ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od jiri »

Na chvíli se mi dostal do ruky 4K 3-14 s verzí firmware xsight4k_3_1_01_218.
Pár postřehů:

Obraz
Dívá se přes to lépe, než přes 2jku, ale čekal jsem větší rozdíl.

Ovládaní
Kdo měl 2jku, tak je jako kapr ve vodě, ostatní si musí chvíli zvykat. Potvrzovací tlačítko je třeba opravdu domačkávat.

Provedení
Vypadá velice dobře, jediná výtka: nepovedly se krytky konektorů, které jdou lehce otevřít. Nevím, jestli to byl problém jen tohoto kusu, ale několikrát se mi podařilo krytku u SD karty otevřít, aniž bych chtěl (stačilo po krytkách přejet rukou). Nedovedu si představit, jak to bude držet, až se to trošku vychodí.
Dále skoro při každém zavírání se mi podařilo zatlačit na sd kartu tak, že se vysunula.

Funkční tlačítko
Na dvojce nebylo, objevilo se na dálkovém ovládači a teď je i na 4K.
Na dvojce mělo 2 funkce: v menu po zmáčknutí zavřelo menu a jinak přepínalo mezi max a min zoomem.
U 4K: v menu slouží k posunu, nebo zapíná interní dálkoměr.
Na dvojce jsem (nejenom já) dálkoměr nikdy nepoužil, takže bych uvítal, přiřazení jiné funkce tomuto tlačítku. Jiná situace by byla při použití ABL dálkoměru.

Zoom
Už se nedělá podržením tlačítek, ale kolečkem na boku. Dle rychlosti otáčení se mění i rychlost zoomování, takže se dá konečně rychle měnit velikost zoomu.

Menu
Pro pohyb nahou a dolů v menu se nemusí používat kolečko. Dá se použít i funkční a vypínací tlačítko.
V menu mi chybí zelený noční režim.

Použití s dálkovým ovládačem
Spárování proběhlo bez problémů, ovládání je stejně super, zoomovací kolečko teď funguje jako na přístroji, takže už to nebude zbytečná věc.

Od majitelů 4k by mě zajímalo, co říkají na ty krytky konektorů a jak je to se stabilitou.
Martinř
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: stř 02.6.2010, 15:13

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od Martinř »

Zdarec,
jsem jeden z těch "šťastných" co už mají 3-14 4K doma.
Gumové krytky opravdu moc nedrží, na krytce SD karty je zevnitř výstupek který má asi utěsnit prázdný slot, po zasunutí karty to odstávalo, tak jsem ho odstřihl a je to lepší, navíc kdo hůře vidí a nestrefí se do slotu, tak mu může SD karta zmizet uvnitř!
Nastřelení bez problémů, dálkoměr zatím nepoužit. Noční "recoil" video mi neznázorňuje záměrný kříž.
Montáž mám novou, dělanou na zakázku, přísvit Pulsar AL 915. Opravdu to má slušnou výdrž baterie. Postrádám krytky! Přísvit 850 je zaplacená zbytečnost! A mohlo to být trošku menší a lehčí!
Já osobně jsem nejvíc zklamán z kvality pořizovaných snímků, zatím spíš L(low)D, než ULTRA HD and crisp clear images!?!?!
Peter_VANCAK
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: pon 22.2.2016, 13:41

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od Peter_VANCAK »

A ako to pozera v noci???
Lebo ja mam PHOTOHN RT a ked som ho porovnaval s X-Sight II, tak ten obraz bol na X-Sight neporovnatelne horsi oproti Photohnu, najme ak bola vzdialenost okolo 100m a viac. Tam X-Sight zrnil a nedalo sa skoro pozerat.
Martinř
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: stř 02.6.2010, 15:13

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od Martinř »

Nemám PHOTONa k porovnání, ale na 100 m se s tím určitě střílet dá! Možná je to jen otázkou zvolení vhodného přísvitu.
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od jiri »

Ta krytka bude asi průšvih, neptal se na to někdo dovozce? Už vidím ty vytopené puškohledy. Stříhat část krytky asi není zcela dle reklamačního řádu.

Přísvit 850 bych nezatracoval, minulý rok jsme s ním slovili několik divočáků a nebyl problém. Svítil jsem s ním na divočáky na krmelišti, v kukuřici i na volném poli.
U dvojky 3-14 s dodávaným přísvitem byl lov kolem 100m na hraně, s lepšími přísvity a 5-20 lidé lovili i na mnohem větší vzdálenosti.
Odhaduju, že tento puškohled šel nejmíň o půl roku dřív na trh, než měl. Jako u 2jky slibujou něco, co při vydání výrobek neumí a spousty lidí děla testery.
Nejsmutnější je, že ani u 2jky nedotáhli všechny věci do konce a je tu verze 4.
Na druhou stranu byla aspoň pro mě 2jka hodně návyková.
Uživatelský avatar
tanak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 25.6.2015, 21:30

