Kulový dvoják

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Kulový dvoják

Příspěvek od Rogam »

To Zbrojovák
No jo, nelze naaranžované fotky pro fotografa brát až tak vážně, jde o výsledky :wink:
To je semnou těžký, já jsem jen „pasivní uživatel“ zbraní, pro mě je rozhodující líbí – nelíbí, sedí – nesedí, vyhovuje - nevyhovuje, samozřejmě spolehlivost a přesnost :D Po nějakých ryze technických detailech zásadně neprahnu, pokud nepotřebuji. Vše je dvou spoušť, bez napínáčků, odpor spouště jsem neměřil.

On se ten Heym zase tak zásadně pro běžné užití neliší (cenu pominu). Já osobně zpracování Heymu v dvojáku hodnotím velice vysoko (taky cenově začíná na dvojnásobku co Merkel, Blaser, Krieghoff), a to mi nějaký dvoják rukou prošel. Všechny dvojáky Heym jsou rovněž i zpracovávány ručně (http://www.heymusa.com/index.htm), nejsou vzájemně zaměnitelné díly, takže žádná velkovýroba. Třeba dvoják Heym (konkrétně 88B Safari) má užasnou pojistku, při odjištění prostě necvakne, při zajištění lehce – asi jako signalizace, neznám jinou zbraň této kategorie, která to má tak precizně udělané.

Konkrétní rozdíly s tou Anglií se těžko popisují, nevím, co máš konkrétně namysli (když tak mi pošli SZ), ano má to jiná technická řešení, ale to Tobě asi nemusím vysvětlovat…., pak samozřejmě si nejde nevšimnout soustřelu a především důraz na detail, a to ve všem (přechody mezi kovem a dřevem, apod.). Přeci jen je tam vidět, že si s tím někdo „pohrál“. Co však nemůžu ani opomenout je zásadní rozdíl v přístupu prodejce. Když jsem chtěl nějaké informace přímo od Heymu, tak mi jednou odpověděli, jednou nikoliv. Což se u prodejce(ů) v Anglii nestalo, prostě Tě stále považují za svého zákazníka, nic pro ně není problém…..

To BwanaHunter
Nebudu s Tebou souhlasit a klidně se pohádám i „do krve“, jelikož si nemyslím, „že by jí padlo za oběť víc africké velké zvěře, než ostatním rážím dohromady“. Za královnu afrických ráží, která má, a ještě bude mít, na svědomí nejvíc africké (i velké) zvěře považuji jednoznačně ráži 7,62x39… :lol:

S tou .470 jsem chodil na černou, ono to je +- podobné jako .458WM, s kterou jsem je lovil taky.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Kulový dvoják

Příspěvek od BwanaHunter »

Rogam píše:To Zbrojovák
To BwanaHunter
Nebudu s Tebou souhlasit a klidně se pohádám i „do krve“, jelikož si nemyslím, „že by jí padlo za oběť víc africké velké zvěře, než ostatním rážím dohromady“. Za královnu afrických ráží, která má, a ještě bude mít, na svědomí nejvíc africké (i velké) zvěře považuji jednoznačně ráži 7,62x39… :lol:

S tou .470 jsem chodil na černou, ono to je +- podobné jako .458WM, s kterou jsem je lovil taky.
Hmmmm, teď jsi mě dostal... :D na tom něco bude, s tou 7,62.... :? I když kdyby se počítala všechna zvěř, i z dob, než Michail Kalašnikov přišel se svým vynálezem, možná by to byla otázka...ale něco na tom sakra bude.

Jojo, to jsem pochopil, s tou 470NE, mě zajímalo právě, co jsi střílel za střelivo. Já Woodleigh laborovaný Normou...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Kulový dvoják

Příspěvek od Zbrojovák »

BwanaHunter píše:Rogam>
S tou dvojkou 28 je to super :lol: :lol: předpokládám, že drážky nikoho nijak "nesraly" :lol: . Co jsi z toho střílel?
...když tak bych řekl, jó drážky? no jo má to paradoxy :wink:

Voodleigh jsou top, měl jsem možnost odzkoušet na černou, vysokou, srnčí, jezevce a lišky v 458WM.

Rogame: díky za info... a myslím si že tak skutečně nastřelují, nejsem veliký angličtinář, ale je tam dotaz podobný a odpověď je v tom smyslu, že u WR ví co dělají a jak to mají dělat. :wink:

nejvíc africké ulovené zvěře - ráž, no to je zajímavá otázka - já bych si tipl .375HH + Rimmed asi jo, anebo 9,3x62 s tou se namrskalo v německých koloniích prý hodně (jako africkou zvěř nepovažuji jen Big5 + tlustokožce mimo v 5ce)
470NE je už kus patronu, jak ho tak těžkám, mám ho ve sbírce. Dost podobný je 475NE který taky mám, bůh ví proč 470NE vůbec vznikl, asi je nadupanější.
jinak Heym v 470NE jsem viděl kdys na IWě a dlouho jsem měl z něj pomotanou hlavu :)
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Kulový dvoják

Příspěvek od Rogam »

To samé, cpal jsem do .470 Norma Woodleigh a v ráži .375 a .500/465 taky Woodleigh, ale od Kynoch.

Jinak výkonový rozdíl mezi .470 a .475 nábojů od Kynoch je zanedbatelný, viz zde:
http://www.kynochammunition.co.uk/470%2 ... press.html
http://www.kynochammunition.co.uk/475%2 ... press.html
Zřejmě každý konstruoval někdo jiný, po tom zákazu Britů používat u sportovních pušek ráži .450 v Indii a Súdánu v roce 1907.
Odpovědět