Myslivecké zážitky

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
lumberjack
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: pát 21.9.2007, 18:11

Příspěvek od lumberjack »

to zdenek: je to ot ale prosim ve spravnem threadu vysvetlit pojem "myslivecka vzdalenost strelby".zde jsou pokud vim mysl.zazitky :wink: jinak muj nazor na merice vzdalenosti a vetru je takovy ze byt na me tak to dam do zakona ze by se bez toho lovit nesmelo.ubylo by zmrzacene zvere :wink:
cimrman
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: úte 21.8.2007, 9:57
Bydliště: horní Posázaví

Příspěvek od cimrman »

každý by si měl sáhnout do svědomí co se týče střelby na zvěř!Kolik zvěře postřelil ,dohledal,či nedohledal.Je jedno na jakou dálku střílím,ale musím dosahovat určitých výsledků a lovit dle mysl.zásad.Znám myslivce,kteří střílí do 80m a mají 50%úspěšnost.A tradice?dříve se kopaly jámy na zvěř,kladly ?eleza...... .Pro mě,když někdo střelí dobře sele třeba na 1km tak je mistr.Já se na dálku bojím střílet,proto se radši plí?ím k zvěři co nejblíže- a to mě baví.
M98 7x57+Meopta 7x50,I?43 16/16,Cz75,Zetor 25A
Hynek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 171
Registrován: stř 29.11.2006, 12:48
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hynek »

Zdenek píše:Nazdar Andy. Sorry, ale tvé odpovědi bohužel moc nerozumím a myslím, že bys to mohl trochu víc rozvést.
Ví?, mě už to přijde trochu moc přetechnizovaný způsob lovu. používat měřič vzdálenosti, větru apod. I když je mi teprve 30, tak jsem hodně konzervativní, co se týče způsobu lovu, např. myslivecká vzdálenost při střelbě apod. Jsem zvědavý, kdy nastoupí používání termokamer při šoulačkách, aby si lovec nezradil zvěř a vlastně ani nepotřeboval psa. Např. Rybáři používají ma?inku "sonar" (neksem si jistý názvem) -ti zase plují na loďkách a vidí, jaké ryby jsou pod nimi, kde leží sumec apod... To je podle mě už úplně proti přírodě.
Ahoj Zdeňku, jako aktivní rybář (kaprař) se tak trochu musím ozvat...ten "sonar" (Echolot) taky používám a vůbec se mi nezdá, že je to proti přírodě...resp. navím v čem ten útok na přirodu spatřuje?.

Echolot se promárně používá pro zmapování dna nikoliv ryb a to proto, že:
1- z displeje echolotu nepoznáš jaká ryba se pod tebou nachází
2- většína ryb před lodí instinktivně utíká, takže ji na displeji stejně neuvidí?

Ale věř mi, že sebelp?í sonar ti k úlovkům nepomůže, pokud nebudeš ovládat to ostatní co k rybařině patří....např. znalost přirozeného výskytu ryb, potravní nabídky dané lokality, teploty vody ve sloupci, montáže, nástrahy, návnady atd...atd...
- vyjímku tvoří, jak si výše uvedl sumci, kteří se pak loví za pomocí vábničky ale ani sumcařům bez ostatních znalostí není ECHOLOT K NIČEMU...resp. to že rybu vidí? na displeji ještě neznamená, že ji přiměje? k záběru, rep. útoku na nástrahu.

PS. Vývoj prostě nezastaví?!!!
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Fíha zajímavé, to jsem ještě neviděl, Andymu dodatečně lovu zdar.
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

340m

Příspěvek od Steyer »

Andy Lovu Zdar !!!
...holt kdo umí - ten umí a kdo neumí - ten čumí ... :twisted:
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Aldak
Častý návštěvník
Příspěvky: 53
Registrován: stř 17.1.2007, 12:04
Bydliště: Dražice
Kontaktovat uživatele:

Jelen 2.10.2007 Libava

Příspěvek od Aldak »

