vojenské zbraně a myslivost

Vše o kulovnicích a malorážkách
Patrik-30-06
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: pon 16.6.2008, 12:09

Příspěvek od Patrik-30-06 »

Podstata myslivosti by měla být ta, aby zvěř mohla ?ít a dělat pro ní co se dá udělat, aby to tak bylo a né pořád ře?it jak jí zabít, to je až za desetinou čárkou.
22lr, 22 hornet, 222 rem, 243 win, 6,5x52r, 6,5x57, 6,5x55SE, 30-06, 6,5 Creedmoor
vhool

Příspěvek od vhool »

osobne souhlasim se shivou,lesnictvi a myslivost jsou soucasti meho podnikani a tudiz poznavam pri sve cinnosti hodne ruznych lidi co se myslivosti ohaneji a davaji najevo tyto naucene fraze (tim nerikam patriku ze jsi jeden z nich,neznam te) ale ve skutecnosti je to naopak,venuji se myslivosti aby mohli lovit.jen mala cast lidi dela pro zver opravdu to co uci idealy a tradice myslivosti.tim myslim ty tradice o kterych se tu moc nemluvi a to je kolem pece o zver i kdyz i ty jsou podrizeny tomu aby koncily lovem (krmna zarizeni,obory,vysadba mysliveckych policek a plodin ktere zver spasa).uz se tesim na diskuzi o tom jak jsou krmna zarizeni dulezita :twisted: .....houby s octem.... vetsina sdruzeni je stavi jen kvuli tomu aby zver udrzela ve svem reviru ......daleko uzitecnejsi mi prijdou prezimovaci oburky ktere zaplatpanbu zacali praktikovat LCR a lov v nich je zakazan...
Patrik-30-06
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: pon 16.6.2008, 12:09

Příspěvek od Patrik-30-06 »

Nejsem ortodoxní vyznavatel tradic v kukle ksč a zh 7x57r. Mám rád myslivecké tradice jako je oděv, mluva, vzdání pocty zvěři, krmení zvěře a podobně. Na druhé straně mi nevadí varmint flinta s kevlarovou flintou a puškohled s milldotem, neuznávám mysliveckou vzdálenost max 100m jak to spoustu lidí prosazuje. pro mě je myslivecká vzdálenost taková na kterou dokážu zvěř bezpečně usmrtit bez trápení a někdy to je 200m a někdy je problém 70m, ale to každý rozumný člověk ví. Já dělám myslivost abych mohl zvěři pomáhat, ale je spousta vlivů, které to kazí až jde o lidi v lese a nebo problematičtí členové honitby. Vozím zvěři vodu a krmím krmelce za ostatní členy i když některé nemám přiřazené jenom proto, že se nedokážu dívat na jak tam strádají a nedělá mi problém jít někomu říct v lese, že dělá bordel. Nemám rád naháňky a ani se nezúčastňuju honů, protože se mi nelíbí přístup lovců a hlavně hostů. Celkově se spíše straním houfovým lovům mám rád individuální lov a čekanou a nemusím si vždy střelit ani na prase nebo na lišku za každou cenu. Je to asi tím, že jsem už několikátá generace z myslivecké rodiny a proto se do mě to podvědomí tradic vrylo, ale i přesto si s otcem v některých věcech nerozumíme, hlavně když jde o flinty ten neuzná střílení na vet?í vzdálenosti a ani varminta, ale to je jedno o tom nejde debata. Trochu jsem uhnul od tématu. jelikož mám Bavorského barváře a chodím dělat dosledy vím jak zvěř trpí po špatné ráně, bohužel u sebe už to dnes nemám možnost vidět, ale klasici s 7x57r mě o tom pořád přesvědčují.
22lr, 22 hornet, 222 rem, 243 win, 6,5x52r, 6,5x57, 6,5x55SE, 30-06, 6,5 Creedmoor
Matesoo
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 06.11.2008, 8:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matesoo »

Jo mě se tradice také líběj a ctím je, myslivec v maskáčích to fakt ono není, ale s těma vojenskejma poloautomatama to je jiny...trěba myslivec s sa.58, to fakt ne, ale přepažbený sks je pěkná věc, no nevim...je to na vás, ale podle mě to je lepší než poloautomat od zbrojovky...já s sksem chodím do lesa a věřte mi není to vůbec o tom že to je poloautomat!Nejsem ten druch myslivce co střilí po všem co se hne, ale k nám do honidby je to výborná ráže a za ty peníze...Obrázek
Obrázek
Matesoo
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 06.11.2008, 8:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matesoo »

