Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od Andy »

Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?
Střílíte je často? Nebo raději děláte u majitelů osvětu? Stal se u vás nějaký případ, který měl právní dohru?
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

U mna a v reviroch u priatelov sa to striela na stretnutie,macky bez vynimky,psy s rozumom.Plati zakonna zasada,ze musia byt dalej ako 200 metrov od obydli,striela sa vsak obvykle ovela dalej.
Zatial som nebol svedkom pripadu,ktory by mal nejake pokracovanie po pravnej stranke...
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

U nas se snazime s majiteli psu se spise domluvit. Shodou okolnosti jsem pred 14dny mel takovy rozhovor s jednou pani co se rozhodla v podvecenich hodinach vyvencit na kole svoje tri psy. Vsichni na volno a po reviru. Slezl jsem a domluvil ji. Sice se tvarila kysele... ale nic jineho ji nezbyvalo.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Co sa tyka psov,snazime sa nestrelit na psa,ktory je evidentne cistej rasy.Zatial som 3x volal mestsku policiu,doteraz s uspechom.Pokial by bol v dohlade majitel,riesilo by sa to s nim.Doteraz vsak vsetky strelene psy boli ocividne tulave a pytlacili na malej zveri (u nas hlavne na zajacoch,pomenej na malych,mladych bazantoch).
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Příspěvek od tibi1 »

moj osobny nazor je ze preco by som mal byt tolerantny aj v najmensom stupni k niekomu kto pozna len svoje prava a ziadne povinnosti (majitel) a som pre neho len "vrah nemých tvárí"(napr. nepolovnik) ak čokel odbehol ma smolu a ak ide o loveckeho cistokrvneho psa ma smolu takisto a takyto pes nema v pribytku polovnika co hladat pretoze su to s nim len trable ano moze odbehnut aj mne ale naco mi je taky pes co ho musim doslova zabetonovat vo dvore aby som mohol ist do prace a on sa podhrabe - urobil chybu a za chyby sa plati a apropo je to super trening taky čuvač alebo nemecky ovciak z posedu. Ked zadrhne srnu je neskoro a majitel nepovie ani sorry.....Ja mam 4 jazvecikov a odjakziva su v neuzamknutom dvore a este sa nestalo aby isli do reviru za humnom bezomna, cely den su tam bez "dozoru" a nikdy som nemal ani staznosti
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

tibi jsem rád že unás už moc lidí s tvým názorem není :o to bych měl strach jít se psi do revíru
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Příspěvek od tibi1 »

Leon, jasne ze som to nemyslel v extremoch t.j. ze nepalim doslova po kazdom psovi co vystrci usi zistis ze ci je sam alebo pytlaci to vidis aj na jeho pohyboch aky je zbehli a obozretny. Beznym javom na dedinach je aj to aspon u nas ze ludia na vecer vypustaju bezne svojich milacikov do reviru hlavne tych vacsich stra?akov - čuvač a pod...aby si nieco pod zub zohnali sami....tak som odpalil bernskeho salasnickeho psa za cca 20.000,- a zaroven stretnut v reviry bez kosika - nahubku alebo tvoje dieta taku obludu v lese pri zbere malin alebo hribov nie je podla mna ziadna sranda, tak predsa ide tu o nieco....naco sme polovnici
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

U nás se pár koček střelí, ale se psi nestřílejí. snažíme se to ře?it domluvou, i když jednou jsem málem vlčáka spálil. Chodil jsem ke kukuřici na prasata a 2x za sebou mi tam něco hara?ilo, takže jsem se připravil a on vlčák :? . Druhý den jsem mu už slíbil, že příště dostane tečku. Asi mě slyšel a už se neobjevil :D :D :wink: . Ohledně právní dohry mám jednu zkušenost se známým. ?Chytře? střelil kokra kousek od vsi a ještě ne úplně. Panička ho pak na?la a dovezla k veterináři. bohužel to kokřík nerozdýchal. Mělo to soudní dohru a vzali mu papíry na 5 let + ještě něco. :(
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Jo to sem snad mozna i videl v telce... nebo nekde cetl... :roll:
Osobne to nechapu. U vesnice bych psa nikdy nestrelil. Kilak od vesnice mozna. Ale musel by honit zver. Cili strelenyho kokra u vesnice a jeste blbe fakt nechapu.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

to se nedivím že dostal tolik lovecký ani pracovní plemeno nesmí zastřelit ani hospodář nebo člen myslivecké stráže kteří mají jediní povolení na odstřel toulavých psů a koček a i nepůvodních druhu jako psík mývalovitý kterých máme dost :? a ktomu zákazu na na pět let tam je ještě 30 000 kč
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Psika myvaloviteho a jine zavlecene druhy muze strilet kazdy majitel loveckeho listku.

S temi psy je to proste problem. Je treba k tomu pristupovat s uvazenim. A ne v afektu nebo v lovecke horecce si honem po necem vystrelit. Takove lidi nemam moc rad.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

Andy mrkni na právní poradnu na myslivosti je to tam někde v dotazech
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

To bylo ještě za starého zákona. On už je v důchodu, ale chlapy od nás říkali, že to býval pěkný řízek, když u nás před 25 lety střílel. Měl podobný průser i za komančů. Nepoučil se. :?
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

LEON:

Jo mas pravdu.

§ 14

Oprávnění myslivecké stráže

f) usmrcovat mývala severního, psíka mývalovitého, norka amerického
nebo nutrii říční a další vyhlá?kou stanovené zavlečené druhy ?ivočichů
v přírodě nežádoucí,
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

a nejhorší je že to plno lidí neví a riskujou a vůbec nejhorší je že někteří neví ani to o psech a kočkách protože jejich vzděláváni se ukončilo když dostali lovecký lístek :x :x :x :x
Odpovědět