Yukon Photon

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Yukon Photon

Příspěvek od fplisek »

A to si stěžuješ na Photona, nebo na flinu? :)
Jora
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 03.3.2016, 17:05
Bydliště: u Brna

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Jora »

taky sem to nepochopil ale tipl bych si, že ve fotonu problém nebude. Většinou zlobí montáž nebo střelec.
jezevec bob
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: stř 06.10.2010, 15:05

Re: Yukon Photon

Příspěvek od jezevec bob »

Chlapi co vás vede že je to flintou myslivost provozuji více jak 27 let a už jsem něco pochopil a taky něco vystřeli a ulovil v tom problém nehledej . Ale ta hračka mě stála docela dost( kaček) na hoby co se týče p...moc nevydržel :-)))Lovecká puška 537 cz 30-06 od mývala po jelena a montáž od dobrého puškaře VA a ten už něco vyrobil .Prostě zmetek ale to se muže stát jen ta ochota ta překvapila .Skoro dva měsíce a nic???? Ve mě problém nehledej ...
Jora
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 03.3.2016, 17:05
Bydliště: u Brna

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Jora »

tak ať to dobře dopadne
Uživatelský avatar
IdzIk
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: úte 26.4.2016, 19:13

Re: Yukon Photon

Příspěvek od IdzIk »

Pánové, jak se přes to kouká ve dne? Je velký rozdíl mezi photonem a klasickými skly přes den a za soumraku, nebo to funguje bez problémů?

Odesláno z mého SGP321 pomocí Tapatalk
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Yukon Photon

Příspěvek od palkopal »

Měl jsem taky problém s reklamací (dalekohledu), jak čtu, asi ve stejném obchodě (v Praze na nábřeží?). Po 5 týdnech hráli mrtvého brouka, že odeslali výrobci do Běloruska a musím čekat, tak jsem se tam ohlášen vypravil s papírama v ruce, bohužel pracovník odpovědný za reklamace momentálně nebyl přítomen. Tak jsem se tam dostavil neohlášeně za dva dny, sepsané odstoupení od smlouvy pro nedodržení zákonné lhůty pro vyřízení reklamace, předal paní za přepážkou s tím, že samozřejmě oba do toho nechceme zatahovat obchodní inspekci. Čekal jsem cca 10 minut, sepsali protokol, vrátili peníze a už mě tam nikdy neuvidí. V Lysé se jejich stánku obloukem vyhýbám.
Po 30 dnech od reklamace máš nárok na vrácení peněz či výměnu zboží - při výměně ale běží stará záruka.
jezevec bob
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: stř 06.10.2010, 15:05

Re: Yukon Photon

Příspěvek od jezevec bob »

Pro zajímavost už jste taky někdo řešil záruku s phtonem nebo jsem černá vrána :lol:
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Posmiros »

IdzIk> Ve dne je to jako koukat přes černobílou kameru. Ke střelbě je to použitelný v pohodě, ale na obeznání to moc není- nevidíš tolik detaily.
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Jora
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 03.3.2016, 17:05
Bydliště: u Brna

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Jora »

Přes den je to spíš tak nouzově vystřelit, když nemám dení zaměřovač ale dá se. Výhoda se mi líbí u digitálu, že můžu přečíst nebo vidět zvěř za šera i s tmavým pozadím. I bez prisvitu. Myslím tu zoufalou dobu před setměním, kdy máme s obyčejným dalekohledem vytahane oči a vím,že tam něco stojí ale nevím co to má na hlavě a zda to má střapec. Navíc ještě proti tmavému pozadí. Však to asi známe všichni.
Uživatelský avatar
IdzIk
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: úte 26.4.2016, 19:13

Re: Yukon Photon

Příspěvek od IdzIk »

Jak se to tedy potom praktikuje? Prehazujete optiku podle toho jestli jdete lovit ve dne, nebo v noci? Nebo máte dvě zbraně? Jsem čerstvě po mysliveckých zkouškách, tak se ptám možná blbě, jen se snažím ujasnit si co jak funguje, než začnu kupovat výbavu.
vesrad
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 14.1.2010, 19:25
Bydliště: Olomoucko

Re: Yukon Photon

Příspěvek od vesrad »

Dle chuti každého soudruha. Já mám na pušce weaver a prohazuji podle situace. Soused má dvě stejné CZ 550, 7x64 na den, 8x57 na noc s Photonem. Teď když je sníh radši chodím normálně s optikou (meopta), přijde mi to přirozenější, možná trochu horší obraz, ale zase nemusím řešit vybité baterky v mrazech, zapínání a vypínání když něco chci to prohlédnout a taky mi pohled do nočáku strašně "tahá" oko a narušuje vidění v šeru. Navíc photon bez přísvitu se mi na sněhu nechytá, tedy když není měsíc - s meoptou normálně lovím. Navíc pro lov v lese není přísvit moc dobré řešení, nasvítí to nejbližší stromy, ty září jak žárovka a co je v pozadí není vůbec vidět. Mám photon relativně krátce, ale myslím, že ho naplno využiji až sleze sníh a prasata se vydají na zaseté pole...
ZKM 452 Varmint .22LR
IŽ 58 16/70,16/70; Brno 801 12/70,12/70
ZG 47 "Kuna" .35 Whelen, CZ 557 .308 win

(Kdysi Německý křepelák, Bordík, Blaser ES67 7x65R,12/70; CZ 550 Varmint .308 win,ZK 99 "Hanák Brno" 6,5x55SE)
Martin 17
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: stř 18.1.2017, 21:37

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Martin 17 »

Dobrý den. Mám dotaz na majitele Photona. Otec si pořídil Photona 6,5 L, v listopadu 2016, je osazen na weaver liště - rychloupínací kroužky, tikka T3 r.308. Z flinty se Photon nesundává, ale NEDRŽÍ NÁSTŘEL. V paměti jsou uloženy souřadnice od posledního nastřelení. Po nastřelení to chodí do koruny, ale zhruba po měsíci to lítá jinam. Již jsme třikrát nastřelovali a v 50m rozdíl 16cm. Baterky z přístroje popříchodu z lesa vyndává, ale po nasazení nových jsou v paměti shodné souřadnice s nastřelením. Flintu do lesa převáží na zadní sedačce vozu. Děkuji za veškeré rady. Martin
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Posmiros »

Nejideálnější jsou asi 2 zbraně. Mám to tam a plně mi to vyhovuje. Cena kvalitní montáže s kroužkama aby to šlo spolehlivě měnit bude kolem 10 tisíc a to už je lepší koupit druhou flintu.

Jinak teď když je sníh, tak chodím taky s normální optikou :) člověk vidí dál a nemusí furt řešit ty zmiňovaný baterky, zapínání, osvětlování oka :)
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Uživatelský avatar
RADEK
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: pát 26.12.2008, 22:10
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Yukon Photon

Příspěvek od RADEK »

Pokud takhle nedrží nástřel prvně bych koukal na montáž v tom digitálu bych řek pokud jsou pořád stejná čísla posun nebude ale možná se pletu.
CZ 550 standart 30-06springfield,IZ 27 16/16,
Brakýř jezevčíkovitý
Martin 17
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: stř 18.1.2017, 21:37

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Martin 17 »

Tak to vypadá, že to bylo opravdu povolenou montáží. 6 ran - 4mm posun. Nyní vše dotaženo a střílí na flek. Děkuji za rady Martin
Odpovědět