Zdravím pánové,
po delší době ,bych se rád pochlubil svým prvním jelenem.Ulovil jsem ho u VLS. Lipník n. Bečvou středisko Libavá.Nástup byl v pátek ráno. po zkušební ráně na střelnici a rozdělení doprovodů byla večer první vycházka.Zvěře spousta. At vysoké ,černé, dančí, srnčí,tak i škodné.Na ranní i večerní vycházce jeleni troubili i když vrchol říje byl již za náma.
Fakt paráda. Můj doprovod vynikající ,ke zvěři nás vždy dostal na pár metrů. Jednou jedinkrát za 8 vycházek jsme seděli hodinu na ?ebříku. Jinak samá šoulačka nahoru ,dolů. Jednou taky cca osm kilometrů. až v úterý večer v 17 hod po změně lokality(kvůli vojakům) avlastně díky se nám podařilo ulovit. Od auta asi 5 minut chůze po leve straně ve stráni holá. Doprovod po skouknutí stráně najednou vyhrkne jelen střílej.Já vyklepanej nepřipraven na cestě bez opory v tu chvilku nevěděl co. Pak sem položil flintu na rameno kolegovi a bez váhání vystřelil. Ejhle chyba. Evidentně sem minul. Jelen i holá nic jen kousek popošli.Na druhé ráně sem si dal víc zále?et, rpzkročil sem se vystřelil na krk. Jelen se zlomil a zůstal v ohni.
Jelena sem vyvrhl a čekali na správce. Po troubení a pasování na jelenáře, při kterémmi vlezli slzy do očí sem si dál užíval nejemotivnější myslivecký zá?itek.
Zbytek pobytu a Svatováclavské troubení Vám určitě přednese Alda ,který vlastně celou loveckou výpravu řídil. Byl s náma ještě Aldy kámoš z rakouska,který ulovil již v sobotu ráno.
http://album.volny.cz/aldak2007/browse. ... wse_page=0
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

LOVU ZDAR

Příspěvek od Steyer »

To Aldak:
Lovu Zdar !! Dobrej jelen !!
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

Andy lovu zdar parádní ůmění !
A jenom takový malý dotaz jak je to možný že když plácal se starým otřískaným kvérem a starou slepou meoptou 4x32 co z bídou trefí na sto metru papír A4 náhodou trefí na 150 metru lončáka tak ho všichni plácaj po zádech jak je dobrej a když chlap s kvalitní výbavou který v pohodě trefí na třista meru krabku od startek uloví toho samých lončáka třeba na 340 metru tak se do něj tolik lidí naveze že to není myslivecký.Asi jsem natvrdlej ale nejde mi to do hlavy jak to je možný
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klouda »

Aldaku , Lovu Zdar! to musela být opravdu paráda, určitě krásnej a silnej životní zá?itek.
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Dovol abych ti i já popřál opravdu upřímné LOvu zdar!!! Dobrý jelen a zá?itek na celý život!Na takové chvíle se nezapomíná! Je to přeci naše královská zvěř!!
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

To Aldak:

Jak?e to říká Jeni?? "jsou dvě věci nakteré chlap v životě nezapomene. První ženská a první jelen..."

Já ti k ulovení krále našich hvozdů přeji upřímné Lovu Zdar!
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Skalák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 361
Registrován: čtv 14.6.2007, 9:26
Bydliště: Horní Adršpach

Příspěvek od Skalák »

Aldak

Vítám Tě mezi lovce jelenů a přeji Ti k úspěšnému lovu LOVU ZDAR.
Čím jsi to střílel?
Sauer 202 Highland - 270W, Meostar R2 2-12x50 RD
ČZ 527 - 223 Rem, Artemis 2100 7x50 RD,
ZKK 600 - 30.06 Spr. Yukon Photon 4,5x42 RT
IŽ 27 E - 16/16
Drsnosrstý jezevčík Cit od Aglaii
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Lovu zdar Aldaku! :wink:
Moc dobrý jelen. To s tím povelem znám. Najednou se hrkne "Střílej" a člověk neví co dřív. Hlavně že počkal na druhou. :lol: :lol: :lol: :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Hynek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 171
Registrován: stř 29.11.2006, 12:48
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hynek »

To Aldak:
Lovu...dobrý jelen!!!
Aldak
Častý návštěvník
Příspěvky: 53
Registrován: stř 17.1.2007, 12:04
Bydliště: Dražice
Kontaktovat uživatele:

jelen

Příspěvek od Aldak »

Pánové všem LOVU DIK,
střílel jsem 7x64 ,patrona Blaser.
Pokud se mi podaří nějakým zpusobem sem dát video s troubením a pasováním , tak ucítíte sami tu atmosferu a jedinečnost okamžiku, kterou mi p.Jeni? s kolegou Janáskem připravili.
S tou ženskou a jelenem to samozřejmě proběhlo :D
Jinak ještě se vubec nedivím ,že Libavá byla oceněna na mezinárodní úrovni.
Kazen a pořadek v pravidlech nastavených vedenímje perfektní.Samozřejmě se najdou jedinci ,kteří nectí "pravidla hry"mysliím tím z řad loveckych hostů, ale ty ing Jeni? s gracii sobě vlastní uvedl do správných kolejí.Proto kvalita honitby je na světové urovni,dělají svou práci dobře a jdou za svým cílem. Je jenom škoda, že česká myslivost má málo lidí na takové morální a odborné výši jako je ing Jeni?.
TAK LOVU A LESU ZDAR
Odpovědět