co následuje po úspěšném lovu?

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
vhool

co následuje po úspěšném lovu?

Příspěvek od vhool »

Nedá mi to ale po tom co jsem viděl v různých částech republiky a v tamních sdružení tak se ptám: jak řešíte transport zvěře z místa zhasnutí do místa zpracování.mám na mysli samozřejmě větší kusy které se nevejdou do ba?ohu :) a dále va?e postupy při ošetření uloveného kusu od a do z.myslím,že zejména pro začínající myslivce by toto mohlo být přínosem :wink:
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Dám poslední hryz. Plombu a dle velikosti si zavolám pomoc. Pak vyvrhnu, dojdu si pro auto a zajedu si co nejblíž. Pak to naložíme a vezu to domů, protože mám chlaďák. Pokud to je střelené přes trávník tak to ještě vymyji vodou. Černou necháme v chlaďáku vyset dokud nemáme rozbor na trichinelu. Pak se stáhne a rozdá na podíly. Velké kusy černé se dávají na dodávku a ty se tam vezou ráno po ulovení.
Uživatelský avatar
OndraH
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pon 25.9.2006, 7:17
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OndraH »

tak s tímhle nemám problém, kam potřebuji a i ostatní tak tam si pro to dojedu, u nás s tím nemám problém, popřů zavolám bratra kterej má něco podobného :-) vyvrhávám až doma
Uživatelský avatar
OndraH
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pon 25.9.2006, 7:17
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OndraH »

Samozřejmostí je poslední hry a plomba to beru jako samozřejmost
Uživatelský avatar
OndraH
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pon 25.9.2006, 7:17
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OndraH »

Obrázek
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Tak ja kdyz pominu zalomek a vzdani hold slovene zveri (a gratulace od kolegu co rychle opousti kazatelnu a jedou se podivat, co ze to tam lezi) :-) ... tak je to asi v tomto sledu.

1. Uvolnim svirak a trubici az do hrudniku.
2. Uriznu raze (kdyz jsou)
3. Jemne rozriznu ze spodu dutinu brisni a vlozim dva prsty mezi ktere posleze vlozim nuz a otevru celou dutinu brisni.
4. rozriznu zamek a vyriznu rit.
5. vyhodim obsah dutiny brisni ven (na bok, abych si neprotrhl napr. travnik) a rozriznu hrudnik.
6. Uvolnim plice od pohrudnice, sahnu do hrudniku pro dychaci trubici a vtahnu ji i s lyzakem (nebo bez) dovnitr... taham dal az cely obsah vyhodim ven.
7. Vyberu pravo a vyhoz si odnesu nekam na lisku.

+ Plombu a vyplnit pruvodku zvere

Pokud je zver vetsi (nelze svazat do kozelce a dat na kolo, musim zver odvest v aute (pokud to lze), kdyz to nelze musim poprosit nekoho s traktorem. Letos sme tak vezli statneho loncaka. Skoro jako "Slavnosti snezenek" :lol: :lol:
vhool

Příspěvek od vhool »

:wink: andy máš pochvalu to je jak z učebnice.já to dělám taky tak akorát mám výhodu v autě s navijákem.pošlu foto až udělám.a zvěř ru?ím většinou sám protože se nikomu do toho nechce a já mám podmínky(ale jenom co střelím sám)u nás jde do výkupu jenom něco...
Brennek
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 28.9.2006, 23:15
Bydliště: Království 324, ©luknov

Příspěvek od Brennek »

jelikož jsem neřidič (ale už se na řidičáku pracuje), tak srnčí nosím v pytli (viz ,,Co sebou berete na lov?"), prasátko (sele nad 15 kg a lončáky) si nachám vždy nějakým kamarádem odvézt, no a větší kousky (velké prase, jelení, daňčí, mufloní) vozíme na traktoru. Máme 4 traktoristy a myslivecký traktor, takže to není problém.
Pesimista se učí rusky, optimista anglicky a realista se učí střílet
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

ještě jsem zapomenul, že prasata skoro vždy (podle velikosti ? malá selata ne) odplecím a najdu příhodný kousek větve, který vzepřu mezi žebry a lopatkou. Pak teprve jdu pro auto.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Odpleceni delam jen kdyz je teplo. V zime netreba.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

většinou mám z každého čtvrtku zástřelného, takže i v zimě. Jistota je jistota. :wink:
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

No a když je to nějaký kapitálový kousek, nebo alespoň můj zatím nejsilnější,tak by měla snad následovat nějaká oslava. Nebo než Nejsem žádný vrcholový pijan ale v těchto případech si vždy, pokud tedy je ta správná konstalace hvězd, něco s kamarády dám. To co tu bylo dosud vyjmenováno, jsou snad běžné postupy, které souvisí s každým slovením. Ale Možná že někdo nevyvrhuje a nedopravuje domů, či do výkupu. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

Oslava úspěšného lovu by měla být vždycky.
Úlovek po vyvržení dopravím k autu, srnčí a menší kusy na nosiči přes rameno ( srnce 18 kg 4 km, muflona 23 kg 2 km ), větší táhnu, i jelena, naložím a jedu. Ve vysokém sněhu musím volat pomoc, jinak vše sám. Adrenalin z lovu dává sílu. A do kufru auta jsem zatím dostal všechno, maximálně jelenovi odříznu palici. Prase jsem jednou vyná?el z rokle na zádech jako Bivoj, strašnej sráz, kameny, spadlé kmeny a cesta kilometr daleko, myslel jsem , že umřu. Ale patří to k lovu. Lovil jsem i v terénech, kdy jsem před ránou přemýšlel, jak to odtamtud dostanu, a pak teprve střílel, a nebo taky ne.
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Jo,jo. už jsem si párkrát také odpustil výstřel, když jsem začal přemýšlet co se zvěří potom. Zejména vysoká se nám zdr?uje v tě?ce dostupném terénu a pokud je ještě pod zadek sněhu, pomůže jenom kůň. V těchto případech dovezení zvěře není otázka nějaké hoďky, ale celého dne :lol:
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

Jo, kdy ? je to jen den, tak to jde. Je dnou to byly ale tři dny a šlo jen o koloucha. To člověka poučí.
Odpovědět