Kulovnice Zbrojovka 8x60S

Vše o kulovnicích a malorážkách
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Kulovnice Zbrojovka 8x60S

Příspěvek od Georg.H »

Zdravím kolegové.
Kamarád nemyslivec uvažuje o prodeji této kulovnice
Zbrojovka Brno r.8x60S r.v. 1936
a chtěl by vědět jakou má přibližnou cenu.
Stav vývrtu je velice pěkný, je to dědictví po tchánovi a moc s ní
nebylo stříleno.
K tomu je ještě caa 80 ks střeliva celopl. a polopl. vše z Pov.Bystrice
Děkují za každou odpověď.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
fary
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 134
Registrován: pon 24.1.2011, 18:54

Re: Kulovnice Zbrojovka 8x60S

Příspěvek od fary »

No, jistou cenu by měla pouze pro staromilce:(( nutná investice do předělávky montáže včetně uchycení na pouzdro( práce pro puškaře ), ráže cenu taktéž degraduje neboť pro nepřebíječe je výběr tov. střeliva mizivý, a myslím,že i pro reloadera bude vstup vyšší ( matrice nejsou standard ) a hlavně 8x57IS umí to samé. Takže kdybych jí vlastnil já, považoval bych za prima prodej dostat za ni 10t. CZK.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Kulovnice Zbrojovka 8x60S

Příspěvek od pufr »

Je to raritka, takových předválečných "Zetek" v tomhle stavu mnoho není, ale její cena je - jak už píšou přede mnou - spíš sběratelská /vzhledem k montáži, optice, ráži zbraně ... a sběratelský trh je naučený na vysoké ceny zatím jen u zbraní kategorie D :D
Vypadá to, že i rybiny pažby a snad i brynýr jsou původní. Dle mého soudu by se majitel nemusel cítit být ošizen při ceně kolem 20.000 Kč (vidím to optimističtěji než Fary :) ), takže bych začal nabízet někde kolem 25 tis.
Dnes je pro tyhle účely krásná doba internetových portálů, takže pokud nepospíchá, bych alespoň 6 měsíců vytrval nad úrovní 20 tisíc. Rubem dnešní doby je, že se bude ozývat i mnoho zájemců s řekněme agresivním způsobem jednání - co za takovou vykopávku s neprůhledným sklem proboha chce.

Při nižší ceně se dají ty "historické" náboje prodat samostatně - např. ke zbrani á 25 Kč ale jinak klidně á 40 Kč/ks případně krabička á 300 - 500 Kč

Náboje/nábojnice myslím produkuje První Partyzán a pro danou zbraň se s trochou šikovnosti dají krčkovat a nabíjet i na matricích 8x57JS ...
Obrázek
Pufr
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulovnice Zbrojovka 8x60S

Příspěvek od Georg.H »

díky za názory pánové :wink:
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Kulovnice Zbrojovka 8x60S

Příspěvek od lörinc »

Matrice dělá hornady, střelivo koupit prvi partizan jak píše pufr a pak prebijet. Jinak souhlas s cenou kolem 20......
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 474
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: Kulovnice Zbrojovka 8x60S

Příspěvek od bon »

Pěkná flinta, kterou ale ocení pouze milovník historie. V takovém případě by se cena mohla pohybovat mezi 15 - 20 tis. Kč. Jinak na běžné použití v myslivosti to s tímto puškohledem není a jak se do toho šáhne, tak poletí náklady nahoru a historická cena dolu.
fary
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 134
Registrován: pon 24.1.2011, 18:54

Re: Kulovnice Zbrojovka 8x60S

Příspěvek od fary »

Pro zajímavost nám napiš, za kolik se podařilo prodat
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulovnice Zbrojovka 8x60S

Příspěvek od Myslivec Milda »

Z mého pohledu obchodníka je to starý krám s nepatrnou sběratelskou hodnotou. Není to žádný extra historický unikát od nějaké věhlasné značky o který by se sběratelé ve světě prali. Je to jenom 82 let starý tuctový výrobek, velkosériovka, který je na konci životnosti. Nemá žádný ekonomický smysl do téhle pušky investovat peníze. Nikdy by se nevrátily. Existují totiž na světě opravdu hodnotné starožitnosti, ale taky staré–bezcenné krámy. Navíc je tam frézované do pouzdra závěru a samozřejmě si zub času pořádně zahlodal. Možná tak ji pověsit na zeď nebo si z ní jednou za rok pro srandu vystřelit. Jsem ochoten připustit, že se najdou jednotlivci s jistou senilitou, kterým tahle puška bude připomínat jejich mládí, ale takoví obvykle nemají peníze na vyhazování. Nicméně vždycky se najdou lidé se sklonem k nelogickému počínání. Hlavně ti ekonomicky slabší a poněkud jednodušší spoluobčané, kteří chtějí za každou cenu vykonávat právo myslivosti a koupí cokoliv, jenom když to bude laciné. Taková skupina lidí opravdu existuje ! To je statistika. Taky jsem zvědavý za kolik se tato puška opravdu reálně prodá.Tipnu si, že 10.tisíc bude maximum.
Co dodat ? Píše se rok 2018 a moderní pušky pro LOV v dnešním slova smyslu jsou už úúúúúplně jinde.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Kulovnice Zbrojovka 8x60S

