Nová kulovnice ČZ 557 - rok 2012

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Zbrojovák »

Koule je šroubovaná na M5 zápit mám dojem. X jsem jich odšrouboval a ryl zdrsnění rybinou po obvodu jako u M98 nebo R93/ R8. Dřevo není trvalá a ultimátní volba, 550ky exkulsiv s ním měly problém s praskáním. U solidních zbraní se šroubuje šroubem zkrz do těla závěru. u 537ky atd by to šlo řešit opačně, upravit závit na držadle kuličky a zkrz kuličku to sešroubovat přes vyrobený protikus s vnitřním závitem.
Ale prakticky je cizí materiál k ničemu krom pochybného dyzajnu, ale pak s tím v mrazu klepneš o strom a jeto v pr... na nějakém delším výletě prima :(
- co má význam pro bezpečný úchop, je klasická ocelová koule, mnohem líp se tahá zdrsněná rytím viz zde 2 základní typy rytin
https://www.google.cz/search?q=m98+magn ... hIqlXGM%3A
https://www.google.cz/search?q=m98+magn ... hFpEqiM%3A
no anebo ten gumový návlek, ale podle mě je to už zbytečně moc veliké, zkoušel jsem to na hostově upravené ZG. Mi nejlíp sedí zdrsněná ocel, je to osvědčená nezničitelná klasika.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Choochoo007 »

Idealni je tactical bolt knob, kdyz pouzivam na 550 a pak zas pouzivam na Howa original kulicku, tak mi tactical bolt knob z 550 hodne chybi. Kdyz bych neco delal, tak bych take ladil i tvar a nejen material, protoze kulicka neni nic extra. Ten zavit na CZ je velka vyhoda, udelas co chces, pripadne pak vratis kdykoli do originalniho stavu.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
roman0874
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 106
Registrován: ned 07.3.2010, 15:55

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od roman0874 »

zacnu tim drevem,to se mne vzdy libilo,kulicku vytocit,navrtat,udelat vlozku kovovou se zavitem,povrch zdrsnit a namacknout,zalepit do kulicky.zalestit,napustit voskem.pokud bude kousek zajimavyho dreva aby bylo pekne vyrazny budu spokojenej.chci to na tu 557 a az koupim jeste jednu na nahanky tak to chci taky.ty kovova ryta a vykladana je nadhernna ale bude draha jak ma 557,na to nemam
Malorazka zkm451-Puskohled zeiss 6x32
Brokova dvojka Iz27-12x70
brokovnice samonabijeci cz 241 20x65
Kulovnice opakovaci Cz557lux-308W,Puskohled Meopta meostar r1r 3-12x56rgd
Revolver Ruger Sp101,357magnum
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od kojot »

Takhle to vypadá. Je to funkční, nenákladné a při přebíjení v zimě nezebe :lol:
Přílohy
P4043246.JPG
P4043246.JPG (133.75 KiB) Zobrazeno 8884 x
P4043245.JPG
P4043245.JPG (143.77 KiB) Zobrazeno 8884 x
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Zbrojovák »

jo funkční to je do té doby než to někde rozmlátíš, anebo ti to třeba v silném mrazu zůstane rozsypané v ruce - tím zároveň netvrdím že se ti nutně stane :wink: ...ale může
otázka zní - proč kvůli podobným dizajnovým "vychytávkám" riskovat že se něco vys... a budu v kritický moment pomalejší, ale je to na každém. Na střelnici je to jedno, ale vterénu nee. Podobně jako thumbhole - produkt soudobého marketingu - může odejít lehce pažba, není li z plastu, ne to že je to prostě pomalejší k nahození a přilícení.
App. stačí se podívat jak vypadají zbraně PH v Africe nebo např.Kanadě.
Naposledy upravil(a) Zbrojovák dne stř 14.10.2015, 6:57, celkem upraveno 1 x.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
sako85
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 05.12.2013, 13:16

