Termovize Dahua Pixfra

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
Glen
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: stř 07.1.2015, 14:50

Termovize Dahua Pixfra

Příspěvek od Glen »

Zdravím, zvažuji pořízení nějaké pozorovací termovize, nejlépe s vyměnitelnou baterií, s čočkou velikosti 25 nebo 35 mm. Od podzimu jsou na trhu termovize Dahua Pixfra, řada Arc, na Youtube prozatím moc záznamů od nich ještě není .Uvažuji mezi typy Arc 425 anebo Arc 435. Bude to dobrá volba? Vyrovná se to Hikmicru nebo Infiray? Prozatím jsem měl půjčenou od kolegy k pokoukání Hikmicro Lynx Pro Lh25. Díky za recenze.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Termovize Dahua Pixfra

Příspěvek od Georg.H »

Nevyrovná. Používají staré čipy.
kucmar
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: ned 23.8.2009, 11:22

Re: Termovize Dahua Pixfra

Příspěvek od kucmar »

A můžeš to o těch starých čipech nějak rozvést? Kde si vzal informace tohoto typu? To říkal nějaký kamarádův známý? Sice tomu nějak nerozumím, ale tohle mě opravdu zajímá.
Když vidím jak si z nás všichni prodejci dělají prdel s tím, jak mají svoje to a ono a ve finále to téměř všechno jede z jedné výrobní linky.......
Zrovna přemýšlím nad koupí Pixfry( Dahuu 15ku mám a jsem s ní za ty prachy spokojený, ale nastala doba vidět trochu líp a dál :D ), takže každá relevantní informace se hodí.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Termovize Dahua Pixfra

Příspěvek od Georg.H »

Prvně si porovnej přístroje v cenové kategorii. Podívej se přes ně a sám uvidíš.
Drahoš
Častý návštěvník
Příspěvky: 61
Registrován: úte 05.2.2008, 9:22

Re: Termovize Dahua Pixfra

Příspěvek od Drahoš »

Dahua model M60B25.
Naposledy upravil(a) Drahoš dne sob 20.1.2024, 18:55, celkem upraveno 2 x.
Drahoš
Častý návštěvník
Příspěvky: 61
Registrován: úte 05.2.2008, 9:22

Re: Termovize Dahua Pixfra

Příspěvek od Drahoš »

Zůstal bych u Dahua ale model M60B25 Téměř dvojnasobné rozlišení jádra 640x512 oproti Himikru pro lynx 25 jadro 380x288.To musí být poznat dóst.Display rozlišeni stejne.Ale nemá vyměnitelné aku.Nové verze acr v tomto vysokém rozlišrní už jsou pomalu na 40 000kč.B60 je zhruba za 30000 při stejných parametrech .Nevýhodou snad zabudovane aku.
Rozlišeni -kvalita čipů je různé dle modelu.Dahua Ranger 625 má rozlišeni tez 640x512 navic oled display(kvalitnějši) kvalitou ale i cenou výše kolem 37000.Prostě kvalita s cenou jsou provazané.Takže že zastaralé platí a neplatí,je to prostě o provedeni a ceně.
argonaut
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: ned 21.3.2021, 8:09

Re: Termovize Dahua Pixfra

Příspěvek od argonaut »

Osobně bych si spíše řekl, jak tu termovizi budu používat. Např. já mám M40 s 25mm čočkou. O zvěři vím za dobrých podmínek na vzdálenost přes 1,3 km. Samozřejmě nevím, co to je, ale vidím, že tam něco je.

Na pušce mám přísvit. U mě je použití terma - zjistit, jestli se tam nemotají lidi, jestli se něco blíží a mám rychlý přehled o okolí. Na střelbu mám nočák s přísvitem.