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od tanak »

objednal som si ATN X-sight 4K na porovnanie s PULSAROM ------ momentalne polujem s pulsarom n355 a pouzivam IR 850 VIAC AKO 940 ir a uplne v pohode a obraz je čistejši ako pri 940 . diviak nema problem s 850ir pri vysokej je to uz niečo inne. porovnam a potom sa rozhodnem či si necham pulsar alebo atn .
benelli argo 30 06, ZEISS Duralyt 1,2-5x36 ,Kimber Stainless Ultra Carry 2 Lasery Crimson,minox 10x42, Kahles Helia CSX 2,5-10x50,pulsar n 355
mannlicher goeiser LC II 308.w LEFT HAND, Border ,pajero pinin,jeep compass,Termovízia FLIR SCOUT TK
Saman
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: ned 10.8.2008, 7:56

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od Saman »

Dnes jsem volal k Šubrtovi, s odstraněním plošky na krytce paměťové karty nemá problém, na případnou reklamaci nebude mít vliv. Každopádně uvažuji nad možností utěsnění této krytky, kterou nepotřebuji až tak často odklápět. Pokud bude něco funkčního, dám vědět. U krytky na nabíjecí C-konektor využiji pevnou černou lepící pásku, kterou ji ještě preventivně přelepím.
Uživatelský avatar
tanak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 25.6.2015, 21:30

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od tanak »

chcem sa opytat ma niekto realne natočene video cez ATN X-sight 4K ? ak ano chcel by som porovnat s pulsarom čo so točil ja.
benelli argo 30 06, ZEISS Duralyt 1,2-5x36 ,Kimber Stainless Ultra Carry 2 Lasery Crimson,minox 10x42, Kahles Helia CSX 2,5-10x50,pulsar n 355
mannlicher goeiser LC II 308.w LEFT HAND, Border ,pajero pinin,jeep compass,Termovízia FLIR SCOUT TK
Hoki
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 113
Registrován: úte 12.8.2008, 15:36
Bydliště: Zruč nad S.

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od Hoki »

Zdravím šťastné majitele ATN 4k, mám ho též objednaný, ale zatím nic. Nicméně se v předstihu zamýšlím nad montáží na lištu weaver (picatinny). To co jsem viděl na videu fa. Šubrt mě poněkud vyděsilo, myslím ta zadní "hokejka" a ta obrovská výška celé sestavy. Na některých fotkách je vidět klasická montáž na liště opakovací kulovnice, to mi přijde přijatelnější, nižší a pevnější , zvláště pokud mám ocelovou lištu i ocelové kroužky, ale pak je zase okulár nezvykle vpředu, respektive daleko od oka (přijde mi to spíše, jako fotka pro prezentaci, než funkční řešení).
Tímto vznáším dotaz na majitele, jak jste řešili připojení přístroje k weaver (picatinny) liště a jak jste případně spokojeni s řešením dodávaným výrobcem.
Díky.
tel. 724230603
Hoki
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od jiri »

Vyšel nový firmware, snad trochu zlepší náladu všem nešťastníkům, kteří ho už vlastní :)

TN Announcement: New Firmware Update Release for the ATN X-Sight 4k Pro!

New Features:
1. ABL support
2. Night Mode improvement
4. Reticle on video improvement
5. Gallery

Fixed Bugs:
1. Reticle does not appear in video output with enable WiFi+RAV
2. Incorrect time widget in RAV mode
3. Black screen after making photo
4. Wrong reticle's position after zooming
5. Improved Compass Calibration

Please visit our website and follow the Instructions to update your device.
https://www.atncorp.com/firmware
vlady
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 22.9.2016, 17:44
Bydliště: Luhačovice

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od vlady »

Dival jsem se na ty videa a fotky, a neprislo mi to nejak hrozne. Da se ted nekde koupit?
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od jiri »

Okamžitě asi ne, ale obvolal bych obchody, některým by měly v nejbližší době dojít, je otázka jestli už nejsou všechny rezervované.
CBFranta
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: sob 19.6.2010, 6:45

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od CBFranta »

Vydržte, už jich je cca 150 v ČR a připravují se k expedici k zákazníkům. Kdo má předobjednávku má velkou šanci.
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od jiri »

Až to někomu příjde, tak dejte vědět, jestli úplně náhodou nějak neupravili to nešťastné tlačítko ok a hlavně krytku sd karty. Případně z těch, kteří ho mají, je to opravdu tak smutné jak jsem viděl?
Peter_VANCAK
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: pon 22.2.2016, 13:41

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od Peter_VANCAK »

Ja ho mam, ale to tlacitko OK je fakt otrasne. Hoci uz som sa trocha naucil ho stlacat, ale aj tak nie vzdy sa mi to podari. Normalne kvoly tomu uvazujem o kupe dialkoveho aby som nemusel pouzivat to otrasne tlacitko OK

Odoslané z MI 8 pomocou Tapatalku
Odpovědět