Yukon Photon

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
Uživatelský avatar
tanak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 25.6.2015, 21:30

Re: Yukon Photon

Příspěvek od tanak »

objektiv a redukciu
Přílohy
zukon2.png
zukon2.png (232.84 KiB) Zobrazeno 7548 x
benelli argo 30 06, ZEISS Duralyt 1,2-5x36 ,Kimber Stainless Ultra Carry 2 Lasery Crimson,minox 10x42, Kahles Helia CSX 2,5-10x50,pulsar n 355
mannlicher goeiser LC II 308.w LEFT HAND, Border ,pajero pinin,jeep compass,Termovízia FLIR SCOUT TK
Karl
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: pon 11.9.2017, 13:18

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Karl »

Kolegové, prosím o radu. Klepl jsem si Yukonem Photonem XT 4,6. Zkoušel jsem to teď na 50m a lítá to od středu 7cm nahoru a 7cm do prava. Teď jdu na šichtu a po šichtě na čekanou. Jak to naklikat aby to sedělo (aspoň na těch 50m)? K nastřelování se již dnes nedostanu. Jde to tímto způsobem? Jsem začátečník, díky za rady.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Yukon Photon

Příspěvek od motolada »

Teoreticky jde prakticky na to zapomeň.
Nechápu proč si to neopravil, když jsi už střílel?
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Yukon Photon

Příspěvek od fplisek »

Jde, a pak běhají po lese prasata s ustřelenou čelistí nebo během :roll: . Vykašli se na to, radši jistota. Nehledě na to, že jestli jsi s tím klepl, může tam být jiný problém, než posunutý nástřel.
Uživatelský avatar
RADEK
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: pát 26.12.2008, 22:10
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Yukon Photon

Příspěvek od RADEK »

Klepnutím se to hnout nemůže jako u klasického puškohledu. Pokud se to hlo tak v montáži. Zkoukni montáž. Jakou máš montáž nemáš tu duralovou na weaver liště?
CZ 550 standart 30-06springfield,IZ 27 16/16,
Brakýř jezevčíkovitý
fary
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 134
Registrován: pon 24.1.2011, 18:54

Re: Yukon Photon

Příspěvek od fary »

Nemůžu s vámi souhlasit, hnout se to může, tělo objektivu je k tubusu připevněno čtyřmy imbusy ( ty dva "půlměsíce" ) přišroubované k tělu objektivu a dle slov prodejce je to spojené pomocí jakéhosi kloubu. Aby jste si nemysleli že kecam, před čtrnácti dny mi najednou utekl nástřel do prava, napřed v rámci rektifikace, ale při nastřelování utekl mimo rektifikaci a to o dost cca 20cm, mluvím o 80-ti metrech, volel jsem prodejci ( necelé dva roky bez jakéhokoliv problému ), co s tím a že mu to posílám, a on mi toto poradil. A světe div se, chvíli mi trvalo, než jsem vyzjistil jak to reaguje, no na konec se mě to asi za dvě hodiny formou pokusu a omylu, povolováním protilehlých imbusů a postupným dotahováním podařilo srovnat ( seřizováním ve stolici dle osy hlavně ) a následně potvrdit nastřelením.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Yukon Photon

Příspěvek od motolada »

Ano je to tak je to na kuzelu a takto se v poslední fázi řeší problémy s nevlezenim se do rektifikace.Neni to z hlediska pevnosti zrovna dobré řešení...
Karl
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: pon 11.9.2017, 13:18

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Karl »

Nenastřelil jsem to hned, pač jsem nevěděl jak a nestíhal jsem to už před šichtou. Kdybych neměl jistotu že je to v cajku, nestřílel bych s tím. Tak to svěřím puškařovi co mi flintu "stavěl" a bude po problému. Děkuji za názory, rady a postřehy.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Yukon Photon

Příspěvek od motolada »

Příště si poznac XY pro prvotní kontrolu jestli není problém tam
Karl
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: pon 11.9.2017, 13:18

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Karl »

Ok,díky za radu. Kvér je už u puškaře,zítra vyzvednu a jede se dál... :-D
Uživatelský avatar
RADEK
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: pát 26.12.2008, 22:10
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Yukon Photon

Příspěvek od RADEK »

Tak to se omlouvám za to co jsem tvrdil.A jsem z toho docela rozčarovanej to je teda pěknej bastl to by mě nenapadlo.
CZ 550 standart 30-06springfield,IZ 27 16/16,
Brakýř jezevčíkovitý
deved
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: stř 08.11.2017, 21:04

Re: Yukon Photon

Příspěvek od deved »

tanak

tu redukci mám, kupoval jsem Photona 4,6 už se záměrem, že si vyměním objektiv. Používám na tom "rusáka" Helios 58mm (takže zvětšení cca 6x), mám k dispozici i japonský Takumar 105 mm (takže zvětšení cca 10x), ale to už je hodně na vzdálenost, na kterou se v noci s přísvitem dá lovit.
Na tuhle úpravu jsem se inspiroval na zahraničním fóru kde to hodně rozebírají lovci z Velké Británie - tam je photon hodně populární pro lov lišek, kterých tam je požehnaně a s lehčími kalibry na ně střílejí i na větší vzdálenosti, proto využijí i ta větší zvětšení (s patřičně kvalitním externím přísvitem, kde čočky baterky začínají obvykle minimálně na 38mm).
Výhoda použití tohoto řešení je nejen v možnosti volby zvětšení, ale i ve větší kvalitě skla.
Navíc se s pomocí ovládání clony dá plynule regulovat množství světla, které jde do objektivu, takže se tím dá i regulovat světlost obrazu.
Nevýhodou je samozřejmě ztráta záruky, krytky šroubů objektivu jsou nalepené, nicméně zásah do puškohledu je vratný a původní objektiv se dá kdykoli našroubovat zpět.
Přílohy
IMG_20180110_203206_1_res.jpg
IMG_20180110_203206_1_res.jpg (175.39 KiB) Zobrazeno 7070 x
Uživatelský avatar
tanak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 25.6.2015, 21:30

Re: Yukon Photon

Příspěvek od tanak »

deved

tak uz som si to zmontoval uz len ist vyskušat
Přílohy
redukcia3.jpg
redukcia3.jpg (219.62 KiB) Zobrazeno 7037 x
benelli argo 30 06, ZEISS Duralyt 1,2-5x36 ,Kimber Stainless Ultra Carry 2 Lasery Crimson,minox 10x42, Kahles Helia CSX 2,5-10x50,pulsar n 355
mannlicher goeiser LC II 308.w LEFT HAND, Border ,pajero pinin,jeep compass,Termovízia FLIR SCOUT TK
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Yukon Photon

Příspěvek od motolada »

Kde máš gumovou ocnici?
V noci ti kolem půjde světlo
deved
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: stř 08.11.2017, 21:04

Re: Yukon Photon

Příspěvek od deved »

tanak

hlavně si ti zkus znovu nastřelit, po změně skla se posouvá (alespoň u mne) bod nástřelu, a to dost významně. Co tam máš za objektiv?
Odpovědět