Browning X-Bolt White Gold

Vše o kulovnicích a malorážkách
Petr Hošek
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: úte 11.11.2008, 6:16
Bydliště: Křivoklátské lesy

Re: Browning X-Bolt White Gold

Příspěvek od Petr Hošek »

Co jsem na něj koukal v Rakovníku na krámu, a ptal se na montáže tak mi prodejce neříkal nic že by montáž měla být u zbraně! Vlastně z rozhovoru vyplynulo že je to jen holá flinta a vše další si musím připlatit! Originální montáž prý musí doobjednat a počkám si tak měsíc. V některých prodejnách je součástí balení- výměnná mířidla(klasika nebo naháňková),a ta dvoudílná montáž. Tady nic, ještě se budu muset doptat popř. koupím jinde.
wildhunter
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: stř 01.12.2010, 17:25

Re: Browning X-Bolt White Gold

Příspěvek od wildhunter »

Vážení kolegové, před osmi lety jsem si nechal do ČR dovézt první kus v té době neznámé zbraně Tikka T3 Lite, 30-06 Sprg., bez mířidel, bez napínáčku, origoš montáž a k tomu napasoval Meostar R1. V tomto vlákně často zmiňovaná zbraň. Musím říct, že bych po osmi letech aktivního používání rozhodně neměnil! Zbraň považuji za naprostej světovej unikát z pohledu "cena x výkon". Zrovna přemýšlím o nákupu další kulové zbraně ve slabší ráži - 223 Rem. Moje hlavní nároky na zbraň jsou: plastová černá pažba, krátká hlaveň (max. 56cm) bez mechanických mířidel, hmotnost do 3 kg, stoupání drážek max. 9". Ze všech možných značek a modelů mi znovu nejlépe vychází Tikka, ale říkám si, že bych rád vyzkoušel i něco jiného a také nechci mít ve skříni dvě stejné zbraně. Nedávno jsem se doslechl o zbrani Browning X-Bolt. Nemohu najít poslední info k této zbrani, které udává právě hodnotu stoupání drážek. Můžete mi, prosím, někdo poradit. Díky!
Bory
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: pát 04.6.2010, 13:15
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Browning X-Bolt White Gold

Příspěvek od Bory »

223 rem- Twist Rate 8"
na stránkách browning se dá dohledat vše podle typu x boltu a ráže ;-)
http://www.browning.com/products/firear ... unter.html
Blaser r8 ps .308win 47 cm + ZD 6-24x56 MIL-DOT 2 a 6,5CM 52 cm + S-B Exos 3-21x50 + A-TEC Optima 45; Lanber Hunter, r.12/12x76; IŽ-43EM-M-1C, r.20x76
Bory
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: pát 04.6.2010, 13:15
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Browning X-Bolt White Gold

Příspěvek od Bory »

Majitelé x-boltu nějaké nové zkušenosti? Závady, povrchovka, přesnost atd. Už jsem sice objednal x-bolt hunter v 308win bez mířidel(viz odkaz výšše), ale nějaké nové info by se hodilo. Snad brzo napíšu já své zkušenosti ;-). Měl jsem ji v ruce od jednoho kolegy a sedla mi parádně a spoušt taky good.
Blaser r8 ps .308win 47 cm + ZD 6-24x56 MIL-DOT 2 a 6,5CM 52 cm + S-B Exos 3-21x50 + A-TEC Optima 45; Lanber Hunter, r.12/12x76; IŽ-43EM-M-1C, r.20x76
kica7
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 14.9.2016, 16:59

Re: Browning X-Bolt White Gold

Příspěvek od kica7 »

Zdravím, koupil jsem si nového x-bolta a dostal jsem ke kulovnici originál 2 dílnou montáž, ale nevím jak je na tom ta montáž s kvalitou ... Používáte někdo originál weaver montáž, kterou jste dostali při koupi nové kulovnice x-bolt ?? A nebo je lepší koupit jinou kvalitnější montáž třeba Leopold ?? Děkuji za odpověď
Browning X-Bolt Hunter 30-06 Spr.
Baikal IŽ 27 EM - 1C
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: Browning X-Bolt White Gold

Příspěvek od lanus »

kica7 - Najprv by si mal upresniť čo si s flintou vlastne dostal , lebo sú dve možnosti a to 2 ks weaver základní alebo 2 ks pevných krúžkov ( obe zostavy sú dobre použiteľné) . K základniam treba dokúpiť montáž ale máš možnosť potom napr. prehadzovať navzájom puškohľad a kolimátor čo pri pevných krúžkoch nejde . :wink:
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
kica7
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 14.9.2016, 16:59

