Jak preklikat na delsi vzdalenost?

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Alin
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: pon 13.8.2007, 13:42

klikání

Příspěvek od Alin »

Na tyhle výpočty není špatný web http://ammoguide.com/cgi-bin/bcalculato ... pVnNomiLCK.
Jen se musí pokaždé potvrzovat jednotky na metrické (pokud je chcete) v některých polích, protože se to vrací na angl. jednotky (fps ...)
Stačí vybrat typ střely podle cal. a váhy, pokud není tak zadat balistické hodnoty pod tím ručně a níže dělení tabulky, zero range (nástřelná vzdál.) a dole změnit výpis výsledků (za?krt. v metrech) a jednotky propadu a kliků. Vyjede to krásnou tab. Příjemnou zábavu na dlouhé večery.
PS: Půl MOA? To je docela dost. Já myslel, že max. u puškoledů je kolem 1/4 až 1cm. Tak to máš akorát jeden click na 100m nahoru, pak jeden na 150 dolů (od oka pro 300WM).
Sauer 202 Alaska 300WM, Zeiss VD 6-24x56, Leica Geovid 15*56,Nikon D300 a popelníky
Uživatelský avatar
Miloš Bukoven
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 101
Registrován: ned 22.4.2007, 0:48
Bydliště: Levice

Balistický kalkulátor

Příspěvek od Miloš Bukoven »

To Alin: pozeral a skú?al som ten balistický kalkulátor, no nejako mi to nesedí.... :( Pri zadaní nástrelnej vzdialenosti "zero range" by mal by? bod zásahu v tejto vzdialenosti a teda pokles strely = 0 a mne to tam vypisovalo niečo úplne iné.... Čo znamenajú stĺpce poklesu strely 1. stĺpec a 2. stĺpec? Prečo sú dva? Mô?em si napr. v prvom stĺpci zvoli? jednotky cm a v druhom delenie podža klikania puškohžadu napr 1/4" MOA? Tým pádom mi to prepočíta pri poklese daných centimetrov kožko treba klika? na puškohžade? A čo znamenajú posledné 2 stĺpce Lead?
Ináč, keď sa s tým naučím robi?, vyzerá to celkom zaujímavo....
Milo?
BRNO 502.10 kal.30.06/12+Meostar R1r 3-12x56RD
CZ 550 Lux kal.30.06+Kahles CSX 3-12x56
CZ 453 Lux kal.22 LR+Artemis 2000 1,5-6x42
KETTNER CHAMPIONE kal.12/12 x 70
SLAVIA 630 kal.177 (4,5 mm)+Delta Optical 4x32AO
Leica LRF 900 SCAN, Suzuki Samurai 413JX
Alin
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: pon 13.8.2007, 13:42

ammoguide

Příspěvek od Alin »

takže postup tento:
Choose the bullet from this list OR...:Hornady ,308 dia 180gr. SST
Muzzle Velocity: 902 (změnit na m/sec)
Sight Height :55 (změnit na mm)
Wind Speed (rychlost větru): např. 4 (změnit na m/sec)
Target speed (rychlost cíle): 20 (km/hr)
Maximum Range: 1000
Range Increment (výpis po x vzdálenosti v tabulce): 25
Zero range (nástřelná vzdál.): 50
Temperature (teplota F nebo Celsius): 15
Altitude (nadmořská výška): 500 (změnil jsem na m)
"Energy" Column: Energie změnit na Joules
První sloupec poklesu (převýšení) střely: cm
Druhý sloupec poklesu (převýšení) střely: 1/2 cm na 1 click (pro můj puškohled)
Za?krt. "Ranges in meters" a zbytek nechat jak je.

píše mi to správně výpis po 25m, Drop v cm a Drop v počtu kliknutí Kamo?e mátlo proč je to na 100m správně a na 25m nebo 300m nesedí počet cm krát 2, když je klik 1/2cm, ale je to správně. Je to úhlová výška, tzn. ve 100m 1/2cm, ve 200m 1cm/click ...atd :wink:
Windage je horizont. posun pro zadanou sílu větru (zase dva sloupce - cm a 1/2cm/click)
Velocity = rychlost (zadali jsme, že chceme v m/s), další je v násobku rychlosti zvuku, energie (neplést s ruskou raketou Energija 8) ), dál je čas, za který tam střela bude (kdo nevěří, až tam běží a pěkně to té střele změří), Lead je předsazení na pohybující se terč (zadali jsme pro 20 km/hr) zase v cm a počtu kliknutí ve vzdálenostech po 25m.
Kdo to chce vytisknout, nekde tam je i možnost výpisu do tisknutelné tabulky nebo to hoďte do excelu, ale pozor, nejdřív do nějakého txt souboru, kde musíte všechny desetinné "." změnit na "des. čárku , ", jinak to vyhodí datum místo čísel v tabulce.
To? příjemné hraní si s tabulkou a baterkou na posedu a lovu zdar lidi. :)
A.lishák. :evil:
Sauer 202 Alaska 300WM, Zeiss VD 6-24x56, Leica Geovid 15*56,Nikon D300 a popelníky
Alin
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: pon 13.8.2007, 13:42

A dál

Příspěvek od Alin »

Pokud to budete provádět vícekrát, musí se vždycky znovu nastavovat jednotky, protože se hodí zpět do ft/s, miles/hr atd.
Das ist Alles :)
Sauer 202 Alaska 300WM, Zeiss VD 6-24x56, Leica Geovid 15*56,Nikon D300 a popelníky
Odpovědět