Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
SoukuM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: pon 28.9.2020, 7:41

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od SoukuM »

Samozřejmě že je to o úhlu pohledu. A nejen to. Mě se ten kncept sice líbí, ale je to nepraktické. A dojet si do Alp nebo Tádžikistánu na lov jednoho kusu trofejové zvěře je to, čemu říkám rekreační myslivost. Host je doveden doprovodem, kus je mu obeznán a pak už je jen na něm, aby to nezkazil. A jednuška na tohle samozřejmě má, nikde jsem neřekl, že se s tím nedá přesně střílet. Já vycházím ze své zkušenosti a potřeb, jsem prasečkář a když mi přijde rudl, tak se snažím ulovit 2 nebo i 3 kusy. Na to potřebuji rychle opakovat. Takže klika a přebíjet v rameni. Nemám rád přímotahy a automaty. Dtto, přijde mi muflonka se slabým podzimním muflončetem, lovím oba kusy, nejdřív muflonče, hned pak muflonku, tohle s jednuškou nelze. Btw. jednušku jsem měl (Krieghof Hubertus). pro mě je dneska z hlediska verzatility volbou opakovací kulovnice. MS
9,3x62/8x57JS/7x57R/308Win/270 Win/9 para/45ACP/10 mm Auto
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 932
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Michal_123 »

To, co jsem napsal, nebylo myšleno ve smyslu "vhodnost zbraně k tradičnímu lovu".
Vlastně mi nešlo pouze o lov, ale o vlastnictví zbraní obecně.
Ve smyslu zákazů a nařízení, ve smyslu chystaných úprav zákona.
A dobrovolného bičování sebe samotného pro větší dobro.
Každý ví, že když se bude třikrát denně bičovat, tak svět bude lepší.

Nošení zbraně pro myslivost je v pořádku.
Nošení zbraně pro ochranu zdraví, života a majetku je v pořádku.
Mít více zbraní je v pořádku. Třicet zbraní z nikoho nedělá zločince, ale sportovce, myslivce nebo sběratele.

Také nemyslím, že je dobrý nápad, aby na naháňku šel někdo s SVT.
O maskáčích nemluvě, i když to jsem několikrát zažil také.
To by ale mělo být dané kulturou mysliveckého sdružení a jak píše Pepa, dá se to řešit jednoduše.

Všechno se ale vyvíjí.
Před pár lety bylo noční vidění sprosté slovo. Za nočák, i když byl zákonem povolený, se v některých sdruženích hrozilo vyhazovem. Tlumič byl známý pouze z filmů.
Dnes si já osobně stoupnu s tlumičem na nástup na naháňce a nikoho to nepopuzuje. Možná ta R8, ale tlumič ne.
Co bude za deset let? Určitě to bude zase o kus jinde.
WildBoar9362
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 02.12.2022, 20:29

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od WildBoar9362 »

Josef Kuřitka píše: sob 03.2.2024, 11:09 Třeba tady :


https://www.sako.global/series/sako-100

https://www.sauer.de/en/sauer-505/

Jen cenově to bude jinde, než M18. Jenže stále platí, že : "Nové, pěkné a dobré mužské hračky, jsou všechno, jen ne levné!"´
To je pravda, že to něco stojí, ale zrovna toto je cenově relativně vysoko, a věřím že podobnou pušku můžeme poskládat za polovinu prostředků. Něco levnějšího by se dalo vymyslet?
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Josef Kuřitka »

To WB

Věc je jednoduchá. Kup si R8 s pažbou Ult. a máš vystaráno. Nebo si kup R8 v Pro.S. a když potřebuješ, tak si nasaď lícnici koženou lícnici Arpel, stojí okolo 1500 Kč. Nebo si kup uvedené, nebo si sežeň starší 202 Varmint, něco Sauer dělal se stavitelnou lícnicí , 19 lauf je takový spíše Blaser mezikozyprůměr, takže novou a krátkou a se závitem, protože ti jde o jiný typ pojistky, nechceš ji klasika na boku a potřebuješ 60stupňů zdvih. Najdi si firmu, která děla na to stavitelné plasťáky, jenže třeba GRS v plastu úplně klasicky lovecky nevypadá. A ještě tu nešťastnou 9,3x62. Prostě, kupuj, kanibalizuj, skládej, ser se s tím, hledej puškaře, čekej a třeba to bude super. Nebo začneš od začátku, ale je třeba si informace najít, práci udělat a cestu prošlapat. Naučíš se, utratíš, zaplatíš a třeba budeš spokojený, nebo začneš od začátku. Rozhodně budeš chytřejší. Chceš něco, co ti nikdo nemůže dát. Nikdo ti nesplní tvůj sen za tebe. A můžeš tu cestu a výsledek pak dát na forum. Nebo si to kup hned , viz výše, protože klika je blbost a stejně u toho po pokus-omyl, předraženě (jak penězi, tak časem) skončíš. Stejně se ti ta R 8 líbí, ale hrozny jsou zatím kyselé.
Pak jen necool Varianta. Kup si něco v 9,3x62, nejlépe v plastu, jako je nafukovací pana a zbytek si představuj. Někteří , méně šťastní, říkají, "že to jde"!
WildBoar9362
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 02.12.2022, 20:29

