Myslivecké zážitky

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

Já jsem měl včera myslivecký zá?itek z trochu jiného "ranku". Ráno jsem vzal svou 1,5 letou dcerku na takovou první "šoulačku", tj. fo»ák, pití a holku do krosny na záda. šli jsme po ránu takovou cestičkou mezi polem a lesem, nádherný vlahý vzduch. Za chvíli jsme našoulali pár zajíců, co se proháněli po cestě tam a zpět. Vzal jsem dcerku do náručí a ukazoval jí u?áky. Jeden doběhl až asi na 5 metrů k nám, protože jsme se ani nehli. Pak holka začala na něho křičet: Hop, hop.....! a u?ák utekl. Popošli jsme ještě kousek po pe?ině a já jí postavil na zem a chtěl jí dát napít. jenže ona se v tom ukazuje ručičkou a jde ode mě a říká: Malááá tammmm... a dva metry od ní na pě?ině na nás kouká markazín..... Pruháč zaběhl do trávy, já jsem porval holku a mazal pryč! Teď to vypadá jako prča, ale v tu chvíli mi ouplně do smíchu nebylo. I tohle pova?uju za myslivecký zá?itek a ne ledajaký. FF
vhool

Příspěvek od vhool »

no plne chapu ale zazitek to je s odstupem casu usmevny a ne zcela bezny ....jeste ze nejsou vanoce ....to by jsi mohl delat reklamu na kofolu :wink:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Tak ja v nedeli rano vstal abych ve 3:30 uz sedel na zebriku u lesa.
Mlha se valela z leva do prava a viditelnost byla ani ne 150m. Pak se situace lehce zlepsila a ja v 4:20 uvidel v dalce na poli dve cerne koule valici se pres pole :)

Zastavili az na 300m. Markaziny by v te mlze ani nebylo videt, pricemz by se jiste ztratily v psenici, ktera byla prasatum po bricha.

Tezko rici zda to byli toulajici se loncaci ci uz sekaci, nebo bachyne s malejma. Ale bylo to pekne...
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

Ede, Vhoole: Na ty "?ahnutý ?uby nahoru ...." se mě ptali skoro všichni. I moje žena. Tak ty sem naštěstí neviděl.... A e?tě sem si ráno říkal, že si vezmu aspoň devítku.... Ale co, zas tak hrozné to nebylo. Někteří chlapi tady fotili i čerstvé markazíny v "hnízdě". Já sem se s děckem zdekoval coby dup. Akorát sem nekradl stromek a neházel pilu za hlavu.
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

To Alda:
Lovu Zdar!

Dobrá práce, ké? by tak jak Ty uvažovali všichni... :wink:
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1199
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Tak já po delší době (nemoc, práce, auto v servisu nebo s jiný moc nechtěný víkendový programe) v úterý opět mohl vyrazit do lesa. A protože ZF4 co mám na Foxce prodávám a už mám kupce tak jsem si na rozlučku s tím puškohledem vzal Foxku s tím ZF4. Vyrazil jsem do míst kde jsem už několikrát ale jen v dálce a ve vysoké vojtě?ce zahlédl paličkáče. Teď už od minula byla vojtěžka posečená a už opět obrostlá. Tak jsem vyrazil do míst kde vojtěžka sousedí s ječmenem protože jsem si říkal že by zvěř mohla v ječmeni zalehávat a do vojtěžky vycházet. Bylo 17:30 a dost horko přesto už 3 kusy byly ve vojtě?ce. Zjistil jsem že je to mladý ©esterák a dvě srny. Přesto jsem s k nim začal plazit protože byli právě v místech kde jsem čekal, že by z ječmene mohly vyjít další kusy. když jsem byl od nich tak 200 m tak jsem zjistil že v ječmeni tak 130m ode mne je srna a paličkáč nebo spíš nizoučký ?pičáček. Tak jsem se začal plazit dál, že se kousek od nich ve vojtě?ce nachystám. Ty tři kusy co byly na vojtě?ce byly za takovou vlnkou tak mne neviděly a pomalu odcházely dále. Vtom tak 50m ode mne ta srna vy?la do vojtěžky z ječmene. Tak jsem si nachystal batoh jako opěrku pro střelbu a čekal zda vyjde i srneček. Vítr jsem měl dobrý jenže srna se roze?la přímo ke mně. přišla tak na 15m a začala si mne prohlížet a po chvíli mne začala obcházet a chytala vítr. když na můj vítr přišla tak okamžitě s bákáním odskočila a odbíhala zpět do ječmene a stočila to do míst kde jsem čekal ?pičáka. Tak si říkám, že je to ztraceno že srnce stáhne sebou. Srneček opravdu vyskočil a začal odbíhat ale kupodivu vyběhl do vojtěžky a začal jistit. Ani jsem neměl šanci použít batoh a rychle jsem srnce přečetl v puškohledu. Ve zvěřině nic moc a na hlavě krátké nevytlučené ?pičky. Tak jsem se rozhodl střílet. Srnec ještě kousek popoběhl zastavil naširoko a opět začal jistit. Ani jsem nePoužil batoh a rychle zamířil na komoru a zmáčkl. Odjižtěno jsem měl už od chvíle kdy srna vy?la z ječmene abych pak třeba cvaknutím zvěř nezradil a napínák jsem ani nestihl natáhnout. Po ráně srnec značil poklesnutím předku a odběhl pomalu do ječmene. Rychle jsem se postavil protože jsem vle?e neviděl jestli ještě běží a jen už jsem viděl jak se v ječmeni ztrácí. Po čtvrthodince jsem se vydal na nástřel a všude dost plicní barvy. V ječmeni bylo krásně vidět trasu - jak barva tak polehnutý ječmen tam kde bě?el, takže jsem jej bez potí?í v ječmeni našel. Na hlavě cca 3 a 4cm dlouhé nevytlučené ?pičky. Hmotnost po vyvržení s běhy bez hlavy 10 kg. Byl odhadem tak 40 m od nástřelu. Vstřel měl na komoře trochu chycené plecko a výstřel také na komoře kousek za pleckem. Střela 222Rem Hornady SP 60grs. Vstřel velikosti střely výstřel cca 1cm v průměru ale velmi dobře barvil přes vstřel i výstřel. Zasaženy byly pouze plíce a kupodivu játra byly neporušené, ale slezina byla asi tlakovou vlnou roztržena. Podlitiny zevnitř vidět nebyly. Fotky bohužel nemám protože jsem fo»ák neměl a hned jsem jej odevzdal. takže rozlučka se ZF4 proběhla na výbornou.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
Kubo 630
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: pát 27.4.2007, 13:45
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Kubo 630 »

