účinnost 22 WMR

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 477
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: účinnost 22 WMR

Příspěvek od bon »

hofi - tlumení škodné je záslužný čin, zvlášť pokud máte ještě nějakou drobnou. V tvém případě, pokud vlastníš ZH v 5,6x50r Mag tak bych šel raději do lehké 40grs varmintové střely a je to značka ideál.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: účinnost 22 WMR

Příspěvek od Zbrojovák »

na led a podobné příměstské účely na povolenou dravou atd. bych dnes spíš řešil 17HMR než 22WMR.
Má to známý na podobné aplikace 100m+ a funkční to je (co vím má střelivo Hornady). Pokud jít dál, nebo s rezervou, tak je tu 17Hornet nebo 17Remington - ale to už je výkonově jinde - ovšem do nebezpečných lokalit na odrazy střel- ideál - střela se musí rozsypat na prvních stéblech trávy.
17ky se ale už trochu blbě čiští.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 477
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: účinnost 22 WMR

Příspěvek od bon »

K 17HMR bych byl trochu skeptický. V ZKM 617 jsem ji používal asi 2 roky. Bylo to dost citlivé na vítr a po počátečním nadšení jsem ji poslal o dům dál.
hofi
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: stř 04.1.2012, 15:02
Bydliště: Náchodsko

Re: účinnost 22 WMR

Příspěvek od hofi »

dalas, zkusím to nastřelit znovu,s vědšími pauzami,jen mi nejde do hlavy,to že když jsem nastřeloval 7x65r v ZH tak jsem dal 3 rány během pár minut..pak cca 15 min počkal,2 rány a bylo nastřeleno. Nastřeloval jsem to v doma zhotoveném stojanu, je pravda že u ZH jsem si zvykl na napínáček,ten ruský bazmek :D má dost tvrdou spoušt tak jak si psal, ale nezdá se mi že bych strhával. To ovšem patří do jiného vlákna....

bon,tu 5,6X50r Mag Má táta samozdřejmě že sem jí tahal,dokud jsem si nekoupil 22WMR ale lovil sem jen brokama kuli sem nikdy nepustil,vzhledem k tomu že liška většinou šla dost daleko a právě proti Městu,když se nechala přivábit tak přišla opravdu až na ty broky,o té střele co píšeš,to nebude asi továrka,co? Musel bych přebíjet a to jsem nikdy nedělal, a ani na to nemám věci... :? vím že táta do toho kupuje naše SP a pak se tu ještě v trezoru válí RWS,ale díky za typ. :)
Napíšu pak jak jsem dopadl,s těmi Winchestry ale tváří se to rozhodně lépe než naše JHP :wink:
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: účinnost 22 WMR

Příspěvek od BwanaHunter »

hofi> no, že ti to po hodině chladnutí střílelo výrazně jinam by mě znervózňovalo. Pokud to není chybou střelce, ověřil bych si pořádně puškohled. Nebyl by to první levný puškohled, který se změnou zvětšení mění záměrný bod, s kterým jsem se setkal...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: účinnost 22 WMR

Příspěvek od lovec »

bon píše:K 17HMR bych byl trochu skeptický. V ZKM 617 jsem ji používal asi 2 roky. Bylo to dost citlivé na vítr a po počátečním nadšení jsem ji poslal o dům dál.
...nahodou som natrafil na toto video (striela s CZ 452). Tak len pre ilustraciu:

https://www.youtube.com/watch?v=Tah3Tn-3tK0
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 477
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: účinnost 22 WMR

Příspěvek od bon »

. . . náhoda je blbec :lol:
Určitě bych dal raději pár kliků na 5,6x50r Mag než 42 kliků na .17HMR, ale proti gustu žádný dišputát :roll:
Odpovědět