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od WildBoar9362 »

Josef Kuřitka píše: ned 04.2.2024, 1:04 To WB

Věc je jednoduchá. Kup si R8 s pažbou Ult. a máš vystaráno. Nebo si kup R8 v Pro.S. a když potřebuješ, tak si nasaď lícnici koženou lícnici Arpel, stojí okolo 1500 Kč. Nebo si kup uvedené, nebo si sežeň starší 202 Varmint, něco Sauer dělal se stavitelnou lícnicí , 19 lauf je takový spíše Blaser mezikozyprůměr, takže novou a krátkou a se závitem, protože ti jde o jiný typ pojistky, nechceš ji klasika na boku a potřebuješ 60stupňů zdvih. Najdi si firmu, která děla na to stavitelné plasťáky, jenže třeba GRS v plastu úplně klasicky lovecky nevypadá. A ještě tu nešťastnou 9,3x62. Prostě, kupuj, kanibalizuj, skládej, ser se s tím, hledej puškaře, čekej a třeba to bude super. Nebo začneš od začátku, ale je třeba si informace najít, práci udělat a cestu prošlapat. Naučíš se, utratíš, zaplatíš a třeba budeš spokojený, nebo začneš od začátku. Rozhodně budeš chytřejší. Chceš něco, co ti nikdo nemůže dát. Nikdo ti nesplní tvůj sen za tebe. A můžeš tu cestu a výsledek pak dát na forum. Nebo si to kup hned , viz výše, protože klika je blbost a stejně u toho po pokus-omyl, předraženě (jak penězi, tak časem) skončíš. Stejně se ti ta R 8 líbí, ale hrozny jsou zatím kyselé.
Pak jen necool Varianta. Kup si něco v 9,3x62, nejlépe v plastu, jako je nafukovací pana a zbytek si představuj. Někteří , méně šťastní, říkají, "že to jde"!

Přesně jak píšeš tak jsem tak po různu hledal.....a prostě nic, co by splnilo všechno jsem nenašel. Respektive vždy by tam něco chybělo. Takže výsledek je takovej nakonfigurovat si to a vždycky jeden požadavek vynechat. Když by tam mělo být vše, ale nebyla podmínka opakovačka, nabízí se samonabijecka Sauer 303 synchro, věřím že to může být fajn puška, věřím že by dobře fungovala na všechny způsoby lovu, jen nevím jestli věřit té jejich ,,veawer'' montáží která je součástí pouzdra závěru a je z nějaké slitiny. Navíc všechno mám na veawer a tady na to jejich to nepasuje. A o jiné už asi nevím.

Když bych neřešil pojistku ale chtěl pažbu thumbhole s kolmou pistolovou rukojetí, je to snazší ale nebývá stavitelná lícnice, nebo alespoň si nevybavují.

Každopádně už nechci jít cestou trnitou, vynaložit spoustu peněz a úsilí ale jít na jistotu. Jak píšeš všechno tohle by mohl nabídnou blaser ale tolik v tom nechci zahučet....
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Situace je jasná.

