STALE MEOPTA

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Příspěvek od TT33 »

wizard píše:I když teď jsem viděl origo? Nikon Monarch 3,5-10 x56 za 19 990,-
To je, ale s tubusem 25,4mm, stejný bez sv.bodu stojí 11000Kč, mám ale loňské ceny, lepší je Monarch E 2,5-10x56SF IL za 21600Kč, nebo 2,5-10x50SF IL za 20200Kč, ty ceny nejsou vyšší ne?-li u Meopty, navíc mají možnost volby červ. a zel. osvětlení bodu...
zekon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 06.9.2007, 17:55

Meopta

Příspěvek od zekon »

Ahoj,
u nás má pár žudí Tactical a nemajú ?iadny problém, dávajú záruku 48 mesiacov tak sa pozri napríklad sem :
http://www.tactical.sk/

Ja tie? rie?im nákup puškohžadu a celkom ma oslovil ten Hakko WINNER 7x50 R:6D s tubusom 30mm a záruka v ponuke 60 mesiacov je fajn.
Ale samozrejme, keby bola nejaká dobrá Meopta 7x50 s bodom v komise tak by som do toho i?iel. Prajem ??astú vožbu.
TIKKA T3 .308 Win. Meopta Meostar R2 2,5-15x56 RD 4K
Marocchi 03 Field 12/76
UB .308 Win. / 12 - 70
CZ 85 Combat 9 Luger
Slovenský hrubosrstý stavač
dusab
Častý návštěvník
Příspěvky: 88
Registrován: pon 25.9.2006, 5:42

Meopta 3100

Příspěvek od dusab »

Nemaze niekto skusenosti s radou 3100? Konkretne 3-12x56 s bodom. Preco sa uz 3100-vky nevyrabaju? Viem ze maju oproti 2100 iny material tubusu a zamerny kriz v zadnej ohniskovej rovine, cize sa nemeni jeho velkost pri zvacsovani, resp. zmensovani...
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

3100 sa nevyraba,lebo ju nahradila modernejsia rada - MEOSTAR.
Kriz v druhej opt.rovine maju len niektore modely,3-12x56 nie,tam sa kriz zvacsuje.... www.meopta.cz
J.Laser
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 30.8.2007, 11:11
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser »

Ono je to ve skutečnosti tak ,že většina myslivců co je potkávám a jsou i bohat?í než jsem já, si osadí flintu odeonem či acronem,protože na těch pár ran co dají ročně jim to stačí. Třeba Vilda Řezníček co má k?eft se zbraněma má na flintě Doctera a střílí Hirtenbergrama.Jenom?e on je hodně zván i na vysokou tak si nechce utrhnout ostudu.Je to prostě tak,že jenom málo myslivců má takovej finanční zdroj volnýho kapitálu aby si mohli dovolit koupit kukr za třicet tisíc.
Nežli pošleš střelu v dál,napřed mysli potom pal.
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Příspěvek od TT33 »

J.Laser píše:Ono je to ve skutečnosti tak ,že většina myslivců co je potkávám a jsou i bohat?í než jsem já, si osadí flintu odeonem či acronem,protože na těch pár ran co dají ročně jim to stačí. Třeba Vilda Řezníček co má k?eft se zbraněma má na flintě Doctera a střílí Hirtenbergrama.Jenom?e on je hodně zván i na vysokou tak si nechce utrhnout ostudu.Je to prostě tak,že jenom málo myslivců má takovej finanční zdroj volnýho kapitálu aby si mohli dovolit koupit kukr za třicet tisíc.
To si dovolím nesouhlasit, pokud Vás myslivost baví a jste členem, který se taky na lovu podílí, tak Vám asi Odeon stačit nebude..., a raděj si pořídíte nějakou tu třeba starší Meoptu, ale jsou i tací co neloví a čekají jen příděl zvěřiny... zamyslel bych se nad tím proč tu myslivost dělám, když nejsem ochoden obětovat ani cca. 5000Kč do starší kvalitní optiky :idea:
J.Laser
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 30.8.2007, 11:11
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser »

Víte...já si myslím,že myslivost není jenom to střílení.
Před dvaceti lety jste nepotkal myslivce který by měl na flintě něco jiného než 6x32 Karl Zeiss Jena z NDR a byli s tím spokojený. Nelovili v noci,nestříleli na 300 metrů a snad nebyli o moc horší myslivci než jsou dneska.
Doufám,že to snad se svým koníčkem myslím opravdově i když se mi nechce kupovat nějakou starší Meoptu a opravdu nepotkávám mnoho myslivců s drahým vybavením.
Nežli pošleš střelu v dál,napřed mysli potom pal.
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Samozřejmě, máte v podstatě pravdu. ovšem musím si být vždy vědom toho, že vlastním optiku její? technické parametry mě značně omezují při střelbě na větší vzdálenost jak např. nad 100m a to samé platí i o kvalitě a technickém stavu kulovnice. Řada lidí ovšem tato omezení nebere na vědomí a potom je na místě kritika dotyčného kovboje. bohužel těmito výstřelky nezodpovědných trpí převážně lovná zvěř :oops: :oops:
MatPeta
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 02.8.2007, 14:30
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od MatPeta »

J.Laser píše:Ono je to ve skutečnosti tak ,že většina myslivců co je potkávám a jsou i bohat?í než jsem já, si osadí flintu odeonem či acronem,protože na těch pár ran co dají ročně jim to stačí. Třeba Vilda Řezníček co má k?eft se zbraněma má na flintě Doctera a střílí Hirtenbergrama.Jenom?e on je hodně zván i na vysokou tak si nechce utrhnout ostudu.Je to prostě tak,že jenom málo myslivců má takovej finanční zdroj volnýho kapitálu aby si mohli dovolit koupit kukr za třicet tisíc.
Začal jsem také střílet s Hirtenbergeram ale né proto že jsem zbohatl nebo bych byl zván na vysokou. Důvod je prostý dvoujaderná střela 11,3g
Jiného výrobce jsem za rozumnou cenu Nenašel a 50,- za kus při mé spotřebě cca 20 - 30 za rok to je 1500,- Kč.
1)U? mně nebavilo po střelách SPCE 11,2g hledat ve zvěřině totálně rozlo?enou střelů na střepinky a olovo.
2) U SB často nedošlo k průstřelu černé do 50kg naširoko. Střela se prostě rozlo?ila dřív než stačila projít. U Hirt. zatím pro?la vždy aspoň druhé jádro. První jádro zůstáva v celku i po zásahu kosti. Maximálně se rozdělí do dvou kusů. žádné střepiny.
MAT
Rossler Titan6 7x64
LEUPOLD 3,5-10x50 Illuminated German 4
Hornady SST 162gr Geco Hmantel 165gr
Jantes
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: stř 19.3.2008, 10:46
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jantes »

Měl jsem hakko 1,5-6x42 a už jsem se ho zbavil. Za šera to byla bída. když puškohled levnější tak určitě s pevným zvět?ením, variabl má v sobě hodně skel a každé sklíčko sni?uje světelnost. Momentálně mám Meostar 7x56 RD a jsem spokojen.
Odpovědět