Rozhodně jsou lepší terma, ale do těch 200m se nic podle mě nevyrovná za rozumné peníze nočnímu vidění s externím přísvitem.
Glen
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: stř 07.1.2015, 14:50

Re: Termovize Dahua Pixfra

Příspěvek od Glen »

Typy Pixfra asi mají stejné komponenty jako Ranger, která má NEDKT 30 a méně, záznamy na Youtube od Rangeru vypadají celkem slušně. Typy Arc mají vyměnitelnou baterií, to bych preferoval, také ten tvar je mi bližší než ty lahvovité termošky. Zajímají mne typy Pixfra Arc s čočkou 25-35, potřeboval bych rozpoznat černou min na 500 m, chodíme v jedné menší honitbě povinně hlídat pole po vysetí kukuřice. Co se týče čipu, údajně čip 384 x 288 nebo 640 x 512 má vliv hlavně na šířku zorného pole, nedávno to tady bylo tak prezentováno. Na flintě mám Sightline N455, slouží dobře, někdy ani nezapínám přísvit. Ale přiložit k oku jen malou termovizi je mnohem pohodlnější než šermovat flintou a navíc je vidět do kraje lesa zda už něco nevychází.
Firmy teď termovize chrlí, očekávána je řada Hikmicro Lynx LH 2.0 s citlivostí NEDKT pod 20mk, s vyměnitelnou baterií. Sice tvar láhve ale možná bych se přemluvil.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Termovize Dahua Pixfra

Příspěvek od lovec »

Počkal by som kým prebehnú hlavné výstavy ako Shot Show, britská výstava a IWA v Nemecku, obvykle potom vychádzajú nové modely a človek vyberá z najaktuálnejšej ponuky.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Drahoš
Častý návštěvník
Příspěvky: 61
Registrován: úte 05.2.2008, 9:22

Re: Termovize Dahua Pixfra

Příspěvek od Drahoš »

Rozlišeni.
Zkopirováno z myslivost.cz odb.članek
Rozlišení jádra: Na trhu se standardně vyskytují jádra s rozlišením od 160x120 px do 640x480 px. Údaj o rozlišení jádra nám říká, kolika pixely disponuje jádro termovize. Čím více pixely jádro disponuje, tím je obraz čistší, a tím více detailů vidíme.Na to navazuje kvalita-rozlišení display Je to jak u TV rozlišení HD-FullHD atd.Pixel=zobrazovaci bod.Šířka zorného pole - nevim co by rozlišeni s tim mělo společného, ale nevyvracím.Samozřejmě dalši roli hraje tepelná citlivost čipu.V dalšim odboném článku autor uvadí,že rozlišení 640x480 se projevi hlavně při větším přiblíženi.Na malé vzdálenosti např 100m nehraje proti rozlišeni 380x..velkou roli a že raději investovat za větší čočku.Samozřejmě čím zvěř je blíže těch detailů není běžně až tak třeba,tak to vnimaní je asi jiné.Jinak plati čim větší čočka tím větší optické základní přiblíženi.
Používám thermo způsobem jak argonaut.Ale je samozřejmě na každém co preferuje a kolik chce invest.Jsou to vše elektronické přistroje,se stejným cílem,životnost není téměř na věky jak u dobrého skla.Můj tip na průměrnou životnost průmětného therma je 6let.Pozáruční servisy toť otázka.Přistrojů je dnes v nabidkách dost a je třeba si ujasnit základ.technicka data a pak si vybrat dle chuti :)
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Termovize Dahua Pixfra

Příspěvek od Georg.H »

Obys poznal markantní rozdíl v rozkišení 640x480 tak to poznáš na čočce 35 mm +
Dahua momentalně Hiku ani Infi nešahá kvalitou obrazu na kontníky.
Chce to prostě mít v ruce a porovnat modely.
Jinak se tu můžeme dohadovat do nekonečna.

@Glen: pokud opravdu chceš kvalitní pozorovák na tvou honitbu doporučím ZOOM ZH 38
mám ho kolega si ho koupil také a v pondělí si ho kupuje další.
když tak napiš SZ
Odpovědět