Fotopast z Číny

Signalizace, hodiny a jiná elektronická zařízení
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopast z Číny

Příspěvek od Georg.H »

regis24: tu baterku tam máš jak?
pověšenou vedle fp nebo zakopanou
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Fotopast z Číny

Příspěvek od lörinc »

Baterku v podstatě tu samou jen s větší kapacitou ah. Mám ji v krabičce bokem. Já nevím, tady ta fotopast asi ty baterky moc žere... Nevím, jinou jsem neměl. No simka!? To byl problém. Nejdřív mobilcz. Pak to udělali že se musela kazdej měsíc dobíjet. Tak mám neomezenej tarif u vadofonu, klasika a k tomu ti dají sdílenou simku na data. Musíš si o ní říct [emoji6]. Takže jedu v ceně tarifu. Ještě k tomu můžu v sledovat spotřebu dat, v případě odcizení jako teď, ji zablokuji a objednám si druhou.
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: Fotopast z Číny

Příspěvek od regis24 »

Baterku mám v taštičce z army shopu, je to něco na opasek. Takže to navleču na pásek společně s pastí a přidělám na strom. Když ji dávám na tripod, tak tu taštičku přichytnu páskem k tripodu.
Add SIMka - já jsem u t-mobile, tak to tam zkusím poptat. tuším, že mě parkrát otravovali s další simkou, třeba do tabletu. Tak by se teď mohla hodit... Ale myslel jsem spíš na něco předplaceného.

OT reakce na téma SIMkarty přesunuty sem: http://www.loveckeforum.info/viewtopic.php?f=47&t=10780 Karel61.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Fotopast z Číny

Příspěvek od Lotr »

Taky přidám svou čerstvou zkušenost, brouzdali jsme s naší mysliveckou partou po Wishi a našli jsme úplně jednoduchou fotopast za necelých 600 kč, Suntek HT001. Tak jsme jí z legrace objednali, už jsme v životě přišli o víc. K ní rovnou dvě 2GB mikroSD karty a čtečku karet, která má jak USB, tak miniUSB port, takže se dá zasunout do chytrého mobilu. Celé to přišlo na nějakých 1100 Kč. V krabici bylo instalační miniCD, to se vloží do PC, přes USB kabel se fotopast připojí k PC, musí do něj být logicky vložená paměťová karta, v instalačním programu, který se spustí automaticky, se fotopast nastaví, soubor s nastavením se pak přesune na paměťovou kartu a je to. Otázka pár minut. Fotopast jede na 4 AA baterie, koupil jsem první, které byly po ruce, fotopast je v revíru 14 dní, zatím to drží. Přes den to fotí celkem slušně, v noci jsou fotky tmavé, ještě jí budu muset vzít domů a přenastavit ISO a ubrat na četnosti fotek, při jedné fotce za minutu bylo za týden přes 1GB fotek o průměrné velikosti 2,5MB. Jelikož jsem teď v revíru minimálně jednou týdně s krmením a opravami, tak mi vůbec nevadí, že fotopast neposílá, prostě k ní zajedu, přehodím druhou paměťovku a doma se mrknu, nebo s čtečkou se můžu podívat rovnou v mobilu.
Denní fotka vypadá takhle, noční sem dám až po přenastavení:
Přílohy
PTDC0597.JPG
PTDC0597.JPG (21.58 KiB) Zobrazeno 9601 x
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
bohusR
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: stř 19.12.2012, 18:48

Re: Fotopast z Číny

Příspěvek od bohusR »

Pánové. Doporučuji dát k těmto číňanům jednu fotopast pořádnou:), budete se divit. Nemluvím zde o kvalitě fotek, i když o ní by se dalo taky dost bavit. Mám na mysli počet fotek. HT001 jsem měl taky, skoro vůbec to nefotilo. Dal jsem na strom schválně druhou fotopast, na kterou se lze spolehnout a ejhle za noc HT001 do deseti fotek, druhá fotopast přes padesát!

