Ceny optik Evropa vs. USA

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
SAKO
Častý návštěvník
Příspěvky: 92
Registrován: ned 21.10.2007, 3:32
Bydliště: Praha

Ceny optik Evropa vs. USA

Příspěvek od SAKO »

Chapu, ze ceny US optik jsou v Evrope nekdy az o 100 procent drazsi nez v USA dik clu, dovozu a ruznym jinym poplatkum, nemluvim o dovozu v kufru. Ale jak je mozne, ze ceny puskohledu vyrobenych v Evrope jsou v USA levnejsi, nez v miste vyrobce, myslim Evropu. Prosel jsem par internetovych obchodu a je to tak. Co Vy na to?
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

jestli to nebude větší konkurencí vždy» i meopta je tam na naše až o 5000k levnější ale co nechápu že ceny třeba Leupoldu Burris se unás drží pořád na stejný ůrovni když dolar pořád padá dolů za poslední rok asi o 20%
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ČENDA »

Já bych řekl že to bude ohromnou konkurencí která na jejich trhu panuje a kdo se chce prosadit musí s cenou dolů. Co jsem tak koukal tak snad jediný Zeiss si drží ceny na celém světě a to i u nich za vodou. Ale proč se nezlevní americké výrobky u nás to taky nechápu,snad nám někdo zasvěcený dá odpověď...
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
mirous
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: čtv 27.9.2007, 10:25
Bydliště: jih Moravy

Příspěvek od mirous »

Shiva už to několikrát rozebíral...
Já jsem si kupoval Weaver ze států, platíte navíc za bankovní převod, platíte clo, samozřejmě něco na dopravu. U prodejce je to asi ještě složitější, navíc musí ře?it případnou záruku.
Hlavní problém u nás je asi ,, nena?ranost " výrobců, proč prodávat něco za 10.000, když shity se prodávají za 5.000 a ,,echt gold" za 30 papírů.
V USA je obrovský trh, každé mrně tam má nějakou bouchačku a konkurenční tlak je asi větší. Hodně puškohledů se vyrábí pod hlavičkou firem v zahraničí, kde je levná pracovní síla a ni??í náklady.
tož tak
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

já vim že to Shiva ře?il taky chápu že ta cena díky dovozu nebude stejná jak v USA ale nechápu to že dolar spadne třeba vo bůra a cena v česku se nehne to podle mě je pouze nena?ranost prodejcu nic jinýho to není a pak se vztekaj když si to lidi nechávaj posílat přímo z USA
SAKO
Častý návštěvník
Příspěvky: 92
Registrován: ned 21.10.2007, 3:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od SAKO »

Kdyz se podivam na ceny napr. Leupold, tak ceny u temer vetsiny prodejcu, jsou stejne jak pred 3 lety, dolar byl kolem 26 a ted je 18. A ze si to lidi vozi v kufru nebo nechaji poslat? Nedivim se. Samozrejme, chapu i obchodniky, musi z neceho zit, ale urcite cest vyjimkam.
MatPeta
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 02.8.2007, 14:30
Bydliště: Praha 10

Ceny v ČR

Příspěvek od MatPeta »

Proarms slevnil Leupoldy. VXIII 3,5-10x50 Illuminated z 29 500,- na 26500,- Kč. Třeba je to první vla?tovka :lol: viz. 11 Myslivost.
MAT
Rossler Titan6 7x64
LEUPOLD 3,5-10x50 Illuminated German 4
Hornady SST 162gr Geco Hmantel 165gr
Herkul
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: pát 02.11.2007, 8:45

Příspěvek od Herkul »

Tak až bude za 20 budu o tom uvažovat. Jinak si jej raději objednám sám na webu a i s clem a dph mi vyjde pod 20 (1 puskohled a fyz. osoba)
729.99 * 19,5 (USD)=14 235,-KC 14 235 + (clo)= 14 733 + (dph) = 17 532 KC. Jen poštovné netu?ím .....
Pokud jsem to však vypočítal špatně rád uvítám upřesnění....
:)
Clo na puškohledy 3,5 % a dph 19%
Herkul
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: pát 02.11.2007, 8:45

Příspěvek od Herkul »

ještě podotýkám, že tento puškohled (cena) je již z určitých obchodů, tudí? prodejců tzn. již oni za tuto cenu vydělávají. takže kecy obchodníků za kolik oni nakupují neberu (páč oni se točí okolo částky, která je jinde prodejní již u obchodníků) TZN. větší objednávka rovnou z výrobny, přijde o dost méně ( podle mě!!!)
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Zdravím všechny!
našel jsem na internetu tenhle meostar:
http://cgi.ebay.com/Meopta-Meostar-3-12 ... ingPayment

Mohl by mi někdo napsat třeba přes SZ jaká by byla konečná cena pro mně jako fyzickou osobu? Nevím, jak se to dá spočítat.
A ještě bych se rád zeptal, zda platí záruční list u puškohledu zakoupeného v USA i tady V ČR?

Prohledává internet a hledám tenhle meostar do 18 tis. Kč tak mně to napadlo jako možnost.

Díky
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klouda »

je to složitější vojto, takže jsem ti poslal SZ.
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
Odpovědět