Mannlicher Luxus

Vše o kulovnicích a malorážkách
fanda2
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: pát 25.7.2014, 13:26

Re: Mannlicher Luxus

Příspěvek od fanda2 »

Tak na zbrani je ZWH což by dle té tabulky mělo být květen 2016 je to tak ?
fanda2
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: pát 25.7.2014, 13:26

Re: Mannlicher Luxus

Příspěvek od fanda2 »

A navíc bych se fakt hodně divil kdyby s takovou pažbou někde dlouho ležela , každopádně moc díky za cenné informace už to nebudu řešit zbraň se mě líbí pažba padne jak ulitá tak co, jen mě vrtala hlavou ta krátká hlaveň, ale já žádné LR střílet nikdy nebudu a aspoň bude skladnější a bude se sní lépe manipulovat. Ještě snad jaké byste doporučili tovární náboje s rychleji hořícím prachem bohužel sám nepřebíjím, ale asi by to pro mě bylo řešitelné.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Mannlicher Luxus

Příspěvek od pufr »

Tovární náboje s rychle hořícím prachem asi nehledej, ty zkusí některý z velkých hráčů na poli střeliva udělat tak jednou za 20-30 let v ráži s majoritní spotřebou (30-06 apod.) a protože mají z principu věci mírně nižší výkon, tak je pro nezájem za 2-3 roky přestane vyrábět.
Výrazně progresivně hořící prach, který je užíván do 270W, nedohoří v řadě případů ani v té 60 cm hlavni. Ono to zas tolik nevadí. U pistolí tvoří nedohořelé zbytky smetené z velkého papíru před střelcem (dle ČSN) běžně 20% hmotnosti náplně, u prvních S&B Nontox nábojů to bylo i k 50% - proto vyhořela střelnice Leico v Plzni, kde byly Nontoxy "předepsané" a nehořlavé bezpečnostní koberce naplněné zbytky neshořelého prachu tam pak létaly vzduchem jako hořící draci :)
Ty prostě budeš mít u své nové, krásné Steyerky jen krapet větší úsťový tlak a tím trošku větší hluk a zpětný ráz - zrovna u 270W nic dramatického.

Osobně si náboje láduju a tak byť fanda 270W (nyní mám dvě), Tě mohu jen odkázat na příslušné vlákno 270W, v posledních letech i staří američtí výrobci (Winchester, Remington) konstrukčně upgradovali svoje klasické střely a náboje jsou v dobré kvalitě, za dobrou cenu ...
Vlašimská produkce je stále výkonově trochu "podlaborovaná" jejich prastará firemní 150gr SP létá z hlavně balistické zbraně stále 805 m/s, ale byli lidi, kteří se v těch jejich nábojích našli (že nekopou a nerozbíjejí ...) a mají u S&B novou svou 130gr SP střelu (zde OT :oops: )
Pufr
jaroslavn
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 15.5.2014, 14:14
Bydliště: jižní Čechy

Re: Mannlicher Luxus

Příspěvek od jaroslavn »

Jen bych chtěl upřesnit, že ta hlaveň nemá ani těch 52 cm, ale 50,8 cm. Já to mám u té mojí 9,3x62 také s touto délkou, ale vysloveně jsem to chtěl. S přesností a výkonem nebudeš mít žádný problém, 1 cm délky je prý asi 2-3 m/s na rychlosti, pro lov to nic neznamená. Pravda je, že pro tu 9,3ku se ta menší délka tak nějak víc hodí.To, že je ta kratší hlaveň ( provedení mountain) dražší, je pravda, ale to, že ty hliníkový boční panely jsou nějakej nadstandart, je blbost. Mám je tam normálně v ceně. Cena provedení s lištou weaver a s lištou pro otočnou montáž je také totožná, akorát samotná otočná montáž je pak myslím o dost dražší. Kupoval jsem ji taky v Detexu (STV Arms).
Jinak jsem ze zbraně pořád nadšený, ulovil jsem s ní za ten rok, co ji mám, cca 30 ks černé a naprostá spokojenost. Někdo se tu kdysi ptal, jestli zbraň opravdu drží nástřel i po sundání a opětovném nandání hlavně. Mohu potvrdit, že drží dokonale. Nechával jsem si letos v květnu do pistolové rukojeti vsadit vyrytý medailonek s monogramem, tak jsem byl nucen to poprvé rozebrat.

Diskuze k délce hlavně versus rychlost střely přesunuta do samostatného vlákna. Pufr
Mannlicher Luxus 9,3x62, ZKK 600 30-06
jezevcik
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: stř 26.9.2007, 8:47
Bydliště: praha

Re: Mannlicher Luxus

Příspěvek od jezevcik »

Prosím o radu ,vlastním mannlicher pro hunter a potřebuju seřídit spoust nevíte prosím jak na to ,nebo odkaz nemohu nic najít- spost je bez napínáčku a má dva kroky ,chci to jako bodovku děkuji.
fanda2
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: pát 25.7.2014, 13:26

Re: Mannlicher Luxus

Příspěvek od fanda2 »

Tak už mám namontován puškohled flinta nastřelená. Nástřel na 100m průměr 2,4mm ze tří po sobě jdoucích ran (3 nástřelky) střelivo federal fusion 9,7g. U mě dobrý teď jenom něco potkat :wink:
Kodiak1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: stř 19.10.2011, 11:23

Re: Mannlicher Luxus

Příspěvek od Kodiak1 »

Nechci být za rejpala, ale - Fando, nedošlo v tvém příspěvku náhodou k záměně jednotek cm/mm?
fanda2
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: pát 25.7.2014, 13:26

Re: Mannlicher Luxus

Příspěvek od fanda2 »

Jasně :D chybička se v loudila samozřejmě cm ale i tak mě to stačí :lol:
Odpovědět