Yukon Photon

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: úte 02.11.2010, 17:40

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Kozap? srry ale to uz nikdy. Osobne vim o nekolika pripadech, kdy promackl tubus A ten priplatek 1500 se za ochranu optiky vyplati. Jinak pripojuji se s doporucenim Leupoldu. Sam mam a po sundani a opetovnem nandani jde jednou dirou. Pri secich jsem prehazoval kazdy den. Ted chci jit jeste dal a pouzivat jednu optiku pro dve flinty- prehazovat a jeste preklikavat.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Yukon Photon

Příspěvek od motolada »

Chápu a rozumím a mám v plánu nakoupit kvalitní doplnky ale až na novou zbraň ,pravděpodobně levou Tikku nebo Browning Bar ale to až tak v horizontu 2 let.
Teď půjdu do montáže pevné jednodilne a hlavně ne do weavru Kozap
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: úte 02.11.2010, 17:40

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

zrovna v te liste bych problem nehledal. pokud nemas blbe na flinte drazky. kazdopadne ta kvalitni montaz ti zustane i na novou flintu tak proc to nevzit hned. ale na to si musi kazdy prijit sam. me se taky porad nechtelo do montazi davat takove penize, porad jsem vymyslel jak to jinak vyresit a nakonec jsem stejne skoncil u leupoldu. jen me vysel vyrazne draz diky srotu od kozapu, ktery mi zustal doma
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: Yukon Photon

Příspěvek od poli »

Stačí se podívat po inzercích, dají se najít kroužky od dobrých značek za rozumné peníze.
Ale kroužky Kozap fakt ne, je to o zničení skla.
Jora
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 03.3.2016, 17:05
Bydliště: u Brna

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Jora »

Jak kdy, na photonech tubus nepromáčknou a na kvalitních puškohledech ale levnější kousky s 25 mm tubusem např Hakko, Tasco atd promáčknou jedna dvě. a ještě se uvnitř odchlípne nějaká barva a ta se nalepí na čočku :D No radost když se šetří na nesprávném místě.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Yukon Photon

Příspěvek od motolada »

V čistě teoretické rovině by promáčkutí tubusu u Photona nemělo ničemu vadit.
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: Yukon Photon

Příspěvek od poli »

Akorát to svědčí o kvalitě těch kroužků.
Uživatelský avatar
roman200
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 19.11.2015, 12:49
Bydliště: Plzeňsko

Re: Yukon Photon

Příspěvek od roman200 »

Promáčknutí tubusu na Photonu určitě nevadí, až v jeho přední části je umístěn displej. Po kamarádovo akci zbraň versus schody, jsem nahlédl dovnitř přístroje :roll: , kupodivu jsem ho po troše práce uvedl do funkčního stavu (na výslovné přání majitele-radil jsem mu odeslání na opravu).Došlo k uvolnění přední přístrojové části od tubusu, po výměně upevňovacích šroubů, vystředění, zalepení a dotažení, je vše O.K. 8) .
Od kroužků Kozap mám nepěkně poškozený tubus Leupoldu VX-III - v návalu vzteku jsem je hodil do koše. Teď je na montáži EAW a je klid. Úspora na montáži dokáže znehodnotit, spoustu prostředků - za optiku, zbraň, střelivo, v neposlední řadě to pak stojí spoustu času, nervů a stejně se koupí jiná - kvalitní.
Mé původní uživatelské jméno je roman300...
CZ 550 9,3x62; ZG47 8x57JS; CZ550 300WM; BAR II 270W;;12/70;12/76;45ACP;.38Spl
Karl
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: pon 11.9.2017, 13:18

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Karl »

Zdravím, nevíte jestli je Yukon Photon RT už u nás ofígo v prodeji?
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Yukon Photon

Příspěvek od fplisek »

Zavolej na Binox, jsou oficiální dovozci :wink:
Uživatelský avatar
roman200
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 19.11.2015, 12:49
Bydliště: Plzeňsko

Re: Yukon Photon

Příspěvek od roman200 »

Zatím přijímají předobjednávky, já už jsem rozhodnut pro model 4,5x42 RT http://yukonopticsglobal.com/products/d ... rt-4-5x42/.
Po dobrých zkušenostech se starým modelem 4,6x42, je lákavé digitální přiblížení 9x. Model s 6,5x přiblížením má podle mého příliš malé zorné pole. Kamarád si na to stěžuje stále, ale osobní zkušenost s ním nemám.
Mé původní uživatelské jméno je roman300...
CZ 550 9,3x62; ZG47 8x57JS; CZ550 300WM; BAR II 270W;;12/70;12/76;45ACP;.38Spl
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Šumavák »

Já s nočním puškohledem Yukon Photon 6,5x50 osobní zkušenost mám a to úzké zorné pole mohu potvrdit. Pokud ho někdo používá pouze ke střelbě (na pozorování má jiný přístroj), nebo s ním pozoruje a střílí jen v jednom směru (např. vnadiště), tak asi žádný problém nemá a to zvětšení 6,5x umožňuje detailnější obeznání na větší vzdálenost, než s 4,6x42. Pokud ale nemáte samostatný pozorovák a s šestapůlkou nasazenou na pušce pozorujete větší úhel (např. 180°), je to díky úzkému zornému poli opravdu úmorné. Jeden můj kamarád to dokonce vyřešil tak, že Photon 6,5x50 sundal z pušky a používá ho jen jako pozorovák a když obezná kus, střílí s kvalitním puškohledem se světelným 56 mm objektivem. Akorát to chce pozorovat tím druhým okem, než střílíte, jinak při přechodu z Photona na klasický puškohled uvidíte víte co. :)
romann
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: sob 26.1.2008, 17:31

Re: Yukon Photon

Příspěvek od romann »

Pánové nemáte někdo yukon photon 4,5 na kulobroku Uherský Brod. Potřeboval bych poradit jakou montáž na to pořídit jestli koupit nebo nechat u puškaře udělat. Chtěl bych pevnou nebudu to z ničím měnit. Pokud by mě někdo poslal foto jak to vypadá abych měl představu.
Díky
fary
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 134
Registrován: pon 24.1.2011, 18:54

Re: Yukon Photon

Příspěvek od fary »

Myslím, že je to stejné jako na kulobrok UB
http://www.promys.cz/nasuvna-montaz-se- ... k99-effect
romann
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: sob 26.1.2008, 17:31

Re: Yukon Photon

Příspěvek od romann »

Fary díky. Ještě mám jeden dotaz. Yukon photon Rt má usb port jak je na telefon jestli by šla použít power banka jako náhradní zdroj.Díky
Odpovědět