Zdravim Vas. V poslednej dobe som sem uz neprispieval, hrozne vela povinnosti v skole, potom kopa roboty doma v servise. Este stale nepolujem lebo som presvihol termin zapisu o 2dni :cry:
Takze cakam do buduceho kurzu, no ved to neutecie, dufam.
Vcera mi volal stryko s ktorim chodim na polovacku ze maju strelby, prebor o pohar predsedu zdruzenia. Ze ci si nechcem zastrielat z malorazky. Ja ze jasne, z malorazky som strielal naposedy pred dvoma rokmi a to iba jednu ranu, tak ze si to reku vyskusam. Prebiehala hlavna sutaz v gulovej strelbe na 100m na terc diviaka. Islo posledne kolo a na strelnici boli 4 stondy obsadene iba tromi strelcami. Stryko mi hovori, aby som strielal ja. Ja ze nie, z gule som este v zivote nestrielal. Presvedcil ma. Podal mi svoju CZ527 Carabine prerobenu v celopazbe (krasna praca a flinta) v razi 7,62x39. Puskohlad Edenberg nastaveny na zvecsenie 6x kvoli propoziciam. Strielalo sa 1 rana na overenie, ak bol strelec spokojny, mohol ju pocitat, ak nie tak ju prelepil a strielal dalsich 5. Ja som nemal patrony nazvis, takze som vystrielal 5nabojov bez kontroly v stoji s palicou. Bola to moja prva gulova strelba, takze som strasne chcel nech je to aspon v terci. S rozhodcom sme isli k tercom. Namoje obrovske prekvapenie som tam mal 7,8,9,9,10. Cize 43 z 50 moznych. Nic-moc, ale bol som spokojny. Na vyhodnoteni som sa dozvedel ze mi o 1 bod usla bronzova medaila :shock:
Musim este vela trenovat, ale velmi ma to potesilo. Ale neviem si predstavit ze by na vyhodnoteni zistili ze medailu im zobral neclen zdruzenia bez ZP s vekom mensim ako vecsina pusiek co nimi strielali(18).
Ale som rad, mozno je to predzvest mojej polovnickej buducnosti.
Antonio Zoli 1900 Pro S Battue 9,3x62 + Bushnell 4200 Elite 2,5-10x50 RD,
Steyr/Mauser 98 7x57, Docter/Frakonia 2,5-10x48
Hammerli 16/16x70
ZKM 456+Nikko stirling Gold Crown 6x42
Hatsan 55S+Walther 4x32 compact
Slavia 631+Lensolux 4x32, Slavia 630
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Konečně jsem se dostal po dlouhé době do lesa. na hranicích se sousedy máme letos jediný lánek řepky, tak 15ha. jelikož hranici tvoří pole(sousedi) les(naše) jel jsem dříve, že oblíhdnu jedno kali?tě, když tu jsou prasátka chodí tam. Ale ani stopa. Holt čuníci nejsou, naopak řepka je obsazena dančím, 5ks holé a jeden daněk odskočili u cesty.
Trochu rozesmutněm jsem přemýšlel kam jít, všude vysoká tráva na pastvinách, jinak samé tritikale a ječmen. A ke kukuřici jsem tomu nevěřil.
Nu letos nám zemědělci nepřejí :roll:.
nakonec padlo rozhodnutí na jedno hrachové pole, usedl jsem ve 20.10 po chvilce jsem na hřeben kde je jediná posekaná tráva vyšlo asi 8ks srnčí zvěře, která začala brát pa?i, a postupně vy?ly ještě dva kusy a začal boj o teritorium.
Asi k deváté hodině, sly?ím postupovat přímo proti posedu v ječmeni nějakou zvěř, říkám se prasata nebo dančí. A k posedu si to přihnal daněk černý jako uhel, vysoký ?pičák v lýčí, nezdál se mi na druhou hlavu. Z fotky moc vidět není. každopádně lopatu letos nevytvoří, ani vařečku.
Daněk se popásal asi 30m od posedu, asi 100metrů nad ním si vyšel obhlídnout svoje uzemí vysoký ©esterák. Daněk mířil si to mezitím namířil do lesa. Chvilku jsem pozoroval srnce když podemnou začal procházet slabý kus srnčí zvěře, byla to čiplenka. Z hrachu se mezitím zvedl kus srnčího a mířil směr posed. stále blí?e a blí?e, a když byl tak 20metru od kraje lesa vyskočilo k němu nádherný srnčátko, pánové to byl nádherný pohled, začalo popíjet od matky a přišly mi skoro pod posed. Opravdu nádhera, zkoušel jsem mobilem několikrát fotit ale bohužel, fotky jsou hodně nekvalitní.
Při kraji ječmene postupoval další srnec. Hodně se setmělo za zády mi vyšel do hrachu další kus srnčího a na hřebeni se vracel starý známý daněk. Bylo jedenáct hodin, i když vycházel měsíc tak jsem zamířil domů, čuníci se toulaj někde jinde než já.
Obrázek daněk
Obrázek srna se srnčetem
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

