Místo myslivců lovci, nenažranost?

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
wizard
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 226
Registrován: úte 16.10.2007, 12:52
Bydliště: Svitavsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wizard »

R-a-n-d-y...Co k tomu dodat??? Je to hrůza,ale buď klidnej,nejste jediní,já jsem z vysočiny a těch zajíců tady je jak ?afránu a co se stihne narodit a nezaořou to zemědělci při jarní úpravě polí a luk tak to stihnou "ulovit"auta na státovce.Přes to jsou v okolních sdruženích lidé,kteří když na vře?tidlo na noční čekané přivábí zajíce,tak mu po?lou z kulobroku broky a už se nese domů...Vysvětlení je jednoduché a skoro vždy stejné.."Na zajíce jsem si nevystřelil spoustu let,tak jsem na to měl nárok"... :( Tak jestli tohle není taky nena?ranost!!!???
I? 43-12/12/70,
ZKK 600 7x64,Tasco 3-9x40
ZBK 110 LUX .222 Rem, Nikon Monarch 4x40
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

vře?tidlo na zajíce

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Pokud se nepletu, tak u?ití zaječího vře?tidla patří mezi lovy "lestné" a používá se při lovu škodné. Princip je ten, že lovec napodobuje nářek predátorem chyceného a umírajícího zajíce. Tímto chce lovec dosáhnout , že jiný predátor(třeba liška) přijde na místo , aby zjistil, co se děje a případně odcizil kořist konkurenci, nebo ji vytlačil ze svého teritoria. Je možno ho pak ulovit. že by na vře?tení umírajícího zajice přiskakovali zající, tak to jsem neviděl a ani neslyšel.

Popsaný individuální lov zajíců zavání pytláctvím. Jinak individální lov králíku (čekáná i šoulačka) byla krása.

Randy : bohužel příliš málo vstupních informací. Roky mě dovedly k poznání , že každá mince má dvě strany. Obecně ale lze říct, že máte to:"Co jste si sami zvoli!"
wizard
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 226
Registrován: úte 16.10.2007, 12:52
Bydliště: Svitavsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wizard »

to Josef Kuřitka...Ano,na vře?tidlo se vábí liška a vlastně všichni predátoři,ale u nás na to přiběhnou i zajíci,i když logicky my měli upalovat uplně opačným směrem,aby je nepostihl ten samý osud jako jejich vře?tícího kolegu.Já osobně přivábil lišku jen jednou,ale zajíce pokaždé........ :wink:
I? 43-12/12/70,
ZKK 600 7x64,Tasco 3-9x40
ZBK 110 LUX .222 Rem, Nikon Monarch 4x40
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

wizard nekecá je pravda že zajíci se jdou podívat co se stalo kámošovi asi si myslej že bude pohřební hostina :lol: :lol: mě se to taky párkrát podařilo místo lišky přišel zajíc
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Nepřipomíná to Va?e vře?tění spíš "orgasmické steny" zaječky při kopulaci :lol: :lol: :lol:
wizard
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 226
Registrován: úte 16.10.2007, 12:52
Bydliště: Svitavsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wizard »

No,to by při honcování bylo jak scéna z hororovýho filmu.. :lol:
I? 43-12/12/70,
ZKK 600 7x64,Tasco 3-9x40
ZBK 110 LUX .222 Rem, Nikon Monarch 4x40
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

Koupil jsem li?čí sadu od fy. Devana a na zvukovém CD autoři zmiňují, že na zaječí vře?tění lze přivábit i zajíce.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Stará známá věc.Zajíc je hrdina.již jsem viděl,že zaůtočil na výra,který držel jeho kolegu.O tom střílení.když je někdo zbrklou? nemusí to ani udělat schválně klapne zajíce místo domělé lišky.Ov?en s tím se už nikdo nepochlubí.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Příspěvek od precechtel »

jako myslivecké mládě jsem kdysi před dvaceti lety v lednu, v noci, na sněhu, zavře?těl na zaječí vřestidlo a po chvilce vidím, jak se sněhem plavně blí?í zvíře. Podle vlnění hřbetu odhaduji na tchoře nebo kunu, střílím brokovnicí, jdu na nástřel a tam le?ela zaječka.... Nu bylo to ponaučení, že se má střílet jenom na zvěř řádně poznanou........ Vícekrát už se mi to nestalo. Jinak zajíci občas na vře?tidlo přiskakují, mohu potvrdit. F.
politice a politikům zmar
Odpovědět