Příspěvek od Rogam »

V tomhle stavu, to je tak opravdu leda pro fankšmejkry zbraní Brno, zase to tak sběratelsky zajímavá zbraň není, natož v zahraničí. Tady jsem našel jednu předválečnou 8x60 v nabídce za 1100 USD (otázka je za kolik se skutečně prodá), je teda v lepším stavu: http://www.gunsinternational.com/guns-f ... =100946619

Dát to opravdu do kupy bude stát nějaký peníze, ale pochopím že to někdo udělá (pokud zase tak neřeší výdaje), aby leda potěšil srdce své :lol: něčím z historie (je tedy daleko víc lepších kousků) i když za ty peníze (včetně renovace) by měl nějakou novodobou komerci.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Kulovnice Zbrojovka 8x60S

Příspěvek od pufr »

Rogam píše: Tady jsem našel jednu předválečnou
gunsinternational.com píše: Description: A 1948 Brno mod. 21 Small Ring Mauser
Ano, byla vyrobena před Vietnamskou válkou :)
Jinak je samosebou pravda, že hledání kupce a výsledná cena jsou v tomto případě velmi nejisté (což pro vztah hodnoty a ceny a pro obtížnou "likviditu" alias "vykešování" platí pro starožitnosti i další sběratelské úchylky obecně :? )
Pufr
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulovnice Zbrojovka 8x60S

Příspěvek od Myslivec Milda »

Pufr napsal : Ano, byla vyrobena před Vietnamskou válkou :)

Zapomněl jsi na Korejskou válku ( 1950- 53 ) . Taky na to, že americký prodejce k této pušce v ceně dodává přebíjecí vehementy + 100 nábojů. Už dlouho a ani za těch 1.100 USD to ne a ne prodat.
Opravdu je třeba rozlišovat hodnotou starožitnost od staréko krámu . Taková už je realita.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Kulovnice Zbrojovka 8x60S

Příspěvek od Rogam »

hezky :lol: to jsem přehlédl, že to je blbě zařazené, jak jsem něco obdobného rychle hledal, vycházel jsem z kategorie "Mauser Rifles - Sporter Pre-War" (http://www.gunsinternational.com/guns-f ... cat_id=317) a za Pre-War je považováno období před II. světovou, ale pro přibližnou představu to podle mě i tak stačí, ovšem podle mého názoru je to za obdobné peníze u nás neprodejné
george.barley
Častý návštěvník
Příspěvky: 78
Registrován: stř 30.7.2008, 18:05

Re: Kulovnice Zbrojovka 8x60S

Příspěvek od george.barley »

Ja bych videl,ze realne zbran s puskohledem okolo 12.500 CZK.Ceny na zahranicnich portalech ,zejmena USA, jsou mnohdy nesmyslne ale to je zrejme dano tim,ze zbran je ze zamori....Strelivo bych dal rozhodne zvlast protoze vypada,ze nejsou nijak porusene krabicky a to je sberatelsky dobre.Stejne timto strelivem by nikdo nestrilel.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Kulovnice Zbrojovka 8x60S

Příspěvek od Zbrojovák »

No, neřekl bych že spousta dnešních moderních zbraní je "někde jinde" případně je, ano, úplně jinde... kvalitativně.

je to pořád mauser, investovat se do něj vyplatí, pokud to takto někdo vyhodnotí... a kdo se podívá na renomované výrobce, kolik by od nich takto udělaný štuc stál, ano samozřejmě cena by pak v prodeji byla jiná, ale o tom je taky řeč - 20 - 25 je reál, dotyčný musí najít jen kupce co přesně po něčem takovém jde
kvalitativně si to zkuste pak porovnat s moderními kousky... přitom toho Srb Štýse by šlo proat s klapkou zvášť, podle mě tak za 5 určitě, nemá li rozlepená skla, někdo si to na válečnou Ka98 rád dá audělá si tak rád levně neorigo sniperku ať už na kšeft nebo pro sebe.
systém je furt fajn, je to štíhleší M98 na bázi vz33 nebo husqarny38, dřevo taky ok, povrch taky
- na tomto se á něco postavit apřetrvá to generace, na blaseru, rossleru, moderních mannlicherech a Italech těžko
pokud se dnes něco drahého opakovacího staví, je to systém mauser98 - viz mauser.com, zase začli dělat standard délku, ne jen magnum
jde o to že danou flintu doplním, moderním švenkem ERA např, bodovou podepřenou pouští tymney nebo ERA, dejme tomu výklopnou schránkou a maticí s pojistkou a mám za 60tis flintu jak lusk- stejně stavěný mauser v novém, by pak stál 10+ tis eur - dost lidí si to umí spočíst zatím, takže kupce si najde
souhlas Pufr - nešel bych nějaký čas pod 20 a začal bych na 25ti, za předpokladu, že je vývrt OK
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
fanda2
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: pát 25.7.2014, 13:26

Re: Kulovnice Zbrojovka 8x60S

Příspěvek od fanda2 »

Myslivec Milda opět nezklamal, jen by mě zajímalo v čem jsou dnešní zbraně jinde. Naopak je až s podivem jakou životnost mají tyto zbraně a troufnu si říct že přežije i toho Vašeho věhlasného blasera, myslím že cenu má kolem těch 20tis., ale já bych ji teda neprodával.
Odpovědět