Mauser 98K v myslivosti a různá OT

Vše o kulovnicích a malorážkách
dusab
Častý návštěvník
Příspěvky: 88
Registrován: pon 25.9.2006, 5:42

Re: Mauser 98K

Příspěvek od dusab »

Zo zakona ma kazdy polovnik absolvovat povinne strelby raz za 5 rokov. Nieco take ako dalsie "povinne" strelby kazdy rok, co tu navrhujete vy by nepreslo v ziadnom zdruzeni. Nehovorim, ze by bolo na skodu si ist zastrielat raz rocne, ale podmienovat to udelenim/neudelenim povolenky...no neviem neviem...myslim si, ze by to bolo aj pravne napadnutelne.
gulovnica ZG, gulovnica CZ 531, Sauer 80, Gulobrok Brno Super, dvojka Brno 16/16
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Mauser 98K

Příspěvek od palkopal »

Povinné střelby každých 5 let - to tu v zákoně ještě nemáme (v Česku).
Nevydání povolenky k lovu právně napadnutelné - ale kdepak. Na povolenku není právní nárok, a když si to dají do stanov spolku....
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Mauser 98K

Příspěvek od dalas »

Už jsem to tu jednou psal. Zavádět ze zákona povinné střelby mě přijde jako totální alibismus. " Víš Franto, já bych to po tobě nechtěl, ale víš, zákon je zákon." Každý uživatel honitby to má plně v hrsti, a jestli má problémy s "ostrostřelci", nechť to řeší z vlastní iniciativy. Klidně si to může dát do stanov, ale dle mne na to stačí členská schůze a zápis. Jenom chtít.
Jinak tohle bylo o Mauseru 98K, a nějak se nám to vymklo z rukou :oops: Je to takovej guláš, že i po přesunu by z toho byl čtenář jelen. Proto to ponechám zamknuté. Případná pokračování už ale prosím do příslušných vláken. dalas
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Zamčeno