Nehledě na to, že fotopast nelze bez PC nebo TV vůbec nastavit.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Fotopast z Číny

Příspěvek od Lotr »

Nějak moc tenhle příspěvek nechápu, fotopast jsem v PC nastavil jen jednou a od té doby funguje, fotky to dělá podle toho jak to nastavím, jsem si vědom toho, že od fotopasti za 800 nemůžu chtít zázraky, ale celou dobu, co ji mám, slouží bezvadně, po mé zkušenosti to objednává kde kdo, místo jedné, dražší, mají 4 levné a obeznanou půlku revíru. Každému dle jeho přání a jeho možností, toť vše.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Fotopast z Číny

Příspěvek od pufr »

Zkouška "citlivosti" fotopasti ať už osobně mebo třeba malým psem apod. není nijak složitá úloha
Rizika nákupu na čínských e-shopech už taky většina lidí zná ...
Kdo chce značku s vysokou kvalitou, komfotní obsluhou a dobře dostupným, rychlým servisem, nebude nakupovat v Číně

Pozitivní je ta zpráva o vcelku snadném nastavení přístroje, kde si mohhu například tu tabulku s opravenou "citlivostí" nahrát na druhou kartičku, když ji jdu vyměnit ... A nakonec i ta zkušenost půlroční bezvadné funkce :?
Pufr
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Fotopast z Číny

Příspěvek od Lotr »

Přesně tak, tahle fotopast je ta úplně nejlevnější, která se tam dá najít a přesto funguje. Jsou tam i dražší, které umí posílat, ale ty jsme nezkoušeli, ty si můžeme za podobné ceny koupit s plnou zárukou u nás. Zatím je dobrá zkušenost i s výdrží baterií, i s těmi obyčejnými bateriemi z novinového stánku fotopast fungovala cca 4 měsíce, uvidíme, co to bude dělat v zimě. Koukám, že jsem slíbil noční fotku, tak přikládám jednu od jezevčího hradu:
Přílohy
z fotopasti.jpg
z fotopasti.jpg (102.11 KiB) Zobrazeno 9103 x
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
sailormoon81
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: stř 01.2.2012, 9:00

Re: Fotopast z Číny

Příspěvek od sailormoon81 »

Ahoj, potreboval by som poradiť.Mám fotopascu na 6V. Dá sa zapojiť na externý zdroj. To som skúšal cez trafo do zásuvky. Funguje. Kúpil som batériu 6V batéria EMOS12Ah a fotopasca taktiež fungovala. no potom ma napadlo, že ju dám ešte dobiť. Dal som ju na tú nabíjačku z lidlu. Teraz už fotopascu nespustí. Batéria šťavu má, ukazuje 6,4V keď ju dam na tú autonabíjačku aj na jazyku cítim. Fotopasca tiež funguje lebo keď ju napojím na trafo tak ide ale na baterku nie. Vie niekto poradiť čo sa stalo a čo robiť. Ď.
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: Fotopast z Číny

Příspěvek od jiri »

Hledal bych nejdříve problém v kabelu-konektoru, případně nemáš to náhodou přepólované?
Krakovanyfoto
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: úte 19.2.2019, 9:56

Re: Fotopast z Číny

Příspěvek od Krakovanyfoto »

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Fotopast mám nastavenou a bez problému posila e-mail a fotí ale když se vybijí baterie a Fotopast je déle vypnutá, tak po výměně baterii už neposílá. Musím Fotopast znovu nastavit a pak zase normálně posílá. Nevíte co s tím? Děkuji za radu.
pavels
Častý návštěvník
Příspěvky: 63
Registrován: úte 22.3.2016, 21:05

Re: Fotopast z Číny

Příspěvek od pavels »

Dobrý den uvažuji o koupi fotopasti z číny, máte nějakou radu kterou vybrat? MMS posílat nemusí chodím na vnadit co 3x týdně...
pavels
Častý návštěvník
Příspěvky: 63
Registrován: úte 22.3.2016, 21:05

Re: Fotopast z Číny

Příspěvek od pavels »

nikdo nic? :?
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Fotopast z Číny

Příspěvek od Lotr »

Tak mi moje HT001 po dvou letech používání odešla. Vytekly mi do ní baterie a nenávratně ji poškodily. Konzultoval jsem možnost opravy s odborníkem, opravit by šla, ale cena opravy by byla vyšší, než cena fotopasti samotné. Co naplat, objednám novou. Koukal jsem zkusmo po možnostech, HT001 se už asi nevyrábí, jen jakási modernizovaná verze, ale v nabídce je spousta jiných. Musím si k tomu pořádně sednout a nějakou vybrat. Pozitivní zpráva je, že jsem zatím jediný, komu fotopast odešla, všem ostatním funguje.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Kubajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 210
Registrován: úte 06.5.2008, 11:51
Bydliště: Olomouc

Re: Fotopast z Číny

Příspěvek od Kubajs »

To Lotr. A nepřemýšlel jsi o té fotopast z Lidlu? Já jsem si ji pořídil místo posílají Číny ( nevydrží mi ani rok a chcinou). Konkrétně ten Bresser. Za cenu 1090 Kč fotopast SD karta a baterky + záruka.... A fotky jsou super...
Marlin XS 7 243 win, cz 550 lux 8x57JS, ZP 45 16/65.
Odpovědět