Kulový čtyřboj malorážkou

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Sody
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: úte 30.1.2018, 10:15

Re: Kulový čtyřboj malorážkou

Příspěvek od Sody »

Zdravím, rád bych přes zimu trénoval na K4M na kryté střelnici. Má však jen 25 metrů. Poradíte jak redukované terče na K4M redukovat na tuto vzdálenost?
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Kulový čtyřboj malorážkou

Příspěvek od pufr »

Pokud žádná ověřená rada, tak pro tréning bych z toho nedělal vědu, na dobrém světle vyfotil terče pokud možno kolmo nad středem lepším mobilem a v režimu "plakát", který má dnes už většina tiskáren vytiskl v poloviční velikosti, slepil a vytiskl několik "přelepovacích středů" :?
Nastřelení zbraně s případným zohledněním "osobního" záměrného bodu u některého terče si samozřejmě musíš udělat znovu
Ale možná má někdo vymyšlenou lepší "rutinu"
Pufr
Sody
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: úte 30.1.2018, 10:15

Re: Kulový čtyřboj malorážkou

Příspěvek od Sody »

Koukal jsem, že redukovaný terč má rozměr 62 x 42 cm. To je skoro přesně A2 (59,4 x 42). Tak jsem si říkal, že když dělím dvěmi vzdálenost, tak bych mohl stejně vydělit velikost a terč vytisknout na A3 (42 x 29,7). Dává to alespoň trochu smysl?
Je mi jasné, to nebude úplně stejné, ale mně bude stačit, když budu mířit alespoň na přibližně stejně velkou oblast.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Kulový čtyřboj malorážkou

Příspěvek od pufr »

No, spíš by to měla být polovina rozměrově, ne plošně, takže bys pro tréning na 25 m možná vystačil s mírně ošizeným terčem vytištěným na A4. Změř ty hodnocené oblasti, ty by měly být rozměry na polovině redukovaného terče :?
Pufr
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Kulový čtyřboj malorážkou

Příspěvek od Petr1970 »

já bych to nehrotil, použil normální terč a pak si pravítkem zmenšil "opsanou kružnici"?))

tzn. liška-komora 10 cm, použiji velký terč (normální na K4m..) a budu si nadávat když budou rány za půlkou vnitřního kruhu (desítky)

:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
supercub66
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: stř 01.7.2020, 7:15

Re: Kulový čtyřboj malorážkou

Příspěvek od supercub66 »

Zdravím vas, měl bych dotaz, na čtyřboj múžu mít na pažbě navlečenou lícnici z neoprenu?
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Kulový čtyřboj malorážkou

Příspěvek od figi »

samozřejmě můžeš
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Odpovědět