom je přesaď o třetinu a znovu se podívej. Bez následného dopasování (dolícování) se ti bude křížit tubus.
odkaz jak na to https://www.youtube.com/watch?v=--eekSkNUW8
Každopádně ve tvém případě je potřeba najít místo které je křivé a tam zjednat nápravu. Je důležité vyřešit příčinu a ne jen odsťraňovat následky.
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Re: Yukon Photon

Příspěvek od TT33 »

Klinger píše:Tak jsem koupil yukona photona 6,5. Použil jsem rychloupínací montáž od Kozapu a bohuzel nemuzu nastrelit. Na ose Y jsem prilis nizko a 30 jednotek mi nestaci... Jak byste to resili? Tubus u jednoho oka necim podlozit? Nebo koupit jedno oko nizssi? Svisla osa je v pohode. Diky za radu. Jo a mam to na kulobroku Kettner/Bettinsoli
Tady ještě nepíšeš na jakou zbraň jsi Photon montoval... sám jsem ho montoval na Tikku a nebyl problém s nastřelením, cca X - 5, Y - 1. Montáž MAK a UTG.
mikycz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 21.7.2011, 9:35
Bydliště: Brno

Re: Yukon Photon

Příspěvek od mikycz »

Tak zitra se vraci yukon z opravy, teda po 5 tydnech, takze na to ze je to z Beloruska a ze nestihaji dovazet tak to jde, o reklamaci nikdo nepolemizoval. Tak uvidime...
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Yukon Photon

Příspěvek od kopov.c »

Může se zeptat co na tom jde když ti na víc jak měsíc znemožní lov? :?
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Petr1970 »

bohužel normál i u jinýho zboží /když si extra nepřiplácíš za různé zrychlené-servisy, výměny atd..)

provozuju celkem i drahý věci ale klidně čekám na díl 1-2 týdny... u BMW např. některé žárovky klidně 14 dní:-))) a to než dojde...

prostě "globalizace", outsorcing, minimalizace skladových zásob...

naposledy jsem čekal na celkem drahý hodinky(sporterster) přes 27 dní... a co.. netrénovat, koupit si jiné?:-)

nenaděláš nic.. bohužel zboží které by se "nereklamovalo" neexistuje snad:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Klinger
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: úte 14.7.2015, 8:13

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Klinger »

TT33 píše:
Klinger píše:Tak jsem koupil yukona photona 6,5. Použil jsem rychloupínací montáž od Kozapu a bohuzel nemuzu nastrelit. Na ose Y jsem prilis nizko a 30 jednotek mi nestaci... Jak byste to resili? Tubus u jednoho oka necim podlozit? Nebo koupit jedno oko nizssi? Svisla osa je v pohode. Diky za radu. Jo a mam to na kulobroku Kettner/Bettinsoli
Tady ještě nepíšeš na jakou zbraň jsi Photon montoval... sám jsem ho montoval na Tikku a nebyl problém s nastřelením, cca X - 5, Y - 1. Montáž MAK a UTG.
Daval jsem to ma kulobrok od Kettnera (Bettinsoli). Rychloupínací montáž od kozapu nakonec perfektně upravil puškař.
Odpovědět