TIKKA T3

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
KelneeQ
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 102
Registrován: pát 01.2.2008, 18:10
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: TIKKA T3

Příspěvek od KelneeQ »

Zdravím, mám dotaz na pažbu u modelu hunter. Mám možnost koupě Tikky, ale jediné, co mě trochu odrazuje (krom ceny :evil: ) je světlý odstín pažby. Je možné nějakým běžně dostupným olejem na pažby odstín ztmavit? Ptám se ohledně povrchové úpravy pažby. Jestli ten mnou použitý olej pronikne přes tovární úpravu pažby a změní barvu. nechci nijak renovovat pažbu, jen ji ošetřovat nějakým přípravkem, aby ztmavla.

Jinak opět jak tu bylo v jiných tématech zmíněno musím vyzdvihnout perfektní jednání Detexu v Přerově!
Tikka T3 varmint 6,5x55 + Zeiss 6-24x56
ZH 324 7x57R/16 (Delta Titanium 2,5-10x56 SF), ZH 324 16/16, Fabarm Euralfa 12
Cz 455 Thumbhole (Delta Titanium 4-16x42)
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Hirc »

Scherell Schaftol - používám k maximální spokojenosti
http://www.ballistol.cz/politura2.php
- extra tmavý
David5
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 19.3.2015, 11:07

Re: TIKKA T3

Příspěvek od David5 »

Zdravím, mám takové dilema jestli mám vzít Hunter nebo Lite :?: Varminta nejspíš ani nevyužiji.
rozdíl mezi Hunter a Lite je jenom provedení Pažbení ( ořech) vs polymer, jinak je hlaveň, závěr, spoušť,pojistka úplně schodná
způsob lovu bude převážně naháňka a čekaná (šoulačka nejspíš výjimečně) váha Lite 2,80 kg a Hunter 3,10 kg rozdíl 0,30 kg v tom nevidím nějak velkou výhodu, jestli to bude mít nějaký vliv na přesnost a zpětní ráz (308w) ? nebo vzít Varminta který má 3,6 kg :roll: a samozřejmě i peníze cca +3000kč (Hunter) a cca +4000kč (Varmint)
Hunter a Lite budou na tom asi stejně a Varmint bude lepší na delší vzdálenost :roll:
co radíte ? :D
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: TIKKA T3

Příspěvek od crif »

V podstatě sis odpověděl sám. Naháňka či čekaná- na obojím se dá sedět, tak bych zřejmě váhu neřešil a na případné šoulání to rameno snese. Varmint vs klasika- to bych neřešil v běžně střílených vzdálenostech. Spíše zaměř svůj výběr na druh zvěře a podmínky.
KelneeQ
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 102
Registrován: pát 01.2.2008, 18:10
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: TIKKA T3

Příspěvek od KelneeQ »

Jsem čerstvým majitelem Tikka T3 Varmint a chci se zeptat, zda někdo rozebíral pažbu a má radu, jak na to? Myslím tím sundání lícnice a zesílené části předpažbí. Zda to vůbec lze. U toho předpažbí jsem žádný "šroubek" nenašel, u lícnice je žřejmě pod plastovou krytkou. Ale než se budu do něčeho pouštět, raději se zde ptám.
Tikka T3 varmint 6,5x55 + Zeiss 6-24x56
ZH 324 7x57R/16 (Delta Titanium 2,5-10x56 SF), ZH 324 16/16, Fabarm Euralfa 12
Cz 455 Thumbhole (Delta Titanium 4-16x42)
KelneeQ
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 102
Registrován: pát 01.2.2008, 18:10
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: TIKKA T3

Příspěvek od KelneeQ »

Předpažbí vyřešeno! Teď jen, jestli někdo neporadí, jak na tu lícnici :-)
Tikka T3 varmint 6,5x55 + Zeiss 6-24x56
ZH 324 7x57R/16 (Delta Titanium 2,5-10x56 SF), ZH 324 16/16, Fabarm Euralfa 12
Cz 455 Thumbhole (Delta Titanium 4-16x42)
Sam60
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 128
Registrován: stř 12.6.2013, 6:35

