Kulová kozlice Baikal - vhodná koupě?

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Cervus
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: pát 09.2.2007, 9:25

Kulová kozlice Baikal - vhodná koupě?

Příspěvek od Cervus »

Přeji příjemný den,
zajímal by mne váš názor na tuto zbraň v ráži 308 W. Zejména soustřel hlavní, tuhost spou?tě a celkový chod zbraně. Chci si ji pořídit pouze na naháňky.
Díky za odpovědi! :lol:
WetDog4
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 218
Registrován: ned 07.1.2007, 0:35

Příspěvek od WetDog4 »

Byl jsem se na to podívat cca před třemi lety v prodejně, jen na sklopení hlavní bych musel pravidelně chodit do fitka a ani dílenské zpracování mě moc nenadchlo, ale proti gustu .... :)

Soustřel hlavní se dá údajně seřídit, ale hodně prodejců a puškařů to "seřízení" upravuje a předělává :?
Martin
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Jednou dobou jsem se o tuto kulovou kozlici také zajímal. Nicméně největším problémem této kozlice je soustřel. Nevidím žádnou výhodu v tom, abych si sice za poměrně malý peníz koupil kus surového ?eleza a potom z důvodu aby bylo Použitelné do toho investoval spoustu dalších korunek. Nákup této zbraně bych Ti doporučoval řádně zvážit. Sami prodejci přiznávají, že ten soustřel není nic moc. :lol: :lol:
Nakonec jsem to ře?il nákupem Marlina lever action r.30-30W. Cena je srovnatelná. :roll:
Uživatelský avatar
roman300
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19.8.2008, 16:14
Bydliště: Plzeňsko

Kulová kozlice I?

Příspěvek od roman300 »

Měl jsem tuto zbraň v 30-06/30-06, nedoporučuji její nákup. Soustřel hlavní je jedním slovem katastrofa, mezi hlavně se vkládájí čepy různých průměrů, které jsou jako příslušenství, spolu se sadou zápalníků...rusové myslí na všechno :lol: :lol: :lol: . Já jí osadil koliminátorem OKO21 a na 50m jsem se nedostal se soustřelem pod 12 cm, čepy jsem si udělal jiné a stejně mi to nepomohlo :evil: :evil: :evil: . takže ?la z domu...
Rem.700 Sendero 300 WM + R2 2,5-15x56; Voere 22-250 + Nikon Monarch 2,5-10x56 IL, CZ550 Medium 300WM + S&B 2,5-10x56; ZKM456+ Leup. VX-III 4,5-14x50; Browning B80 12/70; ZP 49 12/12; Norinco 1911 .45ACP; Taurus 85 .38 Spec.
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Kulová kozlice Baikal

Příspěvek od TT33 »

Pokud jsou i v této kozlici stejné hlavně jako v kulovnicích I?-18, tak se ani nedivím, že se to nedá nastřelit a žádné vymezovací podložky nepomůžou. Z této I?evské zbrojovky asi poslední přesná kulová zbraň, kdy ještě uměli vyrobit kvalitní hlavně byla puška Mosin vz.1944 :wink: Vyzkoušel jsem spoustu kulovniček I?-18, brokové kozlice I?-27 a všechno to byly zmetky, jediné co mi zatím slouží je automat MP-153 a broková jednuška I?-18, kterou nemusím litovat, když je špatné počasí...
P.S. Před chvílí si mi stěžoval kolega myslivec, který střílel z posedu na muflona touto kulovnicí osazenou i Ruskou optikou s osvětleným křížem na 60m a beran odešel bez poranění do sousední honitby, kde je doma... (Možná byl hluchej :lol: )
smrcak
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 05.6.2008, 11:38
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od smrcak »

Zdravím všechny,

I? 94 má jiné hlavně než I? 18 a v kulobroku to střílí celkem slušně - kule se odpaluje zadní spouští, ale nejde moc poladit odpor jinak by hrozil výstřel obou hlavní najednou (povídal puškař).

U kulové kozlice je problém nemožnosti dosa?ení slušného soustřelu - je to zbraň pro lov hodně na blízko a tu práci pomalu zastane broková kozlice a jednotné střely.

Asi bych jako alternativu na naháňky volil Browning BAR - nechá se sehnat za malinko vyšší cenu jak nová I? 94 Expres.
ZG 47 7x57 + Meopta 7x50
Brno Mod.1 .22 LR
TOZ 25 16/16
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Příspěvek od duch Pampuch »

ono je to asi stejne jako se vsim z teto fabriky, zalezi jak je kalic nakalenej..
nekdo chvali a ma dobry vyrobek za par penez a nekdo ma pekny smejd, ja mel bohuzel smejd - jednusku, hlaven ok, nakrivo vyfrezovana rybina na puskohled a pak jsem zjistil, ze to asi umi vystrelit i pri nedovrenem zaveru a jelo to z domu.. kdyz si clovek dopocita dalsi upravy a investice (puskar, montaz, nastrelovani..) tak je asi lepsi podporit cesky prumysl..
standa117
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: ned 28.2.2010, 18:45

Re: Kulová kozlice Baikal - vhodná koupě?

Příspěvek od standa117 »

mě osobně se moc líbí tato zbran
Odpovědět