Jsou myslivci - lovci, kteří koupí kulovnici, ví že se tam dávají náboje, ví že by na krabičce měl být stejný nápis jako na hlavni. Na krabičce je 9,3 x62 a na hlavni taky, v techničáku od flinty taky, takže jo. Někdo jim na to něco a nějak namontuje. Střílí, loví a řeší jiné věci. Když to začne chybovat, tj. kurvit zvěř více něž obvykle, tak jsou někam, kde jim to nějak dají dohromady. To je OK, pokud tedy neskončí u nějakoho bastliče, který řeší věci chemoprenem a izolační páskou. Přitom jsou výbornými myslivci. Jsou třeba skvělými znalci zvěře, dělají dobře kynologii, vzorně se starají o zvěř, jsou to organizátoři, skvělí baviči atd.. Celkem se výrobců podařilo eliminovat jejich živit ohrožující riziko : 8x57J vs 8x57S vs 8x57JS. Takže jsou šťastní. A je to tak dobře. Jenže to ty nejsi!
Další skupinou jsou bastliči, alias puškař kutil Tim. Velmi pervezní jsou pak bastliči -dřevorytci. Dnes se už tak často nevidí, ale v mém mladí to bylo často k vidění. Šikovné ruce, kapesní nožík, svíčka a lak na parkety dokázaly na pěkném dříví; za pozvání na hon; vytvořit aportujícího prasopsa, či kňoura, který mohutností, výrazným hrbem a sílou zbraní připomínal mamuta. Pokud podlehneš jejich pábení, tak máš o nekončící zábavu postaráno. Nakonec ta nafukovací pana to umožnuje.
Pak se domluvíš se skutečným puškařem, všechno pohledáte , nakoupíte, počkáš a vyjde to, nebo to nebude topovka nebo začneš znova. Jendo, zda to nebude se sedět nebo jen tě víc začne bavit ta cesta, ten projekt a budeš dál hledat. Nekonečný příběh.
Nebo si koupíš R8, jedno zda novátora nebo něco slušného (už za rozumný peníz jsou) a bude to, ale spíš začneš přemýšlet o nové hlavni, jiné ráži, něco k tomu atd. prostě pacient. Takže vítej v našem světě.
Uživatelský avatar
roman200
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 19.11.2015, 12:49
Bydliště: Plzeňsko

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od roman200 »

Tak mám ZG doma, podle mého přání realizoval pan Štěpán z Dobřan. Původní zbraň měla vyrezlou hlaveň 8x57JS, nyní má 520mm dlouhou a 18mm silnou hlaveň stejné ráže od pana Kuny. Pouzdro bylo poničené instalací klapkové montáže, po domluvě byla instalována weaver lišta Recknagel. Pažba uvolněna při silnější hlaveň a renovována. Dnes vyzkoušena a na 100m s prebijenym Vulkanem v5-770ms. Asi náhoda, ale přes digitál Hikmicro bych tři rány překryl dvackou. Zatím velká spokojenost, už se těším na ostrý křest 👍.https://drive.google.com/file/d/1O4CJL- ... p=drivesdk
Mé původní uživatelské jméno je roman300...
CZ 550 9,3x62; ZG47 8x57JS; CZ550 300WM; BAR II 270W;;12/70;12/76;45ACP;.38Spl
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od lörinc »

Ahoj, super. Vypadá to dobře. Taky jsem pred léty koupil zg na přestavbu. Zatím s ní chodím na nahanky Letos jsem s ní spadl ze skal, tak je celá obouchana, takže se přestavba blíží. Na kolik to vyšlo?
Druhou mám 8x60,tu si nechám v originálu :D
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Uživatelský avatar
roman200
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 19.11.2015, 12:49
Bydliště: Plzeňsko

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od roman200 »

Já vždy toužil po 8x64S,ale z praktických důvodu jsem zachoval 8x57JS i pro tu malou délku hlavně a tlumič. Cena na dnešní dobu myslím příznivá, za starý střep tři a za kompletní opravu dvacet. Ale jak jsem psal, je v tom lišta Recknagel a i opravené pouzdro. Odmontuju listu a mám původní pouzdro a to je lišta slicovana v obou osách.Zavit na hlavni a krytka přes něj. Pan puškař je jak se říká puntičkář a dal si záležet. Práce byla za 10 týdnů hotová a přesně tak jak jsem chtěl, proběhlo i pár konzultací během ní. Takto si představuji práci fachmana 👍. Ono se to pozná už když člověk přijde do dílny, všude uklizeno, čisto a pořádek. Zbraně i hlavnovina ve stojanech. Já jsem nadmíru spokojen a v hlavě další projekt 🤔.
Mé původní uživatelské jméno je roman300...
CZ 550 9,3x62; ZG47 8x57JS; CZ550 300WM; BAR II 270W;;12/70;12/76;45ACP;.38Spl
Odpovědět