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od sako85 »

To je otázka názoru a zvyku.Ten kto sa okrem myslivosti venuje aj strelbe závodne,bude vždy preferovat pažby typu thumbole a pod. pretože okrem uvedených nevýhod pozná aj ich výhody-lepšie prilícenie,pažba jednoducho sedí a ten pocit je na nezaplatenie.Nehovoriac o tom ,že istota presnéhop zásahu je ovela váčšia.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od kojot »

Zbrojovák píše:j funkční to je do té doby než to někde nerozmlátíš anebo ti to třeba silném v mrazu nezůstane rozsypané v ruce ......................otázka zní - proč kvůli podobným dizajnovým "vychytávkám" riskovat že se něco vys... a budu v kritický moment pomalejší, ale je to na každém. nastřelnici je to jedno, ale vterénu nee.............
Je to stále věc názoru, pravděpodobnější je prasklá pažba v krku, než rozsypaná tahle kulička z nádoru třešně. Mám ji tam více než pět let, přičemž nahradila standardní kovovou kuličku. Za tu dobu zažila mnoho loveckých akcí za různých klimatických podmínek, že jsem potom musel i rozebírat celou zbraň. Věř mi, že kdyby to dřevo nebylo o 200% lepší co se komfortu přebíjení a jistoty úchopu týče, už tam dávno není, :)
Kdo netermí s námi, termí proti nám
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od BwanaHunter »

Já někde dostal ten gumový návlek na kouli, jako dělá resp. prodává Nordik. Ačkoliv to bylo od jiné firmy, bylo to samé, ona ta fabrika v Číně je možná jedna. Dal jsem to na 375HH a zkusil v akci. Velká spokojenost, pořídil jsem ještě ty Nordiky a nacpal na ostatní koule. Mě to moc velké nepřijde, možná proto, že mám velké pracky. Jen zkušenost.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Zbrojovák »

Ono veliké do ruky třeba ne, ale na ZG mi to příjde moc blízko dřevu. T.hole jsem střílel, je to pohodlí a jistota a výhoda držení i jednou rukou. To jistě - ale za cenu zpomalení, to je taky jisté. Se služebním sprostým rem700 se dají taky nastřílet neuvěřitelné nástřelky, jde o filozofii pojetí co je třeba mít kde.
V těch částech Anglie kde není černá a největším predátorem je liška - proč ne. :)
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od BwanaHunter »

Zbrojovák> já to dal na 2 ZKK602 a vyhovuje. Dva kamarádi mají ZG, viděli to u mě, pořídili hned taky a říkají, že spokojenost. Ale samozřejmě je to o tom, co komu vyhovuje, mě thumb hole k srdci taky nepřirostl. Ale je to samozřejmě i o tom, jak se udělaná.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Choochoo007 »

Az to nekdo bude mit doma, tak dejte vedet jak se to cisti. Ta licnice musi vadit tycce vyteraku, kdyz je to kvuli zaveru na licnici vybrane. Sundavat pazbu po kazde cisteni mi neprijde jako idealni, stejne tak tam nekde na silu ohybat vyterak a opotrebovavat komoru a prechodovy kuzel.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
lesapan.7
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 06.9.2007, 11:41
Bydliště: Harrachov

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od lesapan.7 »

Tak asi použije čistící šňůru :D
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od kojot »

Taková kulovnice se už přece nečistí :lol:

Vytěrák na to musíš použít grafitový, ten je pružný dost. O komoru a přechodový kužel bych se nebál.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Kodiak1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: stř 19.10.2011, 11:23

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Kodiak1 »

Pro tuto aplikaci určitě bude vhodné použít bore-snake, nebo používat vytěrák obráceně (vlečený - tahat ho ven z hlavně). Teda pokud nejsi zvyklý s tím rajblovat tam a zpět - určitě ne :) .
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od tibi1 »

to nema vyosenu licnicu ?
Odpovědět