Tohle je fotka od firmy co mi to taky předělávala, já mam ouplně stejnou pažbu, jen tam mam jinej puškohled a montáž, mam ji boční, ale na pouzdře závěru...a v matnym bryniru...
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Příspěvek od Lotr »

Tak zase trošku rýpnu do vosího hnízda. Tady na obrázků je jeden z účastníků sobotní naháňky, viz odkaz "Tak co hony, pánové" :

http://lotr73.rajce.idnes.cz/Myslivost_ ... C_0064.JPG

Záměrně jsem to fotil zezadu, bez toho, aby byl vidět obličej, protože nehodlám shánět jeho souhlas k uveřejnění fotky. Kdo to je nevím a ani nechci vědět. O to ani nejde. Komentovat to nebudu, protože je to zbytečné. V podstatě to vystihl kamarád, který se mě zeptal, jestli jsme měli naháňku nebo cvičení Lidových milicí. Co dodat.........nic :evil:
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Zlámoš
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 09.10.2008, 19:29

Příspěvek od Zlámoš »

To je teda fakt síla v maskáčích a se samopalem na naháňku. :evil:
ZH304 7x57R/12+Meopta Artemis 3-12x56 č.bod, Iž 27EM-1C Sporting, ZKM456+kopie Leupold M3 3.5-10x40,ZP 16/16, Lovu zdar!
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

No dokonalej nejni. příště by mohl přijít s Véčkem a blembák na hlavu. Tu by si měl obzvlá?tě chránit.
To Lotr: to byl místní, nebo host?
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Příspěvek od Lotr »

4 dalas: byl to host. Další okolnosti opravdu nevím, byl jsem taktéž hostem
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
machal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 31.7.2008, 7:38
Bydliště: Královeměstecko

Příspěvek od machal »

Děs a hrůza, je to podobné jako ten ?ílenec co běhá ve dvě ráno po lesích s lukem. Takovým a jim podobným bych zakázal kamkoli vycházet.
A? už si říkáme myslivci, nebo lovci s kladným vztahem ke zvěři, tak ale nějaká úcta k tradicím alespoň na společných akcích být musí. :!:
Browning BAR Long trac 30-06,Docter 8x56RD, Browning FN 12/12, Deutscher Wachtelhund
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Já bych ho poslal do holé pr...e a né do leče.
Dalším faktem je, že jsem byl hostem na kachnách a byl tam i přítomen jeden pan Vážený doktor. Měl brokový automat v kamuflá?i (světlé maskování) a k tomu měl i příslušný oděv. Prostě maskovaný americký lovec a musím podotknout, že tomu bych asi nevytkl ani ň. Nebyly to typické maskáče, ale skutečně měl sladěnou celou výbavu. To je tro?ičku jiné kafe, i když bych se raději přikláněl k celozelenému, ale v tomto případě bych opravdu neřekl ani popel.

To Matesoo:
Kdybys k nám přišel s tímto na naháňku, tak bych tě poslal do ... no leče no :lol: Je to opravdu pěkná práce a dá se říct, že i z gruntu vojenských zbraní se dá udělat i pěkná lovecká. Za to se opravdu majitel nemusí styde? a myslím si, že výtky k tomu by nikdo neměl mít. Samozřejmě to chce mít ještě omezovač a pak není co ře?it.

Ten borec s tím samopalem je fakt mimo. ještě si vezme vojenské maskáče, to je fakt moc! Nestříell náhodou i dávkou? :roll:
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
george.barley
Častý návštěvník
Příspěvky: 78
Registrován: stř 30.7.2008, 18:05

Příspěvek od george.barley »

Matesoo píše:Jo mě se tradice také líběj a ctím je, myslivec v maskáčích to fakt ono není, ale s těma vojenskejma poloautomatama to je jiny...trěba myslivec s sa.58, to fakt ne, ale přepažbený sks je pěkná věc, no nevim...je to na vás, ale podle mě to je lepší než poloautomat od zbrojovky...já s sksem chodím do lesa a věřte mi není to vůbec o tom že to je poloautomat!Nejsem ten druch myslivce co střilí po všem co se hne, ale k nám do honidby je to výborná ráže a za ty peníze...Obrázek
Obrázek
Ten SKS je muj:-) z Policky od PS.Mej jsem ho na nahance nekolikrat.Vzdudil pozornost-pozitivni.
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Fakt, teda z Poličky :P
Místní pan puškař P?, i když už se mu moc nechce :D, tak je velmi šikovnej!!!!!!!
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
Odpovědět