Meopta - odhad vzdálenosti.

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
krcoun308
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: stř 27.8.2008, 20:54
Bydliště: Severní čechy

Meopta - odhad vzdálenosti.

Příspěvek od krcoun308 »

Mám v domě 2 Meopty s pevným zvět?ením, není problém. Teď jsem sehnal starší 3-9 - 42, drží nástřel při změně zvět?ení, pro moje lovecké využití super. Ale nevím, při jakém zvět?ení, ukazuje kříž 70 cm - hrubý odhad vzdálenosti přes dospělý kus srnčího. Sehnal jsem originál návod - ani zmínka. Stránky Meopty, opět nic. Vyzkoušel jsem si to na střelnici, takže už ASI vím, ale . . . Pokud někdo ví přesně, budu rád, děkuji.
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Proc nekontaktujes primo vyrobce????
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Re: Meopta - odhad vzdálenosti.

Příspěvek od TT33 »

krcoun308 píše:Mám v domě 2 Meopty s pevným zvět?ením, není problém. Teď jsem sehnal starší 3-9 - 42, drží nástřel při změně zvět?ení, pro moje lovecké využití super. Ale nevím, při jakém zvět?ení, ukazuje kříž 70 cm - hrubý odhad vzdálenosti přes dospělý kus srnčího. Sehnal jsem originál návod - ani zmínka. Stránky Meopty, opět nic. Vyzkoušel jsem si to na střelnici, takže už ASI vím, ale . . . Pokud někdo ví přesně, budu rád, děkuji.
U té Meopty nepíšeš o jaký typ se jedná, je rozdíl je-li to Meopta 2000, která má záměrný kříž umístěný v první rovině, (kde se zvět?uje nebo zmenšuje, podle zvoleného přiblí?ení), tam se při max. přiblí?ení nechá odhadnout vzdálenost zaměřovaného cíle :wink:. Pokud se ale jedná o Meoptu 3000, kde je záměrná osnova ve druhé rovině, (záměrná osnova je bez ohledu na zvět?ení nebo zmenšení pořád stejná), tj. nemění svoji velikost, tak tam se nedá odhadnout vzdálenost zaměřovaného cíle. :roll:
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od Choochoo007 »

Pokud si to dobre pamatuji bylo na strankach meopty, ze udaje pro krize u variablu v zadni ohniskove rovine plati pro zvetseni 4x. Maj predelany stranky a trochu je maj vykuchany :twisted:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Odpovědět