Re: Browning X-Bolt White Gold

Příspěvek od kica7 »

Dostal jsem k flintě ty 2 ks kamenů na weaver . Dal jsem na to QRW kroužky od leupoldu a sedí to pěkně . Ale právě nevím jak je to s kvalitou těch kamenů. Co jsem tady četl tak někdo píše že si objednal jiné kameny kvalitnější a někdo zase píše že má ty origo kameny . Tak bych chtěl vědět jak je to s kvalitou těch origo kamenů ??
Browning X-Bolt Hunter 30-06 Spr.
Baikal IŽ 27 EM - 1C
Bory
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: pát 04.6.2010, 13:15
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Browning X-Bolt White Gold

Příspěvek od Bory »

kica7 - ja si koupil weaver lišta pro Browning X-Bolt Ernst Apel, origo jsem nezkoušel. Mám jen zkušenost s touto weaver, musel jsem ubrousit ze spoda jednu hranu..při montáži se to houpalo, ubrousil jsem, podlepil a zatím ok. Tak pozor ať to pořádně sedí. Jinak tu pro x-boltaře přidám odkaz na snížení odporu spouště ;-)
https://www.gohunt.com/read/skills/adju ... gs._2w=OPM
Blaser r8 ps .308win 47 cm + ZD 6-24x56 MIL-DOT 2 a 6,5CM 52 cm + S-B Exos 3-21x50 + A-TEC Optima 45; Lanber Hunter, r.12/12x76; IŽ-43EM-M-1C, r.20x76
kica7
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 14.9.2016, 16:59

Re: Browning X-Bolt White Gold

Příspěvek od kica7 »

Zdravím, mám problém s x-boltem . Dnes při čištění jsem zjistil, když mám zbraň nabitou a zajištěnou, tak nemusím ani zmáčknout tlačítko co je na závěru, abych otevřel závěr . Prostě závěr otevřu i bez toho tlačítka . Nedá se to někde seštelovat a nebo myslíte že to je na reklamaci ?? Zbraň mám ještě v záruce . Děkuji za odpověďi
Browning X-Bolt Hunter 30-06 Spr.
Baikal IŽ 27 EM - 1C
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: Browning X-Bolt White Gold

Příspěvek od lanus »

kica7 - Ak sa nemýlim tak Browning X-bolt má v "domácich podmienkach" nerozoberateľný záver,takže bude najrozumnejšie využiť záruku a reklamovať . :wink:
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
kica7
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 14.9.2016, 16:59

Re: Browning X-Bolt White Gold

Příspěvek od kica7 »

lanus píše:kica7 - Ak sa nemýlim tak Browning X-bolt má v "domácich podmienkach" nerozoberateľný záver,takže bude najrozumnejšie využiť záruku a reklamovať . :wink:
Určitě to odvezu na reklamaci, jen mě zajímalo jestli se to náhodou taky někomu nestalo ...
Browning X-Bolt Hunter 30-06 Spr.
Baikal IŽ 27 EM - 1C
z-boy
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: sob 05.1.2019, 21:13
Bydliště: Hulín

Re: Browning X-Bolt White Gold

Příspěvek od z-boy »

Dobrý den, chci se zeptat jestli nemáte nějaké nevé zkušenosti s touto zbraní a jak to dopadlo s tím závěrem? Měl sem možnost mít tuto zbraň před vánocama v ruce v jednom krámu s monte carlo pažbou a byla to paráda i ta spoušť je luxusní. Už jen čekám na dostatek financí snad se v dubnu podaří. Jinak přeji hezký Nový rok a spoustu pěkných zážitků z lesou a polí.
Gazela 58, Glock 43x, Rakousko 16/70, IŽ16,SAKO A7 Roughtech Range 308win. - ZD 6-24x56, Ruger American rifle 308win. - Vortex Crossfire ll 3-9x50 V-brite + pard NV008 plus
kica7
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 14.9.2016, 16:59

Re: Browning X-Bolt White Gold

Příspěvek od kica7 »

Zdravím, objevil se mi další problém s x-boltem 🤦 Vystřelím, přebiju prázdnou nábojnici, ale už nenabiji novou . Vždycky se mi náboj sekne v půlce mezi zásobníkem a komorou a skončil jsem . Stává se mi to jen když vystřelím a chci přebít . Když je flinta studená, tak přebiji nábojů kolik chci . Nemáte s tím někdo zkušenost ??
Browning X-Bolt Hunter 30-06 Spr.
Baikal IŽ 27 EM - 1C
Odpovědět