Krasny zazitek Tomfi:)
Naposledy upravil(a) Marek dne sob 21.6.2008, 10:10, celkem upraveno 1 x.
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

Tak se taky podelim o svuj zazitek z vecera 18.6 a nasledneho rana...
Zacalo to v utery odpoledne, kdy me moje pritelkyne ukecala, abych ji vzal s sebou do lesa. Mel jsem namireno opet k repce, ale asim jsem si je uz moc rozplasil, skoro uplne prestaly chodit, no a jak tam ta sedime takm prisla jedna srna a okolo pul devate si to pritlapkal jezevec. dosel az pod nasi kazetelnu, chvilku smejdil v trave a pakm podel repky odesel, no a dal se do vecera nic nedelo... Druhy den mi moje draha polovicka povidala, ze se ji to moc libilo a ze by chtela jit zas, ale pry nekam, kde neco uvidime a ne porad koukat na oko v repce 2x2 metry:)
No dobra, tak, jsem ji vzal na takovou nasi rozhlednu:) kazatelna skoro 2x2 metry, vysoka jak blazen na takovy mezi a uprostred 100ha pastviny. Ta pastvina byla uz cela posekana, jen pod kazatelnou je loucka tak 100x 150 neposekana. ktera navazuje na les. hned po zasednuti, okolo sedme hodiny se v te vysoke trave zacalo objevovat srnci, noa za hodinu tam bylo 9 kusu, Dva srnecci, jeden vetsi srnec a zbytek hola. Okolo 20.15 na tu posekanou pastvinu vylezli tri liscata, a zacali se snazit chytat mysi, moc jim to neslo, ale podivana supr, Hani mi hned zakazala jakoukoliv moji snahu jim ubliizt:) No po pul hodine se jedna srna rozbekala a koukala pred se be do te vysoke trava, a ejhle, lisacek. dosel na 10 m ke kazatelne ale v metrovy trave opravdu jsem ho nesrovnal. No ve 21.15 se mi asi 250 metru ode me pod elektrovodem objevila lan. Za sest let co jem u nas tak jsem vysokou nevidel a letos uz je to treti kus, tak jsem se snazil o nejake fotky, ale bylo dost sero, tak nic moc... byl jsem vazne rad, ze jsem vybral misto, kde je neco videt, mlada byla z toho unesena :) Tak jsem ji povidal, uz jenom prasatka a videli jsme vsechno co u nas zije... No netrvalo to ani 5 minut a na te uplne vysekane louce se objevilo prase, mlada fotila a ja se snazil pres puskohled vyspekulovat, jestli je k tomu nebo ne. No zdalose mi vetsi a samotny, tak jse ho nechal zajit zpet do lesa. A jek se stmivalo tak to v lese zacalo lamat, kvikat atd :) po 10 min jsem uz slysel jak susti ta vysoka trava pode mnou a jen jsem hledal kde se objevi cerne hrbety. Taky ze jo, asi 50 m se pomali posunovyly loukou, asi pri tom vyryvaly mysi a podobe lahudky. Protoze je ta kazatelna vazne vysoka tak jsem srovnal jedno z tech nejmensich co jsem videl a vystrel prerusil tak krasny vecer. Prasata se rozlitly do lesa a ja jsem z toho vazne nebyl moudry... Noc na krku, je bez baterky, tak jsem sel se mrknout na nastrel, ktery jsem mel podle tri bodlaků v louce. Tak hledam a hledam a nikde nic... Tak ze pojedu pro pejska. No jdeme pres louku k autu, Hani mi popisuje vsechno ze sveho pohledu no a v tom se na louce neco mihne. Lisak...kulovnice jde z ramene a po rychlem zamireni pada druha rana vecera... Lisak zustal v ohni... No to mlada tezce nese protoze se ji lisky moc libi :cry: no a tak v tom utesovani jsem nejak zapomel na to ze mam volat o pomoc s pejskem. No a o pulnoci se mi uz nikoho nechtelo budit.