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Sam60 »

Lícnice- pod špuntíkem je šroubek. Pro mě byla nízká tak jsem jí podložil miralonem, ale pokud chceš vyndat závěr na čištění, překáží to. Tak jsem jí vyhodil a dal tam silnější miralon, který jsem přilepil oboustrannou páskou. Můžu to kdykoliv sundat a zase nandat. To samé mám i u Huntera. Teď mám objednaného Sportera, který má stavitelnou lícnici i bodku. :D
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: TIKKA T3

Příspěvek od xHonza »

Chlapi, nemáte někdo náhodou Tikku battue lite?
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: TIKKA T3

Příspěvek od lanus »

xHonza - Má ju môj synovec v 308Win. ; čo chceš o nej vedieť ???
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: TIKKA T3

Příspěvek od xHonza »

Jak je spokojeny, co presnost apod. Vrta mi ta flinta hlavou, jak by rekl doc. Nešpor, zmocnilo se mne silné bažení :lol:
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: TIKKA T3

Příspěvek od lanus »

xHonza - Má na tom orig. oceľovú Tikka picatiny lištu a krúžky PRW Leupold , puškohľad Meostar R1 3-12x56 RD ; presnosť skvelá, sub.MOA jak so Sakom tak aj s Lapuou .Veľmi mierny spätný ráz ;výborná spúšť bez napináčika ;bezvadné opakovanie; "maslový "chod záveru . (Čo sa účinkov týka tak sa to Sako Hamerhead rozpadalo pri ranách do 70 m na kusy tak ho nahradila tá Lapua 9,7 g ku "všeobecnej spokojnosti " ).
Čo sa mechanických mieridiel týka tak nastavovanie cieľnika (hledí) je veľmi zopsuté (prešlo zrejme inováciou nejakým puškárkym "uchom" ) a tak aj preto ,že prekážal optike je demontovaný . Dĺžka pažby je len 355 mm ,dajú sa však za hrozné peniaze dokúpiť predlžovacie vložky; spodný koniec gumovej botky je vyslovene ostrý a nedá sa upraviť nakoľko by po jeho od brúsení vnikla diera . :wink:
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: TIKKA T3

Příspěvek od xHonza »

Díky za komentáře. To s tím hledím je nemilé, to tu flintu dost degraduje.
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
David5
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 19.3.2015, 11:07

Re: TIKKA T3

Příspěvek od David5 »

chci se zeptat co líp pohlcuje zpětní ráz (Pažbení) polymer nebo dřevo? nebo je to nepatrní že vtom není skoro žádní rozdíl?
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: TIKKA T3

Příspěvek od xHonza »

Tohle je odpověď na tvůj problém, pažbu si vyber podle toho co se ti líbí, nebo na co tu flintu budeš používat.

http://www.zbrane.cz/Botka-pro-zmenseni ... i-317.html
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
medo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 21.1.2010, 13:37

Re: TIKKA T3

Příspěvek od medo »

Tikka T3 išla kvalitou spracovania hodne dole aspoň čo sa týka povrchovky , chcel som ostať pri značke sako/tikka a tak som si objednal model lite . Myslel som že dostanem to čo doteraz - kvalitu . Podstatné veci sú spracované tak ako doteraz ale povrchovka pri priamej konfrontácii doma s inými puškami sa dala prirovnať len k lowendovej ruskej malorážke TOZ . Je to ošmirgľované asi šmirglom zrnitosti 80 o tom že by sa to leštilo ani stopy . S rosslerom alebo ČZ sa povrchovka nedá zrovnať je o dve triedy nižšia a to som veľký fanúšik sako / tikka spúšť fantastická , chod záveru tiež , presnosť výborná ale tá povrchovka a spracovanie oproti mojej predchádzajúcej tikke spred 10 rokov značne upadli približuje sa to k remington 770 čo považujem za tragédiu .
Odpovědět