Fotky našich loveckých zbraní

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
kajinek.sniper
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: úte 01.6.2010, 17:12

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od kajinek.sniper »

tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od tibi1 »

http://www.lovuzdar.sk/foto-286000/s202-gti-9-3x62--v8

S202 GTI LH 9,3x62 ( 56cm lauf, 19mm + muzzlebreak priem. 11mm) weaver lišta ERA kamene QR MAK, Harris "L" 3-9 bez zaskokov a klbu, Zeiss V8 -20x56
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od Zbrojovák »

pěkné a asi i funkční :wink: v souladu s trendem posledních let
/ já ve svém, bych se, o tu pažbu bál, to probrání je fest :)
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od pufr »

Pěkné!
V téhle oblasti by mne lákala ta Synchro pažba :)
Blaser do toho dřevěného Succesu, který je přesnou kopií toho pastového, dal ocelovou armaturu - dvě tyčky zalepené do podélných otvorů nahoře i dole :?
Pufr
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od Jiskra »

tibi1- jak jsi spokojený s brzdou? Předpokládám,že jsi a funguje dobře. Dělal jsem kamarádovi kulovnici,spíš teda přestavbu na ZKK 600 na ráž 9,3x62,varmint d22mm lauf v délce 530mm a udělal mu brzdu,co dělám na své pušky. Ani jsem z toho nevystřelil,po tormentaci si to hned odvezl. On se rány celkem bojí a do teď lovil ZKK 601 243W,tak jsem čekal co řekne,až z toho vystřelí :D . A on je spokojený jak želva a chrochtá blahem. Prý se ta puška ani nehne a ta 243 proti tomu kope. Je pravda,že i spasování závěrové vůle bylo tip ťop a plynů je dostatek,tak má co fungovat .Akusticky prý je to bomba velká,ale zpětný ráz a chování super.
Ulovil s ní zatím jen lončáka. Celkově je unešený jak z kalibru,tak z pušky. Pažbu má zakázkovou jako ty , s dírou. :wink:
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od tibi1 »

ono je to prozaickejsie...roky som tuto pazbu ignoroval pokym ma nevymakla asi pred 3 mesiacmi manzelka ze topím svoje čierne finančne fondy pri mailovej konzultacii s predajcom zbraní ked som si vyberal novu flintu...a ked sa ma nakoniec po prvom vysluchu a slovnom utoku kludnejsia opytala aky model vlastne kupujem a rozbalil som na stranke sauera vsetky modely S202 tak ona s pripomienkou ze si ju "mozem" kupit za podmienky: a ukazala prstom na thumbhole GTI pritom v zivote nepolovala a ja si do zbrani nenecham kecat ani od papeža ... tak som dostal mozgožruta do hlavy ze to nie je az taky blud ...obvolal par znamych co maju tuto pazbu že si to probnem co ma pri tejto pazbe ani nikdy nenapadlo ...no a po prvom zalicení som pochopil ze usadenie hlavy jak celkove položenie tela voci pažbe je uplne prirodzene a intuitivne a zaroven absorbcia spatného rázu a tak nakoniec bolo vo veci pažby okamžite paradoxne rozhodnuté.
Zaroven mi bolo predajcom povedane ze som objednal S202 v hodine "12tej" a je to asi posledny vyrobeny a dovezeny model na Slovensko...pretoze i ked sa podla mojho skromneho nazoru jedna o bestseller...tí nemčuri ju sprovodili zo sveta aby donutili v ramci svojej politiky kupovat a pretlacat len novu 404 (co je podla mna total krok vedla) a nevyrobia ti ju ani ak by si preplatil o 100% - skratka NE! a hotovo!... preto som po prvych info o ukonceni predaja 202jky sa rozhodoval velmi rychlo ze ju chcem pretoze jednu S202 v tercovom JagdMatch-i mam a nedam na nu koncepcne dopustit. Taktiez mi na otazku o nahradnych dieloch pre 202 povedal ze mu sauer na jeho tento dotaz zadal tak vysoke sumy ze sa na to vyxxxal a oni toto prave aj asi chceli. Predajná logika saueru mi uniká..zvlásť ak teraz si mam predstavit ze kupim 404 presne za tymto ucelom ako multi skaldacku do konca zivota a po 3-5 rokoch zistim ze do nej nezozeniem lauf a pod. lebo je tu novy model ala "505" skratka prevzaty marketing z automobilky...použi - nestaraj sa o nu - zahod-kup novu...(vid model S101, 100) Doobjednal som si este v rovnakej konture dalsiu 308W a len zavity pre ustovky ma stali 290+290 eur!!!! Na ostatne ceny sa ma ani nepytajte je to az nechutne drahe a pre mna ako strednu vrstvu "likvidacne" :lol:

Jiskra ...no tu je lauf 56cm kontura valec 19mm...i ked su difuzory na ustovke navrtane kolmo i tak je to zvukova šupa...ale budem sa testovat a davat tlmice do usi stale menej a menej kolko prijatelne vydrzim..ono ten sluch je predsalen nenavratny :cry: ..pri tebe stavanej flinte je tam ten lauf predsa len o trosicku tezsi..ale ano pohlcovanie spatneho razu je skutocne v ramci priamej osi pazby k telu i u 9,3 viac ine - komfortnejsie. Na ostatnych flintach mam klasisku rovnu resp. monte carlo ale tu je to skratka uz len pocitovo ine....aproppo..ta tvoja ustovka potom musi byt spravena fajnovo-precizne kedze plni ucel...je to fakt veda co som to riesil na sustruhu s jednym puskarom ze clovek by ani nepovedal "a přitom je to takova blbost"
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od Durell »

Tak tak Saueracku politiku nechápem ani ja. Pôvodne som chcel S404 no , presne jak vraví Tibi neurobia nič mimo ani keby zlatom platil. Tak nakoniec kajúcne priznam objednal som R8 v 6,5-284 Profesional Suces semi weight 650 mm . Toto mi Sauer nechcel ani počuť. Cca za dva týždne bude CZ 550 Custom s novou Thumbhole pažbou . Jednoducho to držanie mi je na presnejšiu strelbu prirodzenejšie a nelámem si zápästie a aj spúšťanie je kontrolovatelnejšie.

Tibi aaaa bola aj lampa do očí?? alebo slanečky bez vody ??? ak nie tak sa má žena ešte čo učiť. :lol: :lol: :lol: :lol:


Dúfam, že sauer rýchlo pochopí, že proti vetru sa "nechčije " viď S101-S100 :idea:
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
Odpovědět