Rano jsem byl na niste uz ve tri hodiny, po rozedneni, jsem mel na louce tri lisky ale ani jedna nedosla bliz nez 200 m. v pet jsem slezl a nasoulal k tem liscatum, no vsechny tri spaly na louce, no na sto metru od nich jsem zalehnul, udelal si pohodli a snazi se je probudit:) povedlo se, jedno z nich se postavilo a koukalo co ho vzbudilo, padla rana a zustalo v ohni, zbyla dve se postalily a koukaly, druha rana a dalsi zustalo lezet, no a protoze do kulovnice nabijim pouze 4 naboje a tak to treti uslyselo uz jem udernik naprazdno. N o dosel jsem k autu pro patrony a sel hledat to prasatko... Prvni chyba byla to ze v te louce bylo tech bodlaku vic, takze pote co jsem nasel spravny nastrel s mnozstvim jaterni barvy, tak bylo vyhrano. Prase lezelo cca 50 metru daleko, asi 10 metru v lese. Byla to loncacka o vaze 38 kg. Zasazena presne za plec a vystel malinko vzadeji, proto ty jatra... Nazbylalo mi nic vic, nez vzdat velky dik SV Hubertu i Diane...
http://album.volny.cz/marek84/browse.ph ... wse_page=0
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

No proste vecer jaky se nebude dlouho opakovat...
pavel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: ned 28.1.2007, 9:43
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvek od pavel »

moc hezký, lovu zdar-je vidět, že tě má diana ráda
a moje mladá je v tomhle úplně stejná, z toho si nic nedělej :D
Zdenek
Nový návštěvník
Příspěvky: 45
Registrován: pát 12.1.2007, 16:53
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Zdenek »

Lovu zdar, moc pěkný výřad. Jenom malý dotaz, nebylo to prase už zapařené? Loni střelil u nás kolega taky lončáka, taky v červnu. Střílel něco před desátou a dohledali jsme ho až ráno v 5.00 a už bylo bohužel zapařené. Velká škoda, zvlášť když se u nás uloví jenom pár prasat za rok, prakticky jenom přecházejí. Tak ještě jednou lovu zdar!
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

No podle toho co je to zaparene??? Bylo trochu nafoukle, to jo, ale to je i kdyz ho najdes po 4 hodinach. jinak zadne zvlastni pachove zmeny jsem pri vyvrhovani nezaznamenal, jenom zverina na zamku se odloupla od kosti :( ale chlapi si ho rozdelili a nikdo nic nenamital, takze asi o.k. :D :D
Zdenek
Nový návštěvník
Příspěvky: 45
Registrován: pát 12.1.2007, 16:53
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Zdenek »

To by mohla být jedna ze známek zapaření zvěřiny. když jsem vloni dohledali toho lončáka, tak jsme taky nic nezaznamenali, ale prvni netradicni znamky byly taky pri otevirani zámku - zverina se oddelovala a a povrch byl mirne zpeneny. že je zvěřina zapařena zjistil kolega, až ji chtěl vařit nebo udit- prý se ten smrad nedal vydržet :shock: . Docela by mě zajímalo, jak to dopadne u vas. :wink